Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Ziemassvētku un Jaungada svētku galda dekorēšana

Ziemassvētku un Jaungada svētku galda dekorēšana

Tuvojoties svētkiem, mājās gribas radīt svinīgu noskaņu un noformēt svētku galdu. Kā to mūsdienīgi un estētiski izdarīt - stāsta Iluta Piternika no MintDeco.

MenuIluta Piternika

Svētkos ir svarīgi parūpēties ne tikai par ēdieniem, kas būs uz svētku galda, bet arī par tā noformējumu.

Kā novērojusi Iluta Piternika, kas ar dekorēšanu un svētku organizēšanu nodarbojas jau 11 gadus, šobrīd tiek pievērsta īpaši liela uzmanība estētikai un svētku galda noformējumam. Ja agrāk galdi lūza no daudz ēdieniem, tad šobrīd ēdieni tiek novietoti uz dažādām blakus virsmām un bufetēm, bet uz centrālā svētku galda tiek veidots skaists izkārtojums. Pozitīvā tendence ir tāda, ka cilvēkiem svētkos gribas ne tikai ar garšas kārpiņām baudīt ēdienus, bet arī ar acīm novērtēt skaistās galda klājuma nianses. Galu galā, pie svētku galda, īpaši Ziemassvētku un Vecgada vakara svinībās, pavadām daudzas stundas. Tāpēc vēl jo svarīgāk, ka galds ir svētku noskaņu radošs, uz to gribas skatīties un pie tā atrasties.

Svētku galda dekorēšanas pamatprincipi

Galda klājums sākas ar trauku izvēli un šobrīd ir pieejami visdažādākie trauki, galda piederumi un glāzes. Iluta Piternika iesaka rūpīgi izvēlēties traukus, jo tie spēlē nozīmīgu lomu un attiecīgi dekori tiek pieskaņoti izvēlētajiem traukiem. Piemēram, ja esat iegādājušies zelta galda piederumus, vēlams izvēlēties arī zelta svečturus. Runājot par Ziemassvētku galda klājumu, zelts apvienojumā ar sarkanām ogām un zariņiem radīs nepieciešamo svētku noskaņu.

Iluta Piternika atklāj, ka svētku galda dekorēšanā, tāpat kā citās jomās, pastāv likums - mazāk ir vairāk. Biežākā kļūda, ko mēdz pieļaut, dekorējot svētku galdu, ir pārsātinātība. Īpašās reizēs gribas salikt uz galda visus pieejamos dekorus un spožumus, bet Iluta atgādina, ka šāds dekoru rasols neradīs pārliecinošu un elegantu izskatu. Viņa iesaka izvēlēties minimālus dekorus, pārdomāt silto un vēso toņu saskaņu. Ne mazāk svarīgi ir pievērst uzmanību arī materiālu, piemēram, koka, metāla, stikla, izvēlei, jo katrs no tiem rada nedaudz atšķirīgu noskaņu.

Kā izvēlēties svētku dekorus

Tiem, kas nolēmuši ar skaistu dekorējumu uzburt svētku sajūtu mājās un vēlas izveidot savu dekoru un piederumu komplektu, Iluta Piternika iesaka pievērst uzmanību telpai, kurā pārsvarā notiks svinības, kurā tiks dekorēts šis galds. Ja tai ir moderns interjers, tad arī dekorus vēlams izvēlēties modernus, no stikla, metāla, askētiskus. Galdauti, salvetes, galda piederumi jāizvēlas tā, lai tie organiski iederētos telpā. Ja telpa ir siltos toņos, maiga un romantiska, tad tādā pašā stilā var plānot arī svētku galda klājumu, pieskaņojot galdautus un sveču toņus.

