Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Līdz ar kāzu rītu uzaust tavu sapņu piepildījums un kulminējas mēnešiem ilga rūpīga gatavošanās, tādēļ svarīgi saglabāt mieru un, būt apzinātai un klātesošai. Atslēga tam, lai kāzu rīts aizritētu nevainojami un nesteidzīgi, ir rūpīga un reālistiska plānošana iepriekš. Kāzu rīts ir domāts ne tikai tam, lai sapostos, tas ir laiks pārdomām, pateicībai un sevis noskaņošanai mīlestības vibrācijā.

1. Nemēģini visu kontrolēt

Deleģējot kāzu rīta koordināciju uzticamai draudzenei, radiniecei vai profesionālam koordinatoram, tu atbrīvosies no stresa un varēsi koncentrēties uz mirkļa baudīšanu. Kāzu rītā ir vērtīgāk veltīt laiku sev vai pavadīt to kopā ar līgavaini, vedējiem, līgavas māsām, vecākiem vai tuviem cilvēkiem, nevis koordinēt dienas tehniskos jautājumus.

Foto: ALINA POSTORONKA

Kāzās ir iesaistīti daudz pakalpojumu sniedzēji un neizbēgami uzrodas dažādi pēdējā mirkļa organizatoriskie jautājumi. Koordinators būs spējīgs pievērst uzmanību katrai detaļai, nodrošinot, ka viss norit saskaņā ar plānu un laika grafiku. Neparedzētu problēmu vai ārkārtas situāciju gadījumā koordinators tās efektīvi atrisinās. Ja iesaistījajiem vai viesiem ir kādas neskaidrības, koordinators ir galvenā kontaktpersona, atbrīvojot pāri no nepieciešamības atbildēt uz dažādiem jautājumiem. Visbeidzot, kāzu koordinators sniegs arī emocionālu atbalstu un nomierinās, ja tas būs nepieciešams.

Koordinators izveidos kāzu rīta grafiku, pamatojoties uz jūsu ceremonijas laiku, atrašanās vietu, jūsu plāniem saistībā ar vedēju, līgavas māsu un citu iesaisti kāzu rīta norisē. Ir svarīgi, lai būtu pietiekami liela laika rezerve, ja nu rodas kāda negaidīta aizķeršanās, tādējādi nodrošinot patīkamu kāzu rītu bez stresa. Ir dabiski, ka tu vēlies kontrolēt katru savu kāzu aspektu, tādēļ koordinators vai uzticama persona, kas nodarbojas ar kāzu rīta loģistiku, nodrošinās sirdsmieru par to, ka viss kāzu dienā norit nevainojami.

2. Ieplāno sirsnīgus kāzu rīta rituālus

Kāzu rīta tradīcijām un rituāliem ir milzīga nozīme, jo šī diena iezīmē jaunas nodaļas sākumu pāra dzīvē. Sirsnīgi rituāli un žesti veicinās pāra un tuvinieku emocionālo saikni un radīs vienotības sajūtu. Kāzu rītā pāri var apmainīties sirsnīgām dāvanām, kas simbolizē viņu mīlestību. Pirmā satikšanās jeb first look ir tradīcija, kas ļaut pārim pirmo emocionālo satikšanos piedzīvot divvientulībā un iemūžināt patieso reakciju fotogrāfijās. Tāpat arī apsveikumu un laba vēlējumu izteikšana vienam otram un labo vārdu saņemšana kāzu rītā no tuvākajiem var būt ļoti aizkustinoša. Vecāki var kāzu rītu izmantot, lai nesteidzīgā atmosfērā saviem bērniem, topošajam vīram un sievai, veltītu viedus vārdus un velētu laimīgu kopdzīvi.

