Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KO DĀVINĀT JAUNAJAM PĀRIM KĀZU DIENĀ?

KO DĀVINĀT JAUNAJAM PĀRIM KĀZU DIENĀ?

Mūžsenais jautājums, ko aizvien visā pasaulē uzdod kāzu viesi, ir, ko dāvināt jaunajam pārim kāzu dienā?

Ja pirms vairākiem gadu desmitiem viesi līgavai un līgavainim dāvināja visu, sākot no miksera un beidzot ar gultas veļas komplektu, tad mūsdienās dāvanas visbiežāk ir atrodamas jebkāda izmēra un formas aploksnēs. Tomēr, ko dāvināt tad, ja vēlamies būt oriģinālāki un ar savu dāvanu jaunajam pārim atmiņā paliekošāki?

Aplokšņu vietā atvērts konts veikalā

Finansiālais ieguldījums jaunā pāra kopdzīves uzsākšanā, protams, nereti ir labākā dāvana viņu kāzās. Lai gan tas var ievērojami atvieglot pārdomas, ko dāvināt jaunajam pārim, tomēr daudziem viesiem var radīt arī zināmu diskomfortu, proti, tas, ka jaunais pāris zinās, cik katrs viesis uzskatījis par vajadzīgu dāvināt, varētu satraukt daļu viesus.

Kāzu organizatore Alise Kolosova / Boutique Event Planning by Alise Kolosova šādiem gadījumiem iesaka praksi, ko visā pasaulē piekopj daudzi jaunie pāri.

“Pasaulē ļoti populārs ir princips, kad jaunais pāris atver kontu kādā veikalā, piemēram, Harrods, un viesi var pēc saviem ieskatiem ieskaitīt šajā kontā dāvanai atvēlēto naudas summu.

Jaunais pāris nezinās, cik katrs viesis ir ieskaitījis, bet pēc tam konkrētā summa tiek pārveidota dāvanu kartē, ko līgava un līgavainis var izmantot pēc ieskatiem, iegādājoties sev visu nepieciešamo,” stāsta Alise Kolosova. Lai gan Latvijā šādi pakalpojumi vēl nav populāri, tomēr veikalniekiem vajadzētu apdomāt par šāda pakalpojuma ieviešanu praksē.

Protams, arī dāvanu reģistrēšana pasaulē joprojām ir populāra, un sāk kļūt iecienīta prakse arī Latvijā. Tādā gadījumā pāris dodas uz iepriekš izvēlētu veikalu un atzīmē visu, kas viņus interesē un ko labprāt saņemtu dāvanā, savukārt kāzu viesi pēc tam var izvēlēties, ko no visa atzīmētā iegādāties un pasniegt kā dāvanu.

Kopīga dāvana no viesiem – glezna

Ja jaunais pāris tomēr nevēlas ne atsevišķas dāvanas, ne apsveikumus saņemt aploksnēs, tad jau laikus var padomāt par vērtīgu un paliekošu dāvanu, kuras nodrošināšanā var iesaistīties arī kāzu viesi. Alise Kolosova šādā gadījumā iesaka, piemēram, atrast mākslinieku, kas uzgleznotu pāra portretu kvalitatīvā līmenī.

“Šoruden kādās kāzās Itālijā pāris izvēlējās tieši šādu variantu. Atradām mākslinieci no ASV, kas rada ļoti kvalitatīvas gleznas, un viņa ieradīsies Itālijā un turpat uz vietas radīs unikālu gleznu. Tā būs dāvana no viesiem, kas vēlēsies kaut ko uzdāvināt pārim – viesi var šajā dāvanā ieguldīt jebkādu sev vēlamo summu, ieskaitot tam īpaši atvēlētā kontā. Ja visa gleznas izveidei nepieciešamā summa netiks savākta, starpību segs pats pāris,” par kopīgās dāvanas ideju stāsta Alise.

Lai viesi nes kādas dāvanas vien vēlas!

Lai gan pirms vairākiem gadu desmitiem kāzu viesi galvenokārt pāriem dāvināja dažādas praktiskas lietas, kas rezultējās tajā, ka vienas dienas laikā pāris varēja tikt pie diviem vienādiem mikseriem, šobrīd viesiem tomēr vairs nav tik liela “visatļautība” dāvanu izvēlē, tomēr Alise atceras kāzas, kur pāris aicināja viesus nest kādas vien praktiskas dāvanas vēlas, savā ziņā joka dēļ, lai radītu nepiespiestu un jautru atmosfēru un ļautu viesiem pilnīgi brīvi izpausties.

“Jaunais pāris bija piekodinājis, lai viesi nedāvina dāvanu kartes un naudu, bet tiešām praktiskas lietas. Tas viesos atraisīja arī zināmu radošumu, jo katrs centās būt arvien atraktīvāks un izdomāt unikālas dāvanu idejas. Gala rezultātā bija daudzas kastes ar visdažādākajām lietām,” atceras Alise.

Nešaubīgi, ka jaunais pāris, ja reiz uzaicinājis jūs uz kāzām, būs priecīgs par jebkuru dāvanu, bet galvenokārt par jūsu klātesamību viņu īpašajā dienā.

Kopā pavadītais laiks vispār ir neatņemama vērtība, kas var arī kļūt par lielisku dāvanu jaunajam pārim – kāds SPA vai restorāna apmeklējums, kultūras pasākums, tuvāks vai tālāks ceļojums.

Citas lieliskas kāzu dāvanu idejas var atrast šeit: KĀZU DĀVANAS

FOTO: BAZALY PHOTOGRAPHY, SASCH.ME,
Citi Raksti