Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Nenoliedzami, klasika vienmēr ir modē, taču, ja kāzās vēlaties modernas dekorācijas, spilgti toņi, grandiozas ziedu dekorācijas un arhitektoniski elementi nosaka virzienu, kurā lūkoties. Maigi pasteļtoņi un dažādi romantiski nieciņi pagaidām lai paliek pagātnē. šobrīd kāzu dekorācijās aktuāli ir koši, lieli un pārliecinoši elementi.

Košas krāsas

šogad kāzu dekorācijās un ziedos dominēs košas krāsas. Īpaši aktuāla ir spilgti rozā jeb fuksijas krāsa. Neviena toņu kombinācija nebūs par uzkrītošu vai kontrastainu. Noformējumā var izmantot arī dažādas tekstūras un rakstus.

Ja tomēr gribas ko piezemētāku, tad var izvēlēties šogad tik populāro terakotas toņu paleti. Tā sastāv no siltiem zemes toņiem oranžās nokrāsās. šie toņi lieliski izskatās uz zaļo augu fona un labi sader ar dabīgiem materiāliem, kā koks un akmens. šī iemesla dēļ šī palete īpaši iederēsies dārza kāzās vai telpās ar atsegtām sijām, sienas ķieģeļiem.

Foto: LAUREN MILES

Grandiozi ziedu kārtojumi

Kāzu noformējuma centrālā elementa loma šogad atvēlēta iespaidīgiem ziedu kārtojumiem visdažādākajos formātos. Pirmkārt, tā ir ziedu arka, uz kuras fona norit svinīgā ceremonija. šeit var ļaut iztēlei vaļu, turklāt ziedu arkai nav jābūt ierastajā, vertikālajā formātā. No ziediem var izveidot arī ieloku uz zemes, tādu kā improvizāciju par ziedu arkas tēmu. Turklāt arku var veidot tā, lai tā būtu transformējama, piemēram, būtu sadalāma atsevišķās, mazākās ziedu kompozīcijās, ko pēc tam izvietot uz vakariņu galda. Otrkārt, no ziediem un augiem var veidot arī visdažādākās griestu kompozīcijas. Var izveidot zaļos griestus vai kādu centrālu elementu no ziediem.

Foto: LAUREN MILES

Protams, lielais nepieciešamais ziedu daudzums šādām apjomīgām kompozīcijām var sadārdzināt dekorējuma izmaksas. Taču tādēļ ne tikai var, bet ir aktuāli izmantot sezonālos pļavas ziedus un augus. Tāpat var nomāt augus podos, tādējādi domājot par ekoloģiju. Jebkurā gadījumā ziedi būs ekoloģiskāka izvēle nekā dažādu dekora priekšmetu iegāde, kuri pēc tam īsti nebūs pielietojami.

Kā arī, maksimālisma tendence noformējumā drīzāk izpaužas kā daži lieli un pārliecinoši elementi, nevis nedaudz no visa kā. Piemēram, ja telpas centrālais elements ir ziedu kompozīcijas, tad var ieguldīt darbu un līdzekļus tajās, taču var atteikties no smalkiem svečturiem vai citiem elementiem.

Foto: RADAEV PHOTO

Ballīte disko noskaņās

Kāzu neoficiālajā daļā un ballītē šogad modē ir disko noskaņas. šādi ballītei varat piešķirt nedaudz retro atmosfēras. Disko tēmā iederas neona gaismas un uzraksti, disko bumbas un oriģinālas deju grīdas. šīs tematikas īstenošanā lieti noder dekorāciju nomas pakalpojums. Tomēr ar šīs tematikas izvēli jāuzmanās un jāpārdomā visi elementi tā, lai nerastos butaforisks iespaids un nerastos sajūta kā masku ballītē.

Noteikti nevajag par zemu novērtēt apgaismojuma nozīmi kāzās. šogad tas kļuvis par pastāvīgu noformējuma elementu, jo tas pārvērš telpu vairāk nekā jebkuras dekorācijas. Ar neona gaismām radīsiet diskotēkas noskaņas, bet ar lampiņu virtenēm panāksiet romantisku iespaidu. Starp citu, arī lampiņu virtenes turpina kļūt aktuālas un tās var izmantot ne tikai griestu dekorācijām, bet no tām veidot tādus kā aizkarus.

Foto: RADAEV PHOTO

Arhitektoniski elementi

Visbeidzot, kāzu dekorāciju klāstā ienākuši arī arhitektūras un interjera elementi. Joprojām ir aktuālas kāzas svaigā gaisā un teltīs, nojumēs, kurās tās svinēt, atspoguļojas arvien lielāka izdomas bagātība. Piemēram, kāzas var svinēt kādā stikla nojumē. Vēl jo vairāk, pāri iet tālāk un īpaši kāzām būvē jaunas struktūras, kas pilda nojumes funkciju, un tādā veidā arhitektoniskie elementi kļūst par daļu noformējuma un vides.

Izvēloties svinību vietas dekorācijas, jādomā par objektiem, kas radīs telpas un vides noskaņu. Tā, piemēram, dīvāni un paklāji radīs romantisku buduāra atmosfēru, bet īpaši aktuālās lustras radīs izsmalcinātu iespaidu. Atgriežoties pie maksimālisma, labāk izvēlēties dažus pārliecinošus objektus, nevis daudz mazu nieciņu.

Foto: RADAEV PHOTO

Foto: RADAEV PHOTOFoto: RADAEV PHOTOFoto: RADAEV PHOTOFoto: RADAEV PHOTOFoto: RADAEV PHOTOFoto: KAS RICHARDSFoto: KAS RICHARDSFoto: RADAEV PHOTOFoto: LAUREN MILESFoto: LAUREN MILESFoto: LAUREN MILESFoto: LAUREN MILESFoto: LAUREN MILESFoto: RADAEV PHOTOFoto: LAUREN MILESFoto: LAUREN MILESFoto: LAUREN MILES

Meklē savu kāzu dekoratoru seit: KĀZU DEKORĀCIJAS, KĀZU FLORISTIKA

Raksta autore: Renāte Berga

Foto: RADAEV PHOTO,  LAUREN MILES

Citi Raksti