Apmainīšanās ar dāvanām kāzu rītā ir īpašs brīdis, kurā pāris viens otram vai paši tuvākie vieņiem var pasniegt pārdomātas veltes. šīs dāvanas var būt ļoti dažādas - no personīgām mīlestības vēstulēm un sirsnīgiem apsveikumiem līdz rotām vai ģimenes relikvijām. Kāzu dienas skrējienā šādu nesteidzīgu emocionālu brīdi var būt grūti atrast, tādēļ, ja pašiem tuvākajiem ir kādas pārdomātas un nozīmīgas dāvanas, tās var pasniegt kāzu rītā. Apmainīšanās ar dāvanām pāra starpā ir veids, kā pāris var paust savas jūtas viens otram, saglabājot taustāmu atgādinājumu par savu mīlestību viņu dzīves īpašajā dienā.

Pirmā satikšanās ir moderna kāzu tradīcija, kurā līgava un līgavainis ierauga viens otru savos kāzu tērpos vēl pirms ceremonijas. Parasti tas notiek privātā un intīmā vidē, prom no viesu acīm. Tajā var piedalīties fotogrāfs, iemūžinot pāra neviltotās emocijas brīdī, kad viņi ierauga viens otru. šī tikšanās pirms ceremonijas ļauj pārim dalīties intīmā mirklī, paust savas emocijas un sajust vienam otra klātbūtni, kas nomierina.

Boutique viesnīcā Relais le Chevalier sagaida īpašu noskaņu pasaule, kas kāzu rītā liks sajusties pavisam īpaši. Viesnīcas interjerā saspēlējas mūsdienīgs dizains, izdoma un komforts, tādēļ tā ir ideāli piemērota vieta kāzu rītam. Bet Vecrīgas šarms to visu padara vēl romantiskāku. Kāzu rīts ir jāpavada vidē, kas sniedz baudījumu un ir estētiski izcili nostrādāta, lai varētu fotogrāfijās tvert ikvienu rīta mirkli. Relais le Chevalier ir skaista vieta nesteidzīgam kāzu rītam, brokastīm, fotosesijai, kā arī pirmajam satikšanās mirklim.

Pirmās satikšanas tradīciju var pielāgot un variēt.

Piemēram, papildus tam, ka līgava un līgavainis piedzīvo šo pirmo satikšanos divatā, var noorganizēt šādu pirmo satikšanos arī ar vedējiem, pašiem tuvākajiem draugiem vai radiem - tas ļaus iemūžināt patiesas reakcijas un radīt neaizmirstamus mirkļus kopā. Tāpat līgava vai līgavainis pirms ceremonijas var pavadīt īpašu brīdi kopā ar vecākiem. Tas var būt emocionāli un aizkustinoši, jo vecākiem bieži ir nozīmīga loma kāzu dienā. Pāriem, kuriem ir ciešas saites ar brāļiem un māsām, pirmā satikšanās ar viņiem var būt sirsnīgs dienas papildinājums. Ja pārim ir bērni, fotogrāfijās iemūžināta satikšanās ar viņiem var būt lielisks veids, kā iesaistīt bērnus kāzās. Dalīšanās mirklī ar vecvecākiem var būt īpaši aizkustinoša, jo viņi ir bijuši liecinieki daudzām kāzām ģimenē.

Foto: RELAIS LE CHEVALIER

3. Dodieties kāzu rīta brokastīs

Lai gan, iespējams, kāzu rītā nejutīsi izsalkumu satraukuma dēļ, ir būtiski paēst kāzu dienas brokastis, lai gūtu enerģiju un novērstu sagurumu vēlāk dienas laikā. Izlaižot maltīti, samazinās cukura līmenis asinīs un ķermenī rodas papildus stress, taču brokastis nodrošina, ka esi fiziski un emocionāli gatava izbaudīt kāzu dienu. Turklāt kāzu rīta brokastis var būt kas vairāk nekā tikai maltīte, to var pārsvērst par būtisku kāzu dienas daļu. Brokastojot kopā ar līgavaini, vedējiem vai citiem tuviniekiem, noskaņosieties dienai un izjutīsiet svētku sajūtu.

