Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Pēdējā gada laikā kāzu tendences ir ļoti mainījušās. Ja kādreiz biežāk izvēlējās kāzas kuplā pulkā, bieži vien vairāku dienu garumā, tad šobrīd arvien tiek meklētas dažādas alternatīvas – mazākas un intīmākas kāzas tuvāko cilvēku lokā. Tiem, kam elopement kāzas šķiet pārāk mazas, chamber stila kāzas būs pat ļoti piemērotas. Šādas kāzas ir nelielas, tikai ar pašiem tuvākajiem un mīļākajiem cilvēkiem, mājīgā un ģimeniskā gaisotnē ar apmēram 10-20 viesiem. Kāzu bankets atgādina vakariņu ballīti, kur visi viens otru pazīst, viesi sēž pie viena galda un bauda vakaru siltā un sirsnīgā atmosfērā.

Kam piemērotas chamber stila kāzas?

Ne visiem pāriem šāds kāzu formāts būs piemērots, tādēļ vēl pirms plānošanas ir svarīgi apdomāt, kāds kāzu stils un koncepts  šķiet saistošākais.

Šis kāzu formāts jums derēs, ja:

  • neesat trokšņainu ballīšu cienītāji un ātri nogurstat no liela cilvēku pūļa;
  • vēlaties kāzu dienā pieredzēt tikai tuvāko cilvēku klātbūtni;
  • jums ir svarīgi, lai katrs svētku viesis izjustu jūsu rūpes un uzmanību;
  • vēlaties sarīkot netradicionālas kāzas un attālināties no klasiskās programmas;
  • katras svētku detaļas kvalitāte jums ir svarīga.
chamber stila kāzas
Foto: FROM THE DAISIES

Chamber kāzu plusi

Galvenā chamber kāzu priekšrocība ir komforta un tuvības atmosfēra, kas lielizmēra svinībās visbiežāk nav iespējama. Šādos svētkos apkārt būs tikai vistuvākie cilvēki, tātad varēsiet justies brīvi un nepiespiesti. Vēl viens chamber kāzu pluss – brīvība izvēlēties jebkuru konceptu un stilu. Arī nestandarta kāzas šādi būs vieglāk noorganizēt.

chamber stila kāzas
Foto: KARRA LEIGH

Tā kā viesu ir maz, arī organizatoriskie un ar loģistiku saistītie jautājumi ir atviegloti. Tas dod iespēju kāzas rīkot arī tālāk no mājām, vai pat ārzemēs. Arī kāzu ceremonijas un svinību kvalitāti iespējams paaugstināt, izvēloties mazāku viesu skaitu. Rīkojot kāzas 20 vai 100 viesiem ar vienādu budžetu, galarezultātā būs pilnīgi atšķirīgs svinību līmenis: pirmajā gadījumā būs iespēja ieguldīt augstas kvalitātes floristikā, ekskluzīvos dekoros, individuālā apkalpošanā un izsmalcinātā maltītē.

Ja kāzas tiek rīkotas covid laikā, chamber stila kāzas var atrisināt arī ar ierobežojumiem saistītos jautājumus.

chamber stila kāzas
Foto: FROM THE DAISIES

Chamber kāzu mīnusi

Lai gan varētu šķist, ka šāda veida kāzām ir tikai priekšrocības, var rasties arī sarežģījumi.

Pirmkārt, grūtības ar viesu saraksta sastādīšanu, īpaši ja pārim ir plašs radu un draugu loks. Dažkārt ir grūti izveidot tādu viesu sarakstu, kas būtu gana mazs, lai rastu komfortu un intimitāti, ko sniedz chamber stila kāzas, un tai pat laikā neaizvainotu tos, kas nav ielūgti. Tomēr ļoti būtiski ir atcerēties, ka tie ir svētki jaunlaulātajiem, un viņiem ir tiesības izvēlēties visas ar kāzām saistītās detaļas – arī viesu saraksta izveidi. Arī tiem, kas nav ielūgti, jāspēj priecāties par jaunlaulāto laimi.

chamber stila kāzas
Foto: FROM THE DAISIES

Vēl viens chamber kāzu trūkums ir maldinošā vienkāršība. Bieži pāri atsakās no organizatoru pakalpojumiem un velta maz laika sagatavošanās darbiem.

Svarīgi atcerēties, ka mazāk viesu, nenozīmē mazāk darba.

Lai radītu īpašu svētku atmosfēru un pārdomātu unikālu koncepciju, šī stila kāzām nepieciešama rūpīga plānošana un sagatavošanās.

Nākamajā rakstā par chamber stila kāzām lasi: PADOMI CHAMBER STILA KĀZU ORGANIZĒŠANAI


Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: MARCELLA LAINE, FROM THE DAISIES, KARRA LEIGH, JENNY CHOK

Vizuālā satura māksliniece: KSENIJA BELCA-BESLER


Lasi arī: KĀZU STILI. IZVĒLES CEĻVEDIS

Citi Raksti