Vēl viens vērtīgs Ilutas Piternikas ieteikums ir izvēlēties lietas, kurām ir vismaz divas funkcijas. Piemēram, izvēloties svečturi, pārliecināties, vai uz tā var uzlikt kādu vāzīti ar ziediem. Ja pērk zelta sveču lukturi, paskatīties, vai tajā var ielikt nelielu vāzīti - šāds risinājums noderēs vasarā. Arī dažādus deserta paliktņus un mazākus traukus var izmantot kā dekorus, tajos ieberot, piemēram, stikla bumbiņas, kas papildinās galda klājumu. Ir svarīgi domāt par dekoru daudzveidīgu pielietojumu un funkcionalitāti, jo tie visi gan maksā naudu, gan aizņem vietu mājās.

Runājot par Ziemassvētku rotājumiem, Iluta Piternika iesaka pērkot eglītes rotājumus, piemēram sarkanas bumbas, iegādāties arī mazākas sarkanas bumbiņas, ko varēs izmantot galda noformējumā un kas saskanēs ar eglīti. Tāpat Ziemassvētkos var veidot dekorus no sausiem augiem, ko var izmantot vairākus gadus. Lai katriem svētkiem dekori nebūtu jāiegādājas no jauna, tos var pielāgot un izmantot vairākas reizes. Piemēram, zaru vainagus Ziemassvētkiem var papildināt ar samta lentām, bet Lieldienās tās aizstāt ar spalviņām, radot pavisam citu noskaņu.

Ziemassvētku un Jaungada galda dekorēšanas meistarklase

Tie, kam patīk skaisti uzņemt viesus un svinēt svētkus, un kuriem ir vēlme iegūt zināšanas, kas noderēs ne tikai Ziemassvētku un Jaunā gada, bet arī citu svētku dekorēšanā, Iluta Piternika no MintDeco sarīkojusi īpašu galda dekorēšanas meistarklasi. Tā norisināsies 9. decembrī dekorāciju nomas Best Events telpās Bukultu ielā 7k, Rīgā. Ja vēlies sarīkot šādu meistarklasi uzņēmuma kolektīva svētku pasākumā vai draugu kompānijā, iespējams vienoties par atsevišķu datumu. šāda meistarklase ir lieliska svētku un saliedēšanās pasākumiem - vispirms varēsiet Ilutas Piternikas vadībā izdekorēt svētku galdu, bet pēc tam turpināt pie tā svinības.

Meistarklase sastāv no divām sadaļām. Pirmajā daļā Iluta Piternika stāsta, kā izvēlēties un iegādāties dekorus mājas dekorēšanai svētkos - kam pievērst uzmanību, ko pirkt, ko nepirkt. Viņa iepazīstina ar to, kādi ir galvenie pamatprincipi galdu dekorēšanā - kā dekorē garos, kā apaļos galdus, kā izvēlas galdautus, auduma salvetes. Iluta Piternika stāsta par siltajiem un aukstajiem toņiem, par to, kāda stila un materiāla dekorus izvēlēties, lai tos pieskaņotu telpas interjeram. Neizpaliek arī informācija par to, kādi ir trendi, kas šobrīd ir moderns galda klājums un kas vairs nav moderni. Iluta rāda konkrētus priekšmetus, kas var noderēt dekorēšanā.

Otrajā sadaļā Iluta Piternika rāda paraugdemonstrējumu, kā top svētku galds - kā lietas tiek izkārtotas, kāda ir dekoru ģeometrija, kādos augstumos tos izkārtot, lai kopskats būtu moderns un pārliecinošs. Pēc tam noris praktiskā darbošanās un meistarklases dalībniekiem konkrētajā svētku dekoru noliktavā jāatrod piecas, sešas lietas, lai attīstītu krāsu un stila izjūtu. Ir jāizveido priekšmetu mood board, izmantojot visu, kas pieejams - mēbeles, tekstilu, dekorus, vāzes. Tādejādi tiek attīstīta prasme atlasīt saderīgas lietas. Pēc tam jau noris dekorēšana, izmantojot plašo Best Events piedāvājumu. Dalībnieces parasti ar aizrautību to dara un ir priecīgas par plašo pieejamo dekoru klāstu, kas ļauj fantāzijai lidot un izveidot unikālas kombinācijas.

