Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kā uzvesties kāzās? Var šķist smieklīgs jautājums. Tomēr, ja kāzas esam apmeklējuši reti vai gana sen, aizdomājamies - vai varu vilkt sarkanu kleitu, vai drīkst ņemt līdzi draugu/draudzeni, ja esmu ielūgts, bet negribu doties uz kāzām vienatnē. LĪGAVĀM sastādīja ceļvedi, kas vienlaikus ir kāzu etiķete viesiem, lai mulsinošas situācijas nerastos.

Kāzu etiķete viesiem

  • Kāzu ielūgumā visdrīzāk būs minēts datums, līdz kuram jāpaziņo par savu ierašanos vai neierašanos kāzās. Tas ir būtiski, jo katrs viesis mūsdienu kāzās diezgan sālīti izmaksā. Pārim laicīgi jāzina, ar ko rēķināties.
kāzu etiķete viesiem
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
  • Pieņemts, ka līgava ierodas tad, kad jau sanākuši visi kāzu viesi. Dzīvē gadās visādi, tomēr kāzas kavēt ir ļoti nepieklājīgi un tā uzskatāma par necieņas izrādīšanu.
  • Dreskods. Ļoti svarīgi ievērot ielūgumā norādīto apģērba stilu, kā pieņemts kāzu etiķetē viesiem. Ja tāda nav - jāievēro vispārīgi noteikumi. Ja vien līgava nav izteikusi pretēju vēlmi, piemēram, lai visas dāmas ierodas baltās vai gaišu pasteļtoņu princeškleitās, vilkt baltu kleitu vai tādu, kas var maldinoši atgādināt līgavas kleitu, būs necienīgi. Viesu apģērbam jābūt tādam, lai neaizēnotu dienas galvenos varoņus - līgavu un līgavaini. Nederēs neona krāsas, sarkanas kleitas, īsi svārciņi, jebkādas košas krāsas, ar kurām kāzu fotogrāfijās izcelsies viesi, nevis jaunlaulātie.
kāzu etiķete viesiem
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
  • Laulību ceremonija ir intīms process, kura laikā tam tādam jāļauj būt. Var būt tā, ka pāris lūdz ceremonijas laikā nefotografēt. Kāzu etiķetē viesiem svarīgi šādu lūgumu ievērot. Savukārt svinību laikā, ja arī kāda iemesla dēļ viesiem tiešām ir garlaicīgi, pavadīt laiku mobilajā telefonā nebūs pieņemami.
kāzu etiķete viesiem
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
  • Fotografēt ar mobilajiem telefoniem, arī nevajadzētu aizrauties - pāris ir noalgojis profesionālu fotogrāfu.
  • Sociālie tīkli. Lai gan notikumu virpulī ir vēlme padalīties ar brīnišķīgo pasākumu, kurā esat nonācis - nedariet tā, ja vien līgava vai līgavainis nav devis atļauju. Pirmās publikācijas tiesības pieder jaunlaulātajiem.
kāzu etiķete viesiem
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
  • Pārsteigt jauno pāri ar negaidītu viesi būs ne vien nepieņemami, bet tas var radīt organizatoriskus sarežģījumus - uz katru viesi ir summa, ko tas jaunajam pārim izmaksā, sēdvietas pie galdiem laicīgi jau saplānotas utt. Tāpat, ja esat kupla ģimene, bet ielūgums ir jums diviem, tad šī jaunā pāra izvēle ir jāciena - ne visās kāzās piedalās bērni. Ja ielūgumā nav skaidras informācijas, vai var ņemt līdzi bērnus - noteikti jāsazinās ar ielūdzējiem un tas jānoskaidro.
kāzu etiķete viesiem
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
  • Kāzu dienā jaunajam pārim nevajag zvanīt, uzdodot organizatoriska rakstura jautājumus. Jebkurā gadījumā - līgava ar līgavaini būs gana satraukušies un aizņemti, lai risinātu papildlietas.
  • Būtiski atcerēties, ka jaunlaulātie ir svinību centrālās personas. Stāsts ir par un ap viņiem, svinam viņu kopā būšanu un kļūšanu par ģimeni. Tādēļ, ja kādam no viesiem ir  fantastisks jaunums, kuru tā vien ir vēlme paziņot, citu kāzās to tomēr darīt jāatturas.
kāzu etiķete viesiem
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: LINDA LAUVA


Lasi arī: KĀZU ĢĒRBšANĀS ETIĶETE JEB DRESKODS

Citi Raksti