Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

LAIKS IZSŪTĪT KĀZU IELŪGUMUS!

LAIKS IZSŪTĪT KĀZU IELŪGUMUS!

Foto un stils: Kristīne Grīnvalde

Aksesuāri: SHISHI Home of Beauty

Šis ir īstais laiks, kad gaidāmo vasaras un rudens kāzu ielūgumi viens pēc otra iekrīt pastkastītēs vai kā citādāk nonāk pie saviem adresātiem. Kāzas ir ļoti gaidīts notikums, tādēļ pāri nereti arī īpaši piedomā pie tā, kā savus viesus pārsteigt – un tas visbiežāk sākas jau no ielūguma.

Lai noskaidrotu, kādas ir šī gada kāzu sezonas aktuālās tendences kāzu ielūgumos, LĪGAVĀM iztaujāja ielūgumu meistari Annu Kandi.

Kādas šobrīd ir aktuālās ielūgumu modes tendences Latvijā un pasaulē?

Līgavu gaumes ir ļoti atšķirīgas, un šī brīža iespējas ļauj realizēt ārkārtīgi plašu iespēju gammu. Tāpēc noteikti varu teikt, ka šī sezona gan iesākās, gan turpinās ārkārtīgi plašā stilu, atmosfēras un tehniku amplitūdā. Vēljoprojām iemīļoti ir jau pagājušajā gadā atzinību guvušie akvareļu pludinājumi un akvareļu ziedu motīvi, eksotisko augu motīvi, kā arī rustic stila ielūgumi uz brūnā papīra. Šogad noteikti ir novērojams zaļās krāsas triumfs, minimālisms, romantiskais nekārtīgums, personiskums un puscaurspīdīgā papīra sniegtās iespējas. Zaļā spektrs svārstās no sulīgi zaļa līdz eleganti sudrabzaļajam. Tas parādās gan akvareļos, gan botāniskajās tematikās, gan arī pašā papīrā. Tas viennozīmīgi iet roku rokā arī ar tendenci kāzu floristikā izvēlēties vairāk zaļumus un mazāk ziedus.

Greenery jeb zaļais ir arī Pantone krāsu institūta gada tonis. Tad var secināt, ka klientu vēlmes sakrīt ar pasaules tendencēm?

Man šķiet, ka lielā mērā tiešām Latvijas aktualitātes seko pasaules tendencēm, taču ir milzīgs prieks, ka mēs te ne tikai taisām “kā pinterestos”, bet arī taisām “pinterestus”. Tā tam ir jābūt – mijiedarbībā, attīstībā un izaugsmē. Piemēram, pāri aizvien biežāk atsakās no košiem un izteiksmīgiem motīviem, priekšroku dodot, ļoti mierīgiem un askētiskiem dizainiem. Bieži vien tas paredz papildus info kartes veidošanu, ļaujot pašam ielūgumam saglabāties vieglam un nepārsātinātam. Vēl starp šī brīža līderiem ir ielūgumi uz akvareļa papīra, bieži ar plēstām malām un dažkārt šķietami nekārtīgu rokraksta tekstu. To kopējā atmosfēra ir ļoti maiga, viegla un romantiska.

Aizvien biežāk pāri izvēlas piešķirt ielūgumiem ļoti personisku noti, tas tiek panākts, iestrādājot ielūgumos labas kvalitātes fotogrāfijas vai pārim nozīmīgus dzejoļus.

Dažkārt pāri paši rokrakstā uzraksta atsevišķus elementus, ko pēcāk elektroniski iestrādāju dizainā. Un, protams, iespējas, ko sniedz puscaurspīdīgs papīrs. Ak, tās tik ir iespējas. Tas foršais caurspīdīgums ļauj radīt tādus brīnumus.

Kāzu ielūgumi var būt visdažādākie – reizēm šķiet, ka tajos nav nekādu robežu un noteikumu. Kas ir bijuši paši interesantāk noformētie ielūgumi tavas pašas praksē?

Patiešām šis darbs ne brīdi nebeidz pārsteigt. Piemēram, ielūgums uz stikla – plāns caurspīdīgs stikls ar lakonisku un elegantu tekstu baltā krāsā. Ielūgumi tika saiņoti baltās ar sūnām pildītās kastītēs, līdz ar to koši zaļās sūnas kļuva par skaistu fonu. Tas ir nestandarta risinājums, taču, arī paliekot papīra robežās, iespējas ir ļoti plašas un robežu tiešām nav – drukas, gleznošanas, folijspiedes, locīšanas, līmēšanas, kombinēšanas un citu izdarību iespējas ir milzīgas.