Klasisku vērtību cienītāji patiesi novērtēs kāzu rīta brokastis boutique viesnīcā Gutenbergs. Viesnīcas greznais interjers, ko papildina gleznas, gravīras, antīkas greznumlietas un senas grāmatas, būs lielisks fons izsmalcinātam kāzu rītam. Viesnīcā Gutenbergs iespējams ieplānot gan rīta pošanās daļu, gan fotosesiju, gan gardas brokastis ar skatu uz Doma baznīcu.

Pāri bieži izvēlas personalizēt brokastu pieredzi, iekļaujot elementus, kas atspoguļo viņu personību vai intereses. Viesnīcā Gutenbergs brokastis varat baudīt arī numuriņā, padarot tās īpaši intīmas un satuvinošas. Atceries, ka kāzu rīta brokastu laiks ir rūpīgi jāplāno, lai ikvienam būtu pietiekami daudz laika paēst un veikt pēdējos sagatavošanās darbus pirms došanās uz ceremonijas norises vietu. Brokastīm kāzu rītā jāsniedz ne tikai enerģija, bet arī miers. Tā ir īsa atelpa rīta rosībā, lai izbaudītu pēdējos mirkļus pirms ceremonijas.

Foto: BLANCO RAZON

4. Nesteidzies, gatavojoties kāzām

Lai viss noritētu gludi un bez stresa, nepieciešams reālistisks rīta plāns. Līgavas un līgavaiņa rīta plāna saskaņošana palīdz izvairīties no apjukuma un ļauj viņiem būt kontaktā arī kāzu rīta, kad bieži katram saplānotas citas aktivitātes. Gan līgava, gan līgavainis parasti pamostas agri, lai sāktu savu dienu. Viņiem ir mirklis laika sev, brokastis vai tikšanās ar vedējiem. Pie abiem ierodas grima mākslinieki un frizieri, lai izveidotu svētku dienas vizuālo tēlu. Visbeidzot, gan līgavai, gan līgavainim parasti ir kāzu rīta fotosesija. Galvenā atšķirība starp līgavas un līgavaiņa kāzu rītu ir tā, ka līgavas rīta rutīna bieži vien ietver vairāk laika matiem, grimam un ģērbšanai.

Pēdējā laikā pieaug tendence līgavai un līgavainim gatavoties kopā, atšķirībā no kāzu rīta pavadīšanas atsevišķi un neredzēšanās līdz pirmās satikšanās brīdim. Izvēle kāzu rītā posties kopā ļauj šo vienreizējo rītu pavadīt vienam otra klātbūtnē, tā mazinot stresu un satraukumu, un tā vietā izbaudot kopīgus brīžus, smieklus un sarunas. Pāris var viens otram palīdzēt ar apģērba sakārtošanu un citām kāzu rīta detaļām. Bet brīžos, kad ierodas profesionāļi - grima mākslinieki un frizieri, viņi var uz mirkli pabūt arī atsevišķi.

Foto: ALINA POSTORONKA

Ja izvēlaties kāzu rītu pavadīt kopā, Grand Hotel Kempinski deluxe suite numuriņā brīvi varēs rosīties visi iesaistītie. Numuriņš sadalīts divās telpās - guļamistabā un viesistabā, turklāt no guļamistabas var iziet arī caur vannas istabu, nešķērsojot viesistabu. Tas nozīmē, ka kāzu rītā līgava un līgavainis var posties vienā numuriņā gan kopā, gan atsevišķi, netraucējot viens otru. Kas būtiski tieši kāzu dienā, deluxe suite ir liela garderobes istaba, kur pietiks vietas gan līgavas kleitai, gan līgavaiņa uzvalkam, gan visam pārējam nepieciešamajam. Ne mazāk svarīgi, numuriņā ir laba gaisma grima uzklāšanai un rīta fotosesijai, jo tam ir lieli logi, no kuriem paveras burvīgs skats uz operu. Nepieciešamības gadījumā ir iespējams savienot divus deluxe suite numuriņus, piemēram, ja vedēji paliek blakus numuriņā.