Ziemassvētku un Jaungada dekorāciju aktualitātes

Kā stāsta Iluta Piternika, pēdējo gadu svētku dekorāciju aktualitāte ir minimālisms. Priekšmeti, kas tiek novietoti uz galda, tiek izvēlēti rūpīgi, tā, lai nesaraibinātu. Ja ir skaisti un estētiski pašpietiekami trauki, glāzes un piederumi, tad izmanto mazas stikla vāzītes, kur salikt pa vienam ziedam vai zariņam. Turklāt tos var izkārtot dažādos augstumos. Ziemā galda noformējumā plaši tiek izmantoti kaltēti ziedi, eikalipti un skujas.

Neatņemama Ziemassvētku un Jaungada galda noformējuma sastāvdaļa ir sveces. šobrīd ir aktuālas sveces dažādos toņos, īpaši zaļajos - sage un olīvzaļā. šādas sveces modernos toņos piešķir galdam bagātīgumu un dziļumu, pretēji klasiski baltajām svecēm. Iluta Piternika iesaka pievērst īpašu uzmanību sveču materiāla izvēlei. šobrīd ir iegādājamas naftas pārstrādes produktu sveces, kas nav drošas veselībai un kuras telpās pat nav ieteicams dedzināt. Viņa iesaka izvēlēties sveces no dabiskajiem materiāliem, kas izskatās skaistāk, jo ir viscaur ietonētas. Naftas produktu svecēm nereti apkārt ir krāsojuma kārta, kas degot nopil.

Mūsdienīgs un ilgtspējīgs svētku galda noformējums

Nokļūstot veikalos, kur it īpaši pirmssvētku laikā ir pilni plaukti ar skaistām lietām, rodas samulsums. Svētku galda dekorēšanas meistarklasē Iluta Piternika sniegs konkrētus norādījumus, ieteikumus, kas atvieglos iepirkšanos. Uzzināsiet, kā dažādus mazus aksesuārus izmantot daudzējādā, plašā veidā. Iegādājoties dekorus pārdomāti un apzinīgi, arī lieki netērēsiet naudu. Viņa uzsver, cik būtiski ir pievērst uzmanību ilgtspējai un piebremzēt ar tērēšanas kultu, tādēļ šī meistarklase ir arī ļoti vērtīgs resurss, kas sniegs zināšanas, kā pareizi iepirkt dekorus un interjera priekšmetus mājas svētku dekorēšanai.

šādas meistarklases Iluta Piternika organizē jau vairāku gadu garumā. Dalībnieču atsauksmes apstiprina, ka pēc meistarklases beidzot ir skaidrs, kas un pēc kādiem principiem jāiegādājas, lai izveidotu svētku noskaņu mājās. Pēc meistarklases ir radusies izpratne, kā radoši izdekorēt galdu un radīt pārsteiguma efektu ar minimāliem ieguldījumiem.

Kā atzīst Iluta Piternika, dekorēšana nav sarežģīta, ja ir saprotami pamatprincipi - kā izkārtot, novietot priekšmetus, ar kādiem augstumiem spēlēties, kāda ir toņu, materiālu saderība. Kad meistarklases četru stundu laikā tas tiek apgūts, pēc tam tavs galds mājās ir spēļu laukums, kur redzi, kā lietas uz tā atdzīvojas un uzplaukst.

Ilutas saldais ēdiens pēc svētkiem ir brīdis, kad dalībnieki sūta bildes ar izdekorētajiem svētku galdiem. Mūsdienās cilvēku estētiskās prasības kļūst arvien izkoptākas un ikviens novērtē, ja svētkos var baudīt maltīti pie skaistiem galdiem. MintDeco meistarklašu rezultāti apliecina, ka ikviens savās mājās var izveidot Pinterest cienīgu svētku galda noformējumu.

Raksta autore: Renāte Berga

Stāsta: Iluta Piternika / MintDeco

Piesakies dekorēšanas meistarklasēm šeit!

Citi Raksti