Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

PIESĀTINĀTĀS RUDENS KĀZAS

PIESĀTINĀTĀS RUDENS KĀZAS

Rudens ir ne tikai ražas, dabas pārbagātības un visu piesātināto toņu laiks. Rudenim, gluži tāpat kā jebkuram citam gadalaikam, piestāv arī mīlestība un tās svinēšana. Tomēr, lai viss būtu vēl skaistāk, kā iecerēts, ir ieteikumi, kas var noderēt, plānojot kāzas rudenī.

Motivācija – atpūtušies viesi

Motivācija precēties rudenī var būt dažāda. Tā var būt gan vēlme atšķirties, gan praktiska iespējamība noalgot visus tos pakalpojumu sniedzējus, ko pāris vēlas, pie tam to izdarīt būs daudz vieglāk, kā vasaras sezonā. Tāpat nereti pāru motivācija ir atpūtušies viesi.

Nevar noliegt, ka vasara parasti ir pilna ar dažādiem pasākumiem, festivāliem, atvaļinājumu laiku un citām kāzām un svinībām, tādēļ pāri, vēloties, lai viesi viņu kāzās ierastos laimīgi un atpūtušies, nolemj precēties rudens sezonā. Bet, iespējams, kāda pāra lēmums ir pavisam vienkārši izskaidrojams – rudens ir viņu abu mīļākais gadalaiks.

TOP tonis – burgundijas sārtais

Visbiežāk rudens kāzām pāri izvēlas intensīvos dārgakmeņu toņus – smaragdzaļo, rubīnsarkano, safīra zilo, klasisko zelta. Uz rudenīgās dabas fona īpaši efektīgi izskatīties plūmes un baklažāna toņi kombinēti ar krēmkrāsu vai viegli sārtiem toņiem. Arī fuksijas krāsas akcenti veiksmīgi papildinās rudens noskaņas. Kāzu dekoratore Iluta Piternika / MintDeco norāda, ka burgundijas sārtais tonis pavisam noteikti esot rudenim visaktuālākā krāsa.

“Rudens kāzās raksturīgi izmantot visas dabas piedāvātās veltes.

  • Piemēram, dālijas un asteres savu bagātīgo toņu dēļ pēdējos gados piedzīvojušas spilgtu “atdzimšanu” gan dekorācijās, gan līgavu pušķos.
  • Tāpat līgavas vēlas, lai dekorācijās būtu ieintegrētas citas dabas veltes, piemēram, vīnogas,” novērojusi Iluta.
  • Tāpat arī kāzu svinību galdi kļūst arvien personalizētāki – tie nav iedomājami bez sezonas ēdieniem.

Rudens tēmu iekrāsos, piemēram:

  1. ēdieni no ķirbja (ķirbju biezzupa, sēņu zupas, kabaču un baklažānu ēdieni u.c.);
  2. deserti no rudens veltēm (ābolkūka, krāsnī cepti āboli un bumbieri, plūmju zupa un, jā, pat sēnēm);
  3.  no dzērieniem dominēs sidrs, ābolu sula, dzērveņu morss.

Sezonai atbilstoši ēdieni un dzērieni papildinās īpašo gadalaika atmosfēru gan kopējā galdā, gan šobrīd aktuālajās ēdienu un dzērienu “stacijās”, kas pamazām pārņem saldumu galdu lomu. Vēsākā laikā viesi būs patīkami pārsteigti par karsto dzērienu galdu, ierodoties svinību vietā.

Viesus var sasildīt ar:

  • zāļu tējām, karsto šokolādi;
  • kakao, upeņu un ingvera dzērienu;
  • karstvīnu, siltiem kokteiļiem.

KUR precēties rudenī?

Neapšaubāmi viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas jāuzdod, vēloties precēties rudenī – kur notiks kāzu ceremonija un svinības? Iluta Piternika iesaka rast balansu starp jaunā pāra sapni un ambīcijām un komfortu.

Ja sapnis vienmēr ir bijis precēties brīvā dabā, tad to noteikti ir iespējams īstenot, tomēr jārēķinās ar daudz vairāk izaicinājumiem kā, piemēram, vasarā.

Izaicinājums šajā gadījumā nebūs tikai lietus, bet jau ilgstoši slapja zāle, drēgnums, nokļūšana uz ceremonijas vietu un citi apstākļi. “Vienmēr uzdodu pārim jautājumu, vai viņi ir gatavi, ka paši un arī viņu viesi varētu izjust zināmu diskomfortu. Ja līst, tas vairs nav vasaras, bet jau rudens lietus, tātad daudz drēgnākos laikapstākļos.

Ja ceremonija notiks ārā, tad jāsaprot, kurā brīdī uzlikt krēslus viesiem, lai tie nepaliktu slapji. Tāpat jārēķinās, ka, iespējams, ne visi mēbeļu izīrētāji piekritīs, ka viņu rekvizīti ilgstoši atrodas mitrumā.

Dažkārt līgavas savu ambīciju dēļ nepadomā arī par to, kā pašas jutīsies un izskatīsies, respektīvi, visticamāk skaistajai kleitai tomēr būs jāvelk virsū kāda siltāka jaciņa bet perfekti iztaisnotie mati mitrumā varētu arī sapūkoties,” stāsta Iluta.

Radīt ne tikai gaišumu, bet arī siltumu un noskaņu

Iluta norāda, ka, rīkojot kāzas rudenī, pāri tomēr biežāk nolemj gan ceremoniju, gan svinības organizēt iekštelpās. Pēdējā laikā aizvien vairāk “atdzimusi” pāru vēlme laulāties baznīcā, un rudens tam pavisam noteikti ir piemērots gadalaiks. “Protams, ja kāzu ceremonija notiek baznīcā, jāpadomā, kur pēc tam tiks organizēts pirmais šampanieša tosts. Vasarā tas nereti notiek ārā pie baznīcas, bet rudenī tam vajadzētu laikus atrast iekštelpas – varbūt baznīcā ir kāda telpa vai arī turpat netālu kāda vieta, kur to varētu organizēt,” iesaka Iluta. Esot arī pāri, kas ceremoniju un svinības nolemj organizēt vienā vietā – Rīgā šādas vietas esot atrast vieglāk, reģionos – sarežģītāk.

Bet svinību vietu rudenī ieteicams izvēlēties ar lieliem logiem – gleznainā daba kļūs par jūsu kāzu skaistāko dekorāciju.

“Jārēķinās, ka rudens ir laiks, kad arī satumst ātrāk, tādēļ dekorācijās nepieciešams izmantot vairāk sveces, lampiņu virtenes, lai telpā ienāktu ne tikai gaišums, bet arī siltums un noskaņa,” iesaka Iluta.

Kāzu fotosesija – brīvā dabā

Pat, ja kāzu ceremonija un svinības notiek iekštelpās, noteikti nevajag atmest ideju par fotosesijas organizēšanu ārā. Rudens krāšņums būs tas, kas fotogrāfijas padarīs īpašas. Atliek vien sagādāt piemērotus apavus un caurspīdīgus lietussargus lietus gadījumā un ļauties fotogrāfa ieteikumiem skaistām kāzu bildēm.

“Vēl viens ieteikums pāriem, ja kāzas tiek rīkotas rudens sezonā un darba dienā – satiksmes intensitāte šajā laikā būs krietni lielāka, kā vasarā – ar to noteikti ir jārēķinās, veidojot dienas plānu,” iesaka Iluta Piternika.

Citi Raksti