Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu noformējums ir viens no kāzu dienas svarīgākajiem elementiem, jo dekorācijas veido kopējo kāzu atmosfēru un rada viesiem svinīguma sajūtu. Kāzu noformējumu veido dekorators, pamatojoties uz pāra vēlmēm, tāpēc ir svarīgi atrast profesionālu dekoratoru, kurš spēs izprast pāra sapņus un īstenot tos. Darbā ar dekoratoru pastāv vairākas nianses, kas jāņem vērā, lai Jūsu sadarbība būtu veiksmīga. Izskatīsim divas situācijas, ar kurām visbiežāk sastopas līgavas, patstāvīgi plānojot savas kāzas.

Negaidīts noformējuma izmaksu paaugstinājums

Situācija: Līgava meklē dekoratoru kāzām. Viņa ir veikusi cenu aptauju dekoratoru vidū un izvēlējusies to, kurš nosauca visizdevīgāko cenu. Līgava ir pateikusi, ka vēlas, lai noformējuma izmaksas iekļautos summā X. Dekorators tam piekrita. Taču, kad mēnesi pirms kāzām līgava sazinājās ar dekoratoru, lai precizētu pēdējās izmaksas, izrādījās, ka gala summa ir divas ar pusi reizes lielāka nekā līgavas norādītā summa X. Kā!?

Izrādās, dekorators nebija precizējis, ka sava darba un transporta izmaksas viņš rēķina atsevišķi, nevis ierēķina kopējās noformējuma izmaksās, ko bija minējusi līgava. Kā arī, ziedu pasūtīšanas brīdī izrādījās, ka tiem ir pieaugusi cena, tāpēc tie tagad maksā dārgāk. Līgava nokļuva ļoti nelāgā situācijā - vai nu viņa piekrīt samaksāt 2,5 reizes vairāk, vai arī paliks bez noformējuma kāzu dienā.

Deko: KĀZU FEJA

Ieteikumi, kā nepieļaut šādu situāciju:

  1. Ja dekorators nosauc summu, kas daudz zemāka nekā pārējiem dekoratoriem tirgū, tātad uzreiz skaidrs, ka ir kādi zemūdens akmeņi. Visdrīzāk, viņš nav nosaucis kādu izmaksu daļu vai nepareizi sapratis līgavas vēlmes vai savu uzdevumu. Labāk 100 reizes padomāt pirms ņemt šādu dekoratoru.
  2. Jāprecizē, vai summā ir iekļautas VISAS izmaksas, kas saistītas ar dekoratora darbu - ziedi, floristikas materiāli, dekoru noma, dekoratora darbs pirms kāzām, kāzu dienā un pēc kāzām, kā arī transporta izmaksas.
  3. Lai pirms kāzām nerastos nepatīkamas situācijas ar izmaksu celšanos ziedu cenu dēļ, labāk neprecizēt dekoratoram konkrētās ziedu šķirnes, bet izrunāt noformējuma kopējo stilu un krāsu gammu. Tādā gadījumā, veicot ziedu pasūtījumu, dekorators varēs izvēlēties tos ziedus (protams, vajadzīgajā krāsā), kas ir izdevīgāki cenu ziņā, lai saglabātu kopējo noformējuma apjomu.

Deko: KĀZU FEJA

Kāzu noformējums neatbilst vēlmēm

Situācija: Līgava ir rezervējusi dekoratoru, aprakstījusi savas vēlmes un nosūtījusi bildes, kas viņai patīk. Dekorators pateica, ka visu ir sapratis, viss tiks izpildīts. Taču kāzu dienā, ieraugot noformējumu, līgava bija neapmierināta, jo rezultāts galīgi neatbilda tam, ko viņa bija gaidījusi. Pat noformējuma krāsa bija nepareiza, līgava bija sūtījusi bildes ar bordo toņiem, taču rakstot nosaukusi to par sarkano, un dekoratore izveidoja sarkanu noformējumu.

Deko: KĀZU FEJA

Ieteikumi, kā nepieļaut šādu situāciju:

  1. Sūtot bildes dekoratoram, obligāti teksta formā maksimāli detalizēti aprakstiet to, kas patīk katrā konkrētajā bildē. Bieži gadās, ka vienu un to pašu bildi var uztvert dažādi, jo viens, piemēram, līgava skatās konkrēti uz noformējuma krāsu, bet dekorators - uz kompozīciju formām un izkārtojumu. Pēc tam rodas nesaprašanās.
  2. Lai dekorators precīzāk saprastu vēlmes, labāk nosūtīt 2-3 bildes, kur patīk tieši krāsu salikums (kaut arī pats noformējums var būt neatbilstošs), 2-3 bildes, kur patīk galda klājums, 3 bildes, kur patīk ziedu kompozīciju forma, utt. Tā dekorators varēs saprast, kas ir kopīgs šīm bildēm, un viņam taps daudz skaidrāks, ko Jūs vēlaties.
  3. Obligāti pasakiet, kas Jums NEPATĪK noformējumā, lai izslēgtu nejaušības.
  4. Profesionāls dekorators vienmēr atsūtīs failu ar noformējuma aprakstu un moodboard ar bildēm. Protams, šīm bildēm ir ilustratīva nozīme un identiski noteikti nebūs, taču, ja bildēs ir kāda detaļa, kas Jums nepatīk, tas obligāti jāpasaka dekoratoram.
  5. Ja Jums nav skaidrs, ko konkrēti Jūs vēlaties, labāk pajautāt padomu dekoratoram, nevis sūtīt vismaz kaut ko. Parunājot ar dekoratoru, jūs kopā nonāksiet pie varianta, kurš tiešām patiks.
  6. Kāzu dienā obligāti jābūt kādai atbildīgai personai, kura uz vietas dekorēšanas laikā pārbaudīs, vai viss notiek, kā ieplānots. Gadījumā, ja kaut kas neatbilst līgavas vēlmēm, pirms svinību sākuma to, iespējams, vēl varēs izlabot. Par šo personu var kļūt kāzu koordinators. Taču, ja Jūs vēršaties pie kāzu organizatora, varat neuztraukties par visu augstākminēto. Kāzu organizators izveido tādu komandu, par kuras profesionalitāti un darba rezultātu ir pārliecināts.

Deko: KĀZU FEJA

Kāzu aģentūra Kāzu feja / Kāzu organizatore Oksana špakova

25937220 / kazufeja.lv

kazu.feja@inbox.lv

Citi Raksti