Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Viens no jaudīgākajiem personības izaugsmes līdzekļiem, eneagramma, ir personību tipoloģija, kas iedala deviņus personības tipus jeb deviņas dvēseles sejas. Tie ir deviņi atšķirīgi veidi, kā just, domāt un rīkoties.

Iepazīsim devīto eneagrammas personības tipu – Vidutāju!

Devītais eneagrammas tips – Vidutājs

Devītais eneagrammas tips Vidutājs (Starpnieks, Samierinātājs) ir līdzsvarots, mierīgs un harmonisks, izvairās no konfliktiem, jo grib justies komfortabli pats un nekaitēt ar savu viedokli citiem. Prot saskatīt visu pušu viedokļus, uzklausīt un ieklausīties pa īstam, tieši tādēļ tos sauc par Vidutājiem. Vidutājs uzskatāms par vismierīgāko no tipiem, tas daudz pievērš uzmanību tam, kā jūtas citi. Uzskata, ka viedokļi var būt dažādi, pieņem šo dažādību un ir pārliecināts, ka ikvienam ir tiesības izteikties.

eneagramma
Foto: PINTEREST / ANNAELIZABETH PHOTOGRAPHY

Tā kā Vidutājiem netīk konflikti, tie ir pārliecināti, ka jebkuras nesaskaņas var atrisināt mierīgā ceļā. Devītie vieglāk nekā citi eneagrammas personības tipi uzņemas atbildību par savas rīcības sekām.

Pārlieku vēršot uzmanību citu vajadzībām un interesēm, devītie var viegli pazaudēt paši sevi.

Devītajiem jāmācās izzināt pašam savas vēlmes un vajadzības, kā arī izdarīt izvēles. Savas! Devītie mēdz tik ļoti pielāgoties līdzcilvēkiem, ka par savām vēlmēm aizmirst – lai tikai citiem būtu labi, lai tikai miers mājās.

eneagramma
Foto: PINTEREST / ANNAELIZABETH PHOTOGRAPHY

Tā kā devītie tiešām nevēlas dusmoties un konfliktēt, tiem ir jāmācās pamanīt savas dusmas un saprast, ka tas ir signāls – citi neievēro manu viedokli. Jāapzinās, ka konflikti ir daļa no dzīves, tiem arī dzīvē ir sava vieta un izvairīšanās no strīdiem, domstarpību nolīdzināšana, nedomājot par sevi, kādā brīdī var graujoši atspēlēties…

Devītajiem jāatmodina sevi un jāierauga sevi pašu. Nav jēgas nedz kautrēties, nedz būt nedrošam – kādreiz arī jācīnās par savu vietu, jāuzņemas risks un jāmaina ierastais rīcības modelis.

eneagramma
Foto: PINTEREST

Attiecībās ar devīto eneagrammas tipu

Augstu novērtējat viņa radīto bezgalīgo miera sajūtu un to, ka mīļotais cilvēks jūs atbalsta it visā, ko darāt. Devītais uzklausa, respektē un necīnās pret jūsu viedokli, bet ļauj brīvi izpausties.

Cik gan bieži cilvēki attiecībās pieredz to, ka nedrīkst dalīties ar savu patieso viedokli un būt tādi, kādi viņi ir – brīvi. Iespēja attiecībās būt pašam, autentiskai personībai, mēdz būt viena no novērtētākajām vērtībām, un ar devīto iespējams justies tieši šādi!

eneagramma
Foto: PINTEREST

Devītie prot partneri darīt laimīgu.

Vidutāji ir ārkārtīgi empātiski un teju ar ķermeni sajūt partnera emocijas, pat labāk nekā savas. Vēlas dvēseliski saplūst ar mīļoto. Vēlākos attiecību posmos var rasties nepatika pret devītā lēnīgumu un neizlēmīgumu. Šķiet, ka tam nav viedokļa un devītais tik ļaujas plūsmai. Līdz nav iemācījies pats to pamanīt un sākt ko lietas labā darīt.

eneagramma
Foto: PINTEREST

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: PINTEREST, ANNAELIZABETH PHOTOGRAPHY


Par eneagrammas tipiem vairāk šeit:

ENEAGRAMMA ATTIECĪBĀS

PIRMAIS UN OTRAIS TIPS

TREŠAIS UN CETURTAIS TIPS

PIEKTAIS UN SESTAIS TIPS

SEPTĪTAIS UN ASTOTAIS TIPS

Citi Raksti