Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ SAGLABĀT VESELO SAPRĀTU KĀZU PLĀNOŠANAS LAIKĀ?

KĀ SAGLABĀT VESELO SAPRĀTU KĀZU PLĀNOŠANAS LAIKĀ?

Neatkarīgi no tā, vai kāzu plānošana uzticēta profesionāļiem vai arī visus organizēšanas procesus uzņēmies pats pāris, jaunā pāra emocijas šajā laikā un darāmo darbu saraksta dēļ var būt svārstīgas. Līgavas nereti norāda – tikpat kā nav iespējams kāzu plānošanas procesā saglabāt skaidru prātu un bez liekām emocijām paskatīties uz konkrētajiem notikumiem. Tomēr, lai līgavas nezaudētu veselo saprātu kāzu plānošanas laikā, noderēs vairāki padomi, ko ievērojusi ne viena vien līgava.

Veselais saprāts svarīgāks par skaistām kāzām

Kāzu plānošanas laiks var būt stresa pilns, tādēļ ir svarīgi turpināt dzīvot savu dzīvi, nevis ļaut, lai to definē tikai darāmo darbu saraksts.

Līgavas visā pasaulē norāda, ka pārim jāturpina tikties ar draugiem, iet vakariņās, skatīties televizoru, apmeklēt ģimenes pasākumus un svarīgākais – izbaudīt ikvienu no šiem notikumiem, nevis runāt tikai par kāzu plānošanu. Jo jāpatur prātā – lai cik svarīgs arī būtu kāzu plānošanas process, kas neapšaubāmi novedīs līdz skaistām kāzām, daudz svarīgāks ir veselīgs prāta stāvoklis. Lai pavisam neapmaldītos kāzu plānošanā, var ieviest vienu dienu nedēļā, piemēram, svētdienu, kad nolemjat nedarīt neko saistībā ar kāzām, bet atpūsties un sarunāties par citām lietām.

Atceries – tas ir maratons, nevis sprints

Kāzu plānošana vairāk līdzinās maratonam, nekā sprintam, īpaši tajos gadījumos, kad saderināšanās laiks ir ilgāks par gadu. Lai gan neapšaubāmi ir svarīgi turēt savā acu priekšā skrējiena galveno balvu, proti, kāzu dienu, tomēr tikpat nozīmīgi ir atzīmēt mazās uzvaras ceļā uz to. Ir pāri, kas svin katru mazo uzvaru plānošanas procesā – ielūgumu izveidi un izsūtīšanu, vēlamo pakalpojumu sniedzēju rezervēšanu, īstās kāzu kleitas atrašanu, pirmskāzu fotosesiju, izmēģinājuma grimu līgavai un daudzas citas lietas, par ko var priecāties kāzu plānošanas procesā.

Kāzu dienas koordinators

Ja tomēr ir sajūta, ka esat uzņēmušies pārāk daudz, un kāzu plānošanas process rada galvassāpes, tad ir pienācis īstais brīdis, lai lūgtu pēc palīdzības.

Uzticēt darbus citiem ir noslēpums, ko ievēro daudzas līgavas. Lielākus un mazākus darbus var uzticēt gan vedējiem, ģimenes locekļiem un draugiem, gan nolīgt profesionālu palīgu. Ja nevēlaties kāzu organizatoru, tad pavisam noteikti ir ieteicams apdomāt kāzu koordinatora noalgošanu, jo kāzu dienā līgavai un līgavainim noteikti nevajadzētu būt tiem, kas koordinē visus procesus. Arī Latvijā kāzu koordinatoru pakalpojumi kļūst arvien populārāki.

Prioritātes, prioritātes un vēlreiz prioritātes

Ja pāris sāk izjust satraukumu par visiem lēmumiem, kas vēl jāpieņem, tad ir pienācis brīdis ievilkt elpu un mazliet piebremzēt. Viena no svarīgākajām kāzu plānošanas procesa atziņām ir spēt atlaist lietas, ko nespējam kontrolēt, neļaut perfekcionismam un ļoti augstām ekspektācijām sabojāt skaisto notikumu, kas gaidāms.

Svarīgi saprast savas prioritātes – ja prioritāte ir apprecēt mīļoto cilvēku, nevis skaistas kāzas, kuras apjūsmos visi, tad būs daudz vieglāk pieņemt procesus, kas būs negaidīti vai nenotiks tā, kā iepriekš plānots. Diemžēl ir pāri, kas viļas paši savā kāzu dienā, jo viņu ekspektācijas bijušas nepiepildāmi augstas. Tā kā neviens nevēlas nokļūt šādā situācijā, tad labāk raudzīties uz visu notiekošo caur “es šodien apprecēšu cilvēku, ko mīlu” prizmas, kas arī ir pats svarīgākais.

FOTO: SANDIJA VEIKŠA, REINIS MELIORANSKIS
Citi Raksti