Vieta: GRAND KEMPINSKI RIGA

5. Centies būt šeit un tagad

Atslēga mierīgam prāta stāvoklim kāzu rītā ir brīvas atmosfēras radīšana un atrašanās to cilvēku kompānijā, kurus mīli un kuriem uzticies. Nenovērtē par zemu laiku gan vienatnes mirkļiem kāzu rītā, gan brīžiem kopā ar saviem tuvākajiem. Kāzu rītā tu ne tikai saposies, bet arī noskaņojies kāzu dienai un nekas nerada labāku garastāvokli kā patīkamas sarunas ar saviem mīļajiem.

Foto: BLANCO RAZON

Ņem vērā, ka mierīgs kāzu rīts sākas iepriekšējā vakarā un pietiekama atpūta pirmskāzu naktī ir būtiska. Centies uzturēt regulāru miega grafiku dienās pirms kāzām. Lai to panāktu, izvairies lietot viedierīces, datoru un skatīties televizoru pirms gulētiešanas, jo zilā gaisma, ko izstaro ekrāni, var ietekmēt miega kvalitāti. Tā vietā palasi grāmatu vai praktizē dažādas relaksācijas metodes. Ja tev ir ar darbu saistīti pienākumi, pacenties tos izpildīt laicīgi pirms gulētiešanas un, ja iespējams, paņem dažas brīvas dienas pirms kāzām, lai prāts nebūtu aizņemts ar darbu. Atceries, ka gan kofeīns, gan alkohols var saasināt trauksmi, tāpēc lieto tos mēreni dienās pirms kāzām.

It kā pašsaprotami, taču pareiz uzturs un daudz ūdens būtiski nosacījumi, lai saglabātu enerģiju un labu garastāvokli. Ja piezogas pirmskāzu stress par organizatoriskām detaļām, koncentrējies uz dienas jēgu un nozīmi, nevis nelielām detaļām.

6. Iemūžiniet kāzu rīta atmiņas

Kāzu rīta mirkļu iemūžināšana fotogrāfijās ir neiztrūkstoša kāzu dienas sastāvdaļa. Ieplāno pietiekami daudz laika fotosesijai, lai nejustu steigu. Skaidri un atklāti izrunājiet ar kāzu fotogrāfu savas vēlmes, uzņemamos kadrus un kopējo noskaņojumu, ko vēlaties notvert kāzu rīta bildēs. Pastāstiet par visām savām idejām un kāzu rīta fotosesijai izvēlieties labi apgaismotu telpu ar dabisko gaismu. Kāzu rītā palūdz visiem kāzu rīta dalībniekiem uzturēt telpu kārtībā, lai radītu vizuāli tīkamu fonu bildēm.

Visskaistākajam kāzu rītam Kalnmuižas pilī gleznainajā Abavas senlejā ir plašs jaunlaulāto numuriņš ar balkonu, no kura paveras fantastisks skats uz ābeļdārzu un Dzirnavu ezeru. Numuriņā ieplūst gaisma ar katra gadalaika krāsu toņiem, kas rada īpašu atmosfēru rīta pucēšanās rituālam, brokastīm un kāzu rīta fotosesijai. Mierīgam prāta stāvoklim kāzu dienā būtiska ir harmoniska vide. Kalnmuižas pilī apvienojas brīnumskaista ainava ar eleganci un nesamākslotu vienkāršību. Turklāt tas ir izcili skaists fons daudzveidīgām kāzu rīta fotogrāfijām.

Vieta: KALNMUIŽAS PILS

Raksta autore: Renāte Berga

Vide nesteidzīgam kāzu rītam: Grand Hotel Kempinski, Relais le Chevalier, Viesnīca Gutenbergs, Kalnmuižas pils

Citi Raksti