Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas sastāv no vairākām daļām, un katru no tām ir nepieciešams pārdomāt. Viens no jautājumiem, kas bieži vien jaunajam pārim rada mulsumu, – kādus dzērienus pasniegt savās kāzās. Viesi ir tik atšķirīgi, un arī gaume dzērienu izvēlē katram ir citādāka, bet noteikti ir iespējams izvēlēties piemērotus dzērienu visu viesu gaumēm.

Kuros brīžos un par kādiem kāzu dzērieniem ir nepieciešams padomāt? Apskatīsim svarīgākos punktus.

Kāzu rīts

Viesu labsajūta ir ārkārtīgi būtiska, bet visā gatavošanās burzmā nevajag aizmirst par sevi un savām vēlmēm. Kāzu rīts ir mirklis tikai jums. Jā, nenoliedzami, katra līgava un līgavainis kāzu rītā izjūt nelielu stresu. Tas ir pilnīgi dabiski! Lai mazliet atslābinātos un gūtu pirmo svētku noskaņu jau no rīta, kopā ar savām tuvākajām dāmām atveriet sava mīļākā prosecco pudeli, kas sniegs nelielu atspirdzinājumu. Iespējams, ka šim mirklim ir taupīts kas pavisam īpašs, un ir pienācis īstais brīdis to vērt vaļā.

Līgavainim tas var būt rums vai viskijs, ko bieži vien jau pasniedz vīriešu frizētavās jeb barberšopos, vai arī par līgavaiņa vēlmēm parūpējas vedējtēvs. Protams, var nesekot standartiem un, ja arī dāma vēlas no rīta iemalkot glāzi viskija – uz priekšu!

kazu dzerieni
Foto: JĀNIS NAGLIS / Kāzu rīkotājs: LISTT WEDDINGS

Dzērieni pēc ceremonijas

Noteikti ir nepieciešams padomāt par vienkāršu ūdeni, jo pavisam karstā vasaras laikā tas būs viens no glābiņiem. Pēc ceremonijas varat tradicionāli pasniegt dzirkstošo vīnu, bet šis žests nav iekalts akmenī. Ja zināt, ka jūsu vidū ir vairāk alus vai vīna cienītāju, varat paniegt arī šos dzērienus, kā arī bezalkoholiskas limonādes bērniem un stūrmaņiem. Svarīgi parūpēties, lai kāzu dzērieni būtu labi atdzesēti, jo tas jebkuru dzērienu padara vēl vairāk baudāmu.

kazu dzerieni
Foto: JĀNIS NAGLIS / Kāzu rīkotājs: LISTT WEDDINGS

Dzērieni viesu sagaidīšanai un pāru fotosesijā

Liela daļa jauno pāru pēc ceremonijas dodas nelielā pauzē, lai izbaudītu mirkli jaunajā statusā. Šajā laikā notiek arī fotosesija. Tikmēr viesi dodas uz svinību norises vietu. Kamēr viesi sagaida jauno pāri, noteikti ir vērts padomāt par dzērieniem viesu sagaidīšanai – tie ir bezalkoholiski dzērieni, prosecco, bet tā vietā noteikti var izvēlēties arī alu un sidru, vai pat kādu aperitīvu pirms vakariņām. Arī jaunajam pārim ieteicams paņemt līdzi uz fotosesijas vietām dzērienu, ar ko veldzēties.

Tam jābūt kam tādam, kas garšo jums abiem!

Foto: EDIJS LĀNS / Kāzu rīkotājs: LISTT WEDDINGS

Kāzu dzērienu izvēle turpmākajam vakaram

Ja izvēlēsieties savās kāzās bārmeņa pakalpojumus, bārmenis būs tā persona, kas uzklausot jūsu vēlmes, varēs ieteikt vislabāko dzērienu un kokteiļu risinājumus tieši jūsu kāzām, ko malkot pie vakariņām un turpmākajā vakara gaitā. Sagatavojiet dzērienkarti jūsu kāzu stilistikā, lai viesiem būtu vienkāršāk iepazīties ar vakara piedāvājumu. Bieži vien daudziem ir uzskats, ka kāzās vajag sarežģītus kokteiļus, bet, kā zināms, viss vienkāršais bieži vien ir arī vislabākais un šajā gadījumā – visgardākais.

Pamatā kokteiļiem jābūt viegliem un atspirdzinošiem. Lai kokteilis būtu ātri un viegli pagatavojams, pietiek ar trīs sastāvdaļām. Kā populārākos kokteiļus var minēt Aperol Spritz, Hugo, Mojito, Gin & Tonic, ko var papildināt ar dažādiem augļiem un ogām. Bārmeņa vadībā varat izveidot savus īpašos kokteiļus un ar savām iecienītākajām garšām iepazīstināt viesus.

Un neaizmirstiet par kokteiļu nosaukumiem!

Tie var būt gan ierasti, gan pavisam netradicionāli un jautri. Piemēram, Pētera spēka dzira vai Lindas iecienītais. Šī diena taču ir stāsts par jums! No pieredzes varam teikt, ka daudzās kāzās jaunā pāra īpašie kokteiļi aiziet uz urrā!. Un ne tikai kokteiļi…

Foto: KRISTAPS BARDZIŅŠ / Kāzu rīkotājs: LISTT WEDDINGS

Tas var būt arī jaunā pāra personalizēts alus, sidrs un citi dzērieni. Un papildus var izmantot lielās krūkas ar krānu, kuros sagatavot atspirdzinošas limonādes ar sīrupiem un vasarīgiem augļiem un ogām, vai pat sangriju, kas ir viens no vasaras top kāzu dzērieniem.

Foto: VALDIS KAULIŅŠ / Kāzu rīkotājs: LISTT WEDDINGS

Šotu izvēle kāzās

Daudziem noteikti rodas jautājums, cik prātīgi un cik pareizi kāzās ir dzert šotus. Tas var šķist kāzu konceptā nepiemēroti, taču bārmenis noteikti pratīs pagatavot jums gardus šotus, kas nebūs pārāk spēcīgi, bet vairāk baudāmi, jo neviens nevēlas, lai kādam nākamais rīts būtu pārāk smags. Kā arī šotus ieteicams pasniegt pēc pusnakts. Un neaizmirstam par ūdeni, lai nākamo rītu padarītu vieglāku! Varat arī katrā viesa istabiņā sarūpēt gāzētu un negāzētu ūdeni.

Viesi noteikti par to būs pateicīgi.

Foto: KRISTAPS BARDZIŅŠ / Kāzu rīkotājs: LISTT WEDDINGS

Nav pareizu vai nepareizu dzērienu, ko pasniegt kāzās. Dzērieniem ir jābūt tādiem, kas ir viegli, atspirdzinoši un ikviena gaumē. Varbūt jums ir kāds savs brūvējums, kas gatavots īpaši šai dienai vai īpašas receptes, ko nezina neviens cits, un tā ir iespēja pārsteigt viesus un sniegt jaunu, neaizmirstamu garšas buķeti.

Priekā par skaistiem svētkiem!

Raksta autors: LISTT WEDDINGS


Vairāk informācijas par kāzu organizatoru šeit: LISTT WEDDINGS

*Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Citi Raksti