Kā pārim šo milzīgo iespēju klāstā saprast un atrast pašiem savu kāzu ielūgumu stilu, veidu, formātu?

Ielūgumu stils noteikti iet roku rokā ar visu kāzu kopējo stilu un sajūtu gammu. Dažkārt pāri vēlas vadīties tieši pēc krāsu paletes, dažkārt pēc ziediem. Taču, piemēram, man ir svarīgi saprast un sajust to atmosfēru, ko pāris izstaro. Ne vienmēr ir svarīga pilnīga krāsu un faktūru saderība. Bieži vien ielūgumi, kam ierasti seko arī galdu kartes, galdu numuriņi un citas detaļas, var kļūt par košu vai pat kontrastējošu detaļu arī pašās kāzās. Nav tādas vienas kopīgas receptes, kā tikt pie gala rezultāta.

Taču pamatā stilistika, pie kā nonākam, ir savienojums no “mums ļoti patīk šie” un to, kāds ir pats pāris.

Šīs komponentes dažkārt ļoti sasaucas, bet reizēm šķietami nesasaucas nemaz, un tad mans uzdevums ir atrast kopīgo, to izcelt un apvīt ar stāstu un sajūtām.

Ko pāriem nevajadzētu aizmirst, veidojot savus kāzu ielūgumus?

No pieredzes iesaku pāriem kārtīgi un vairākkārtīgi pārlasīt ielūguma tekstu, jo tikai pats pāris vislabāk pārzina un jūt tekstu, tāpēc vēl pirms fināla apstiprināšanas ir svarīgi visu ļoti rūpīgi izlasīt, pat ja tas jau ir darīts. Un noteikti arī jāsagatavo un jāatstāj viens ielūguma komplekts pašiem sev – gan atmiņām, gan, piemēram, kāzu fotogrāfijām, jo nereti kāzu fotogrāfi izmanto ielūgumus detaļu un fotogrāfijām.

Kad, tavuprāt,  būtu vispiemērotākais laiks ielūgumu nogādāšanai adresātiem?

Tas ir ļoti individuāli. Ja kāzās paredzēti attāli viesi un viesi no ārzemēm, tad vēlamais laiks ielūgumu nogādāšanai ir agrākais sešus mēnešus pirms kāzām, bet ne vēlāk kā trīs mēnešus pirms skaistā dzīves notikuma. Savukārt, ja kāzas ir plānotas nelielas, ģimenes un tuvāko draugu lokā, tad iesaku vadīties pēc sajūtām – galvenais, lai pāris jūtas konfortabli, lai nav stress, par to, ka viss notiek par vēlu. Manuprāt, šajā gadījumā tas varētu būt trīs līdz vienu mēnesi pirms kāzām.

Neapšaubāmi pāri kāzu budžetā nereti cenšas atrast iespējas, kur ietaupīt. Vai kāzu ielūgumi būtu tā lieta, uz ko ietaupīt, izgatavojot tos, piemēram, pašiem mājas apstākļos vai iegādājoties jau gatavus veikalā?

Kādreiz intereses pēc salīdzināju individuāli gatavoto ielūgumu komplekta cenu ar skaistu veikalā nopērkamu atklātnīti ar klāt pieskaņotu aploksni, un nevarētu teikt, ka individuāla dizaina darbam cena ir daudz augstāka. Tāpēc sliecos domāt, ka tas drīzāk ir attieksmes jautājums – vai tas šķiet svarīgi vai nē, vai cilvēks pievērš uzmanību detaļām vai nē. Patiesībā, tas, par ko dažkārt sāp, ir nevis tie pāri, kas vēlas ietaupīt uz šo sadaļu, jo iespējams, ka, radoši pieejot, var izdoties kas tiešām foršs, bet gan tie meistari, kas piedāvā neadekvātu pakalpojumu – kad par pietiekoši augstu cenu tiek piedāvāts produkts bez iepriekš saskaņota maketa vai parauga, un, saņemot gala darbu, pāris ir vīlies. Tāpēc tas, ko noteikti iesaku gan pāriem, gan meistariem, ir vienmēr vienoties par gala rezultātu. Taču pats galvenais –baudiet gatavošanās laika burvību, un paturiet prātā, ka galvenajā lomā esat tieši jūs, viss pārējais ir tikai dekorācijas.

Skati Annas Kandes kāzu ielūgumu piedāvājumu šeit: KĀZU IELŪGUMI – ANNA KANDE

Skati citus kāzu ielūgumu veidotājus šeit: KĀZU IELŪGUMI

Citi Raksti