Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZAS BEZ MIRKĻBIRKĀM, TELEFONIEM UN VIEDIERĪCĒM!

KĀZAS BEZ MIRKĻBIRKĀM, TELEFONIEM UN VIEDIERĪCĒM!

Selfijs Instagram, tiešais video Facebook, mirklis, kas noteikti jāiemūžina ar sava telefona kameru – savā ikdienā esam pieraduši nemitīgi draudzēties ar savām viedierīcēm.

Iespējams tieši tādēļ

aizvien populārāks visā pasaulē kļūst koncepts – unplugged kāzas jeb diena, kad mobilie telefoni un citas viedierīces tiek atstātas somās.

Kāzu fotogrāfe Inta Lankovska / Inta Photography ir šī koncepta piekritēja. “Kāzas ir iedvesmas pilns mirklis – divi cilvēki vienojas jaunam dzīves piedzīvojumam tuvāko cilvēku priekšā. Viņi atver savas sirdis un aicina jūs tajās ielūkoties.

Būt klāt tajā mirklī ir, manuprāt, maģisks moments, kuru nevar notvert skatoties uz to caur sava viedtālruņa vai kameras ekrāna.

Galu galā – ja kāzu dienā klāt ir profesionāls fotogrāfs, bildes būs, par to nav jābaidās,” norāda Inta. Viņa atzīst, ka kāzu viesi lielākoties respektē pāra lūgumu atstāt savas elektorniskās ierīces nomaļus, kaut arī nereti diemžēl atrodas kāds dumpinieks, kas pamanās izvilkt kameru uz ceremonijas beigām – jaunā pāra pirmā skūpsta laikā. “Svarīgākais ieguvums šai jaunajai praksei ir labākas bildes. Telefoni un kameras ļoti ietekmē ceremonijas kopskata bildes, atņemot atmosfēras daļiņu, kuru jaunais pāris tik rūpīgi centās uzburt plānojot savu lielo dienu. Kāzu viesu fotogrāfijas arī izskatās daudz labāk, ja tiešām ir redzams, ka jūs esat klāt, nevis atbildat uz e-pastu šai svarīgajā dzīves mirklī. Pie tam,

aizmirstot par savām elektronikas ierīcēm, atmosfēra viesībās ir daudz jautrāka, jo cilvēki vairāk laika pavada sarunās, daloties dienas notikumos un baudot viens otra sabiedrību,”

novērojusi Inta.

VIEDTĀLRUŅUS ATSTĀSIM PIE IEEJAS!

Mikus Opelts un Elza Opelte aprecējās pērn, kādā meža birzī, vēl pirms saulrieta. Arī viņi savā kāzu ceremonijā bija izteikuši viesiem lūgumu neizmantot savus mobilos telefonus un citas viedierīces. “Neapšaubāmi mūsdienu pasaulē viedtālruņi ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa gan mūsu draugu un ģimenes lokā, gan mūsu pašu starpā.

Taču kāzas nav ikdiena, katrs mirklis šajā dienā ir īpašs un svēts, tāpēc svarīgākais tos ķert ar pašu acīm, ar savu klātbūtni, būt “šeit un tagad”, tādēļ vēlējāmies, lai par šiem mirkļiem, kas pārvēršās atmiņās fotogrāfijās, atbild pats profesionālākais svētku dalībnieks šajā lauciņā – kāzu fotogrāfs!

Abi pārliecinājāmies, cik ļoti svarīga ir kāzu fotogrāfa izvēle un pāra  uzticēšanās viņam. Mēs pilnībā uzticējāmies mūsu kāzu fotogrāfei, līdz ar to atmetām pierasto kontroli pār lietām un notikumiem, kas mums ir raksturīgi ikdienā un darbā,” stāsta Elza Opelte.

Viņu kāzu ceremonija notika meža birzī pirms saulrieta laika. Abi atzīst – kopā būšanas sajūta bija spēcīga, jo visi klātesošie atradās pavisam tuvu un katra skaņa, kustība nepaliktu neievērota. “Idejas aizsācēja bija mūsu kāzu fotogrāfe, kuru īstenojām ar norādēm un speciāli novietotiem groziem, viedtālruņu atstāšanai pirms ieejas birzī. Līdz mums nenonāca neviens negatīvs komentārs par šo tēmu, tieši otrādāk – daudzi to atcerējās kā ļoti labu ideju, ko ieteikt noteikti arī citiem pāriem svētku organizēšanā. Patiesībā no kāzām kopumā ir pavisam maz fotogrāfiju draugu telefonos, bet tas nozīmē tikai vienu – visi viesi bija pārāk aizņemti ar svētku svinēšanu un laba laika pavadīšanu, lai pievērstos saviem telefoniem,” secina jaunais pāris.

Skati pilnu Elzas&Mika kāzu foto stāstu šeit: ELZA & MIKUS KĀZU STĀSTS

BŪT TE UN TAGAD JEB KĀZAS BEZ MIRKĻBIRKĀM

Katrīna Puriņa – Liberte un viņas vīrs Artūrs Liberts savu “JĀ” vārdu viens otram teica pagājušā vasarā. Viņi to darīja ģimenes un tuvāko draugu klātbūtnē un kā paši norāda – bez mirkļbirkām jeb haštagiem. Abi ir pārliecināti – kāzas bez viedierīcēm bija viens no labākajiem lēmumiem, kādu varēja pieņemt.

“Izsūtot kāzu ielūgumus saviem viesiem, jau bijām iekļāvuši lūgumu cienīt mūsu lēmumu un baudīt mūsu mīlestības svētkus bez mirkļbirkām. Šādu lēmumu pieņēmām, jo vēlējāmies sargāt savu svētku privātumu.

Šis lēmums mums arī ļāva noteikt, kādas bildes no mūsu īpašās dienas nonāks publiskajā telpā. Lai gan arī man patīk Instagram un dalīšanās ar skaistām fotogrāfijām, mums kāzas bija intīms un vienreizējs pasākums, ar kuru negribējām dalīties uzreiz. Un, manuprāt, tas bija vajadzīgs tikpat ļoti mums, cik mūsu viesiem, jo visi mūsu tuvinieki un draugi patiesi cienīja ielūgumā rakstīto un varēju baudīt svētkus patiesā klātbūtnē bez viedtālruņiem.

Kāzu ceremoniju fotogrāfēja profesionāli fotogrāfi, savukārt svinībās katram viesim uz galda bija vienreizējā fotokamera un Fujifilm Instax, ko izmantot ballītes iemūžināšanai.

Un patiesi man jāatzīst – visskaistākās un atmiņā paliekošās fotogrāfijas sanāca tieši ar šiem fotoaparātiem,” stāsta Katrīna.

Citi Raksti