Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

POP UP KĀZAS

POP UP KĀZAS

Esam redzējušas Pop Up kafejnīcas, Pop Up veikalus, taču kas ir Pop Up kāzas? Pāri meklē arvien interesantākus un radošākus veidus, kā saistīties laulības saitēm. Tiem, kas šaubās par ilgtermiņa plānu izdošanos, vai tiem, kas nevēlas doties uz dzimtsarakstu nodaļu un noslēgt laulību formālā un ļoti vienkāršā gaisotnē, Pop Up kāzas būs lielisks risinājums. Tās ir nelielas kāzas intīmā gaisotnē,  vidusceļš starp tradicionālo ceremoniju un elopement stila kāzām. Bieži vien spontānas, mazāk laikietilpīgas un finansiāli izdevīgākas, tomēr tikpat neaizmirstamas un atmiņā paliekošas.

Mirkļa iespaidā

Pop Up kāzas ir lieliska izvēle spontāniem pāriem, kam patīk ļauties emocijām nevis veltīt vairākus mēnešus vai pat gadus plānošanai. Lai gan varētu šķist, ka šādu kāzu rīkošanā var iztikt bez plānošanas, tā tomēr nav. Nelieli sagatavošanās darbi ir pat vēlami, lai garantētu izdevušos dienu.

pop up kāzas
Foto: LILLY RED

Ceremonijas vadītājs un fotogrāfs ir divi cilvēki, kurus vajadzētu izvēlēties un sarunāt jau laikus. Ja vēlaties drošības sajūtu, dariet to vismaz mēnesi pirms kāzām, taču ja esat gatavi riskēt, to iespējams izdarīt arī nedēļu pirms. Gadījumā, ja kāzu datumam nav īpašas nozīmes - arī īsāku laiku pirms tam, pielāgojoties fotogrāfa vai ceremonijas vadītāja pieejamajiem laikiem.

pop up kāzas
Foto: LILLY RED

šis kāzu koncepts noteikti nebūs piemērots tiem, kas vēlas vadīties pēc konkrēta plāna, zināt visas detaļas jau iepriekš un ielūgt lielu viesu skaitu. Pop Up kāzas ir kā pārsteigums gan viesiem, gan pašam pārim, jo grūti prognozēt, kādā gultnē diena iegrozīsies. Neaizmirsti, ka iesniegums par laulības reģistrāciju dzimtsarakstu nodaļā jāiesniedz vismaz mēnesi pirms laulības noslēgšanas.

pop up kāzas
Foto: LILLY RED

Kāzas šaurā lokā

šajās kāzās visbiežāk tiek ielūgti 2-10 viesi. Tādējādi paši tuvākie un svarīgākie cilvēki būs jums līdzās. Tas, cik laicīgi būs iespējams izsūtīt ielūgumus, ir atkarīgs tikai no paša pāra. To var darīt nedēļu vai dažas dienas pirms īpašā notikuma, vai pat tajā pašā dienā, ja vēlaties piešķirt dienai vēl vairāk spontanitātes. Jārēķinās, ka ne visi ielūgtie viesi varēs ierasties un pārkārtot savu ikdienu tik pēkšņai aktivitātei. Taču tā kā viesu daudzums ir neliels, par to nav daudz jāuztraucas. Arī ar diviem viesiem, kas vienlaikus būs arī liecinieki, ir pietiekami.

pop up kāzas
Foto: LILLY RED

Vairāk par nelielām kāzu svinībām šeit: MAZAS KĀZAS

Finansiāli izdevīgi

Ne visi pāri ir gatavi tērēt vairākus tūkstošus eiro kāzu ceremonijai un svinībām, un tas ir saprotams. Pop Up kāzu ceremonija ir finansiāli daudz izdevīgāka, nekā tradicionālās ceremonijas. šādas kāzas mazā viesu skaita dēļ varēsiet sarīkot savā iecienītākajā restorānā vai bārā, pludmalē vai kādā citā publiskā vietā, kas jums ir īpaša. Izvēloties skaistu restorānu, arī par rotājumiem un galda dekoriem nebūs jālauza galva.

Tāpat mazā viesu skaita dēļ ēdienu izmaksas būs salīdzinoši zemākas. Ja vēlaties rīkot savas kāzu svinības restorānā, noteikti veiciet rezervāciju, savukārt, ja ceremonijas norisei izvēlēta kāda publiska vieta, kā parks vai pludmale, sazinieties ar novada pašvaldību, lai noskaidrotu, vai nav nepieciešams uzrakstīt iesniegumu.

pop up kāzas
Foto: LILLY RED

Uzsvars uz emocijām

šajās kāzās fokuss ir uz jaunā pāra savienību, mīlestību un emocijām.

Svarīgi ir izjust mirkli, būt kopā ar tuvākajiem cilvēkiem un ļauties notikumiem.  Citas detaļas Pop Up kāzās ir mazāk svarīgās. Tas nozīmē, ka nebūs jāorganizē ceremonijas vietas dekorēšana, iepriekš jāizplāno bankets  un citas lietas, kas prasa gan laiku, gan resursus. Ceremonijai izvēlieties vietu un laiku, kas vizuāli izskatīsies labi arī bez papildu elementiem. Tas nodrošinās skaistu fonu arī bildēm. Bieži vien ceremonijai tiek izvēlēta kāda pārim īpaša vieta, piemēram, vieta, kur pirmo reizi atzināties viens otram mīlestībā.

pop up kāzas
Foto: LILLY RED

Viss ir iespējams

Pop Up kāzu vienīgais noteikums ir to pēkšņā un spontānā norise. Viss pārējais var notikt tieši tā, kā pāris vēlas. Varat iekļaut kādu jums svarīgu tradīciju, kā piemēram šķīvja plēšanu vai pildīt kādus uzdevumus pa ceļam uz svinību vietu, taču tas nav obligāti. Ja nevēlaties kāzu torti, vai ballīti nakts garumā, bez tā var iztikt. Arī kāzu maltīte var izpalikt, pietiks tikai ar šampanieša tostiem pēc ceremonijas. Pop Up kāzās tradīcijas iespējams pārvērst individuālā un ļoti intīmā pasākumā.

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: LILLY RED


Lasi arī: POP UP KĀZAS AR IMPROVIZĀCIJAS ELEMENTIEM

Citi Raksti