Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Unikalitāte detaļās. 2024. gada kāzu tendences

Unikalitāte detaļās. 2024. gada kāzu tendences

Kāzās 2024. gadā pārsteidzošais un unikālais atklāsies tieši detaļās. No jaunās klasikas līdz mūsdienu tehnoloģijām - uzzini, kas šogad aktuāls.

Autentiskas kāzas brīvā gaisotnē

šī gada uzstādījums kāzām būs autentiskas svinības un neformāla gaisotne. Pāri vēl vairāk uzdrīkstēsies rīkot svētkus sev, nevis vadīsies pēc abstraktiem priekšstatiem. Vai tā būtu kāzu svinību vieta, neparasts kāzu koncepts vai dreskods viesiem - pāri būs radoši un pārsteigs ar unikālām svinībām.

2024. gada aktuālākās kāzu tēmas

šogad iezīmēsies trīs centrālās kāzu tēmas, kuras varētu nodēvēt par jauno klasiku, dārza kāzām un retro mūsdienīgā izpildījumā. Visas šīs tēmas apspēlē un ienes ko jaunu populārajos kāzu konceptos - klasiskās kāzās, kāzās brīvā dabā un kāzu ballītē. Līdz ar to ikviena virziena piekritējam būs kas aktuāls, ko iekļaut jau pārbaudītajā kāzu konceptā.

Jaunā klasika

Klasika ir nepārejoša un nemainīgi aktuāla tēma kāzu nozarē. Vienmēr būs pāri, kas vēlēsies savu īpašo dienu aizvadīt klasiski smalkās un līdz pēdējai detaļai nostrādātās svinībās. Tomēr arī šī tēma piedzīvo transformācijas un parādās jaunumi dažādās niansēs. Spilgtākais jaunums noteikti ir krāšņās retro stila kāzu kūkas ar skaistiem krēma rotājumiem.

Vēl viena aktualitāte ir pērles kāzu noformējumā. Tās var apspēlēt mazās un smalkās detaļās, kas piešķirs kāzu noformējumam īpaši izsmalcinātu noskaņu. Piemēram, cukura pērles var izmantot kāzu saldumu un kāzu kūkas rotājumā. Pērļu motīvus var skaisti apspēlēt arī kāzu papīrlietās. Nemainīgi aktuālas ir šampanieša piramīdas. Ne velti - tās iespaidīgi izskatās kāzu fotogrāfijās.

Foto: JESSICA LILY PHOTOGRAPHY

Kāzas dārzā

šo tematiku var izmantot gan tieši, gan apspēlēt. Tās var būt gan kāzas laukos, gan kādā urbānā dārzā - noslēpumainā pilsētas iekšpagalmā vai restorāna terasē. Par dārzu varat pārvērst arī iekštelpas, izvietojot tajās šogad aktuālos augus pogos. 2024. gadā ziedu dekorācijas bieži vien aizstās dažādu zaļumu un citu augu dekori, kas izcili saskan ar dārza tematiku.

Jūsu dārzs var būt tik dažāds - noslēpumainais vasaras nakts dārzs, eksotiskais džungļu dārzs vai pat minimālisma stila japāņu dārzs. Ja dabas un urbānā apvienojums jūs fascinē, tad šī ir tematika, kuru apsvērt. šo tematiku lieliski papildinās dažādi citi kāzu svinību elementi, piemēram, kāzu maltīte piknika formātā vai šogad tik aktuālie kāzu ielūgumi ar individuāli darinātām ilustrācijām ūdenskrāsu tehnikā.

Retro mūsdienīgā izpildījumā

šogad kāzās ienāk dažādi vintāžas un retro elementi. Joprojām aktuālas vienreizējās kameras, ko papildinās arī ballīte, kuras laikā dīdžejs atskaņo mūziku, mainot vinila plates. Tāpat aktuālas jau minētās retro stila kūkas. Kāzu ballīte 70to vai 80to gadu disko stilā - izvēlēties sev tuvākās dekādes mūziku un nerimstošas dejas visa vakara garumā garantētas! Ja sapņo par disko bumbu savās kāzās, tad šis ir īstais gads, kad to īstenot!

Retro mūsdienīgā izpildījumā lieliski papildinās dažādi dekorāciju elementi. Retro disko konceptā iederas arī šobrīd aktuālā kosmosa tematika - vari dekorēt telpu ar gaismiņām, kas atgādina mirdzošas zvaigznītes, izvēlēties piesātināti zilo nakts debess toni un tamlīdzīgi. Disko tematikā iederas arī stilīgi kāzu tērpi. Visbiežāk, arī tad, ja līgavas pie altāra dosies garajā kleitā, vakara daļā tā tiks nomainīta pret mini, lai grieztos dejās.

Piesātinātas, neparastas krāsu paletes

Arī tad, ja rīko klasiska stila kāzas, šogad izvēlies neparastas nokrāsas. Ierastos blāvos pasteļtoņos aizstās piesātinātāki toņi. Tie var būt gan brūnie, gan dziļi zaļie un piesātināti zilie toņi. šī gada vasaras kāzu populārākais tonis būs dzirkstošais persiku jeb peach fuzz. Izvēlētās krāsu gammas efektu pastiprinās monohromu ziedu izvēle.

