Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

SAULES APŽILBINĀTIE KINOFILMA PAR SAVSTARPĒJĀM ATTIECĪBĀM

SAULES APŽILBINĀTIE KINOFILMA PAR SAVSTARPĒJĀM ATTIECĪBĀM

Filma “Saules apžilbinātie” ir par slavenību pāra, pazīstamas rokzvaigznes un režisora, atvaļinājumu un atveseļošanos saules lutinātā un nomaļā Itālijas salā. Atpūtnieku idilliskais miers tiek negaidīti iztraucēts, ierodoties rokzvaigznes bijušajam mīļākajam ar meitu. Tikšanās, kas uzjundī kaislības un greizsirdību, kļūst bīstama visiem iesaistītajiem.

“Saules apžilbinātie” ir žilbinošs un juteklisks iekāres, greizsirdības un rokenrola portrets uz Vidusjūras fona. Filmas režisoram Lukam Gvadanjīno un aktrisei Tildai Svintonei šis jau ir otrais kopprojekts. Aktrise filmējās režisora 2009.g filmā “Es esmu mīlestība” ( I am love), kas bija nominēta Kinoakadēmijas balvai “Oskars” par labākajiem kostīmiem.

Filma veidota iedvesmojoties no 1969.gada  Žaka Dereja filmas “Baseins” (La Piscine/ The Swimming Pool). Filmas orģinālajam nosaukumam “A Bigger Splash” ir tiešs sakars ar slavenā popārt mākslinieka Deivida Hokneja tāda paša nosaukuma gleznu. Kaut sākotnēji bija iecerēta šī atsauce, vēlāk filmas veidotājiem nācās izņemt kadrus no Teita galerijas, kur šis darbs atrodas patlaban.

Galvenajās lomās “Oskara” laureāte Tilda Svintone (Viesnīca „Diženā Budapešta”, “Sadedzināt pēc izlasīšanas”), “Oskara” divkārtējais nominants Ralfs Fainss (“Harijs Poters”, “Angļu pacients”) , Dakota Džonsone (“Greja Piecdesmit nokrāsas”) un Matiass Šēnertss ( “Tālu no Trokšņainā pūļa”).

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Citi Raksti