Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU BUDŽETA PLĀNOŠANA UN PRIORITĀŠU IZVIRZĪŠANA

KĀZU BUDŽETA PLĀNOŠANA UN PRIORITĀŠU IZVIRZĪŠANA

Budžeta sastādīšana nereti pāriem šķiet visizaicinošākā un sarežģītākā kāzu plānošanas daļa. Un ne velti, jo dažkārt tā prasa kompromisu meklēšanu, atteikšanos no kādām lietām un pat viesu skaita samazināšanu, lai iekļautos vēlamajā finansiālajā ieguldījumā. Tieši tādēļ kāzu budžetu vislabāk plānot kopā ar kāzu dienas konceptu un stilu, ļaujoties pozitīvām emocijām, ko šis process piedāvā.

Kāda būs jūsu kāzu sajūta?

šajā plānošanas daļā vienmēr ir svarīgi atcerēties savu raksturu, dzīves stilu, jo, ja ikdienā jūsu izvēle ir mierīga atpūta divatā, lasot grāmatas, tad visticamāk arī nejutīsieties komfortabli lielās kāzu svinībās, kurās aicināti 100 un vairāk viesu.

Tikai pēc tam, kad pāris ir kārtīgi pārdomājis savu kāzu sajūtu, var sekot budžeta aprēķins un aptuvenā viesu saraksta sastādīšana, lai līdz galam noteiktu formātu,” stāsta Jūlija Pumpe.

Visticamāk nekad nepietieks pilnīgi visam

Radošās apvienības šarmants kāzu organizators Ritvars Embrekts uzskata, ka kāzu plānošana vienmēr jāsāk ar prioritāšu izvirzīšanu. “Jāuzdod sev jautājums - ko mums nozīmē šī diena un ko no tās vēlamies sagaidīt?

Neviens jaunajam pārim nav uzlicis par pienākumu uz kāzām ielūgt visus radus, draugus, paziņas. Ja budžets to neatļauj, organizējiet pasākumu tikai pašiem tuvākajiem. Ja prioritāte ir skaisti iemūžināta kāzu diena, domājiet šādā virzienā, izvēloties atzītu un iespējams dārgāku fotogrāfu, veltot vairāk laika brīnišķīgu fotomirkļu notveršanai.

Ja gribas daudz dejot, netaupiet uz mūziķiem, bet atsakieties no citām lietām, kuras jums pašiem nešķiet tik būtiskas. Varbūt var izvēlēties lētākas markas dzērienus, naudas starpību novirzot, piemēram, noformējumā. Nedomājiet virzienā “ko citi teiks”, domājiet, kā jums pašiem tīk. Tiklīdz prioritāšu liste būs uzlikta uz papīra, un tai pretī būs definēts budžets jeb absolūtais maksimums, kuram pāri kāpt neesat gatavi, uzreiz izkristalizēsies, kas ir jūsu vajadzības, bet bez kā ir iespējams iztikt.

Uzreiz saku - nekad nepietiks pilnīgi visam, ko esat izsapņojuši, ja vien topošais vīrs nestrādā naftas biznesā,” pārliecināts Ritvars Embrekts.

Viena no prioritātēm - labs kāzu fotogrāfs

Runājot par prioritātēm, kāzu organizatore Sigita Daniliča / Crystal Events, iesaka par vienu no tām izvirzīt labu kāzu fotogrāfu. “Kāzu diena pavisam noteikti ir viena no atmiņā paliekošākajām dienām jaunā pāra dzīvē, tādēļ iesaku izvēlēties labu fotogrāfu. Ideālajā variantā uzklausot draugu, paziņu vai kāzu organizatora atsauksmes un tiekoties ar fotogrāfu pirmskāzu fotosesijā, lai izveidotos kopīga saderība. Kāzu fotogrāfs veidos vispaliekošāko foto mirkļu albumu, kam būs īpaša vērtība jaunajā ģimenē.

Nereti pāri izvēlas “bez telefonu kāzu ceremoniju”, lūdzot kāzu viesus baudīt ceremoniju un būt pilnīgi klātesošiem, kas nozīmē to, ka fotogrāfa uzņemtie foto būs vienīgie, kas pārim paliks no šīs dienas,” iesaka Sigita Daniliča.

FOTO: ARTIS SUPE

Citi Raksti