Ja vēlaties kāzās uzsvaru likt uz konkrētu krāsu gammu, viesiem var lūgt ierasties noteiktā dreskodā, jo šogad dažādi tematiski un tonāli kāzu tērpi būs īpaši aktuāli. Arī uzkodu un saldumu galdi, kā arī bārs un kokteiļi ir ieturēti kāzu krāsu gammā un tematikā, tie kļūst par daļu no kāzu noformējuma. Savā ziņā ikviena dekorācija šī gada kāzās pildīs kādu funkciju - tās veidos foto stūri, nodalīs dažādas svinību vietas zonas vei ieskaus jau minētos saldumu un uzkodu galdus vai bāru.

Griestu dekorācijas

šogad kāzu dekorāciju mērķis ir radīt iespaidu. Turklāt akcents būs uz to, lai dekorāciju ir nevis vairāk, bet uz to, lai tās būtu efektīgi un pārsteidzoši izvietotas. Tas, kas šogad atšķirs īpaši trendīgas kāzas, būs tieši griestu dekorācijas. Tie var būt gan ziedu kārtojumi, kas nokarājas no griestiem, gan dažādi zaļumi vai par drapērijas, kas vijas no griestu pārsegumiem, ap kolonnām un tamlīdzīgi. šādas dekorācijas piešķirs kāzu svinību vietai pārsteiguma efektu un liks pavisam citā gaismā ieraudzīt telpu.

Fokuss uz kvalitatīvi pavadītu laiku

šī gada kāzās galvenais būs ērtība, emocionalitāte, jautrība, citiem vārdiem, kvalitatīva pieredze. Pāriem ir svarīgi kvalitatīvi ēdieni un dzērieni, rūpīgi izstrādāta vakara programma, kurā ir tikai jēgpilnas aktivitātes. Tāpat tiks ieplānotas dažādas neparastas izklaides, it īpaši kāzu otrajā dienā. Tā kā šogad kāzas ir par nesamākslotām emocijām un aizraujošām pieredzēm, tad attiecīgi arī nepozētas kāzu fotogrāfijas turpinās iet savu uzvaras gājienu.

Pāri rūpēsies par viesu labsajūtu un komfortu, tādēļ jaunā tendence ir ierīkot arī atpūtas stūrīšus svinību vietā. Tā var būt lounge zona, kur ir pieklusinātāka mūzika un ērtas sēdmēbeles atpūtai no aktīvajās dejošanas vai kādai sarunai mazākā lokā. Svētki tiks svinēti brīvi, nepiespiesti, jautri, taču atbildīgi un saprātīgi.

Tā kā aktuālas būs vienas dienas kāzas, bieži vien svinībām tiek noteikts beigu laiks un svētkus noslēgs svinīga pēdējā deja. Savā ziņa tas ir labs veids, kā uz skaistas nots noslēgt svinības - tā vietā, lai katrs citā laikā aizklīstu, pasākumu var noslēgt visiem kopā, ar sirsnīgām atvadām un laba vēlējumiem pārim.

Ilgtspēja, mūsdienu tehnoloģijas un optimizētas izmaksas

Jā, tas viss iet roku rokā, jo pāri arvien biežāk kāzas uztver kā organisku lielumu, kurā ir daudz mainīgo, no kuriem katrs ir pielāgojams un maināms. Pāri arvien apzinātāk izvērtē, kas viņiem ir būtiski, un izvēlas ieekonomēt tur, kur ir pieejami alternatīvi risinājumi.

Piemēram, nedrukāt viesiem informatīvos materiālus, bet nosūtīt elektroniski. Par ilgtspējību tiek domāts visdažādākajās detaļās - no gredzeniem, kas darināti no ētiski iegūtiem materiāliem, līdz ekoloģiskam konfeti un veģetāram ēdienam. Turklāt dažkārt ilgtspējīga izvēle nozīmē no kaut kā atteikties. Tā, piemēram, jau sen vairs nav aktuāli tērēt naudu un resursus salūtam.

Runājot par tehnoloģijām kāzu foto un video jomā, pāriem vēl joprojām ir aktuāli kāzu albumi un filmas, taču paralēli ienāk sociālajiem tīkliem piemērots saturs, piemēram Instagram Stories un Reels. Tādēļ pāri izvēlas foto, video speciālistus, kas spēj ātri, skaisti izveidot arī šādu saturu.

Kāzas 2024. gadā - fokuss uz būtisko

Pēdējos gados pāri precas arvien vēlāk, kas nozīmē, ka kāzas kļūst par arvien apzinātāku un emocionāli piesātinātāku notikumu. Kā redzams, tas atspoguļojas arī kāzu tendencēs, kuru centrā ir autentiskas un pārliecinošas izvēles. Tajās pārsteidzošais un unikālais atklājas detaļās.

Tendence svinēt apzinīgāk, autentiskāk un atbildīgāk atspoguļojas arī kāzu plānošanas procesā. Pāri arvien vairāk fokusējas uz būtisko, cenšoties izmantot laiku efektīvi. Mierpilnai un iedvesmojošai kāzu plānošanai lieliski noderēs LĪGAVĀM kāzu plānotājs. Tajā atradīsi gan visu nepieciešamo informāciju kāzu plānošanai, gan dažādas tabulas informācijas pierakstīšanai un ērtai pārskatīšanai.

Raksta autore: Renāte Berga

Foto: JESSICA LILY PHOTOGRAPHY

Citi Raksti