Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu fotogrāfijas ir kā apskatāmas un aptaustāmas kāzu atmiņas - skaistas kāzu bildes, kas izkārtotas fotoalbumā, ir dāvana ar pievienoto vērtību sev, bērniem, mazbērniem... Ielūkojoties kāzu fotogrāfijās, uzjundīs atmiņas par šo burvīgo dienu - sajūtas, smaržas, garšas, emocijas un atgadījumi. Kāzu fotogrāfs ir tā kāzu sadaļa, kur izvēli ieteicams veikt īpaši pārdomāti.

Lai saprastu, vai izvēlētais kāzu fotogrāfs ir īstais un pats labākais kāzu fotogrāfs tieši jūsu kāzām, nepietiks ar kāzu fotogrāfiju aplūkošanu Instagram vai fotogrāfa mājaslapā. Tas gan ir perfekts pirmais solis, lai atlasītu, kuru fotogrāfi darbi jūs vispār uzrunā - kuri rezonē ar jūsu stilu, gaumi un vizuālās estētikas izpratni. Ar izvēlēto profesionāli vai vairākiem potenciālajiem fotomeistariem jātiekas klātienē un jāsajūt, vai tas ir jūsu cilvēks, vai esat uz viena viļņa. Vēl kāda brīnišķīga prakse, kā pārliecināties par saderību, iepazīt fotogrāfu un ļaut viņam iepazīt jūs, tādējādi atbrīvojoties no barjeras, kāda (var gadīties) piemeklē komunikācijā, ir rīkot pirmskāzu fotosesiju. Tomēr pirms nonākat līdz pirmskāzu fotosesijas organizēšanai, uzdodiet potenciālajam kāzu fotogrāfam šos 15 jautājumus, lai saprastu, vai viņš ir īstais:

1. Kur var aplūkot jūsu fotografētas pilnas fotosesijas?

Instagram ir lielisks avots, kur izpētīt piedāvājumu un smelties iedvesmu, tomēr tur ievietotās fotogrāfijas atlasītas kā labākās no labākajām. Lai gūtu pilnvērtīgu iespaidu par fotogrāfa darbu, jāizpēta pilnas fotosesijas.

Kāzu fotosesijas skati šeit: KĀZU STĀSTI

vai-vins-ir-istais-15-jautajumi-kazu-fotografam
Foto: MIKS šĒLS

2. Vai esat pieejams mūsu kāzu datumā?

Ja esat izvēlējušies fotogrāfu, ar kuru ļoti, ļoti vēlaties sadarboties un citu opciju pat neapsverat, varbūt vērts mainīt kāzu datumu?

3. Kāda ir jūsu darba noslodze mūsu kāzu nedēļā?

Jāraugās, lai fotogrāfs tieši jūsu kāzu nedēļā nav pārlieku noslogots, līdz ar to neveltot jūsu kāzām tik lielu entuziasmu, kā varētu un vēlētos.

Foto: MIKS šĒLS

4. Kāda ir jūsu kāzu fotografēšanas pieredze?

Kāzu fotografēšana tomēr niansēti atšķiras no privātām, ģimenes vai sporta pasākumu fotosesijām, tādēļ jautājiet, cik kāzu fotogrāfs ir nobildējis. Kāzu fotogrāfam jāprot būt mazliet pāru psihologam un arī to lielākoties apgūst līdz ar pieredzi.

5. Cik liela ir jūsu pieredze darbā ar gaismām specifiskās vietās - mežā, tumšās galerijās (cits variants, kas ieplānots jūsu kāzās)?

Fotogrāfam jābūt tehniski zinošam un pieredzējušam, lai spētu radīt kvalitatīvu un baudāmu bildi mežā, kur ir dabiskas gaismas spēles.

Foto: MIKS šĒLS

6. Kāda veida foto kompozīcijām dodat priekšroku - standarta vai radošām?

Ja esat mākslinieciskāk un radošāk noskaņoti un vēlaties, lai kāzu fotosesija ir piedzīvojums, svarīgi izpētīt un izzināt, cik atvērts nestandarta risinājumiem ir potenciālais kāzu fotogrāfs.

7. Kādu risinājumu piedāvājat, ja kāzu dienā līs?

Ja kāzu dienā plānoti izbraukuma pieturpunkti brīvā dabā, jāpadomā par plānu B lietus gadījumā. Jautājiet fotogrāfam pēc ieteikuma. Tie var netālu no ceremonijas vai svinību vietas esoši angāri, muzeji vai citas telpas, kurās radīt brīnumskaistas kāzu fotogrāfijas ar noskaņu. Varbūt pati svinību vieta ir perfekta fotosesijai.

vai-vins-ir-istais-15-jautajumi-kazu-fotografam
Foto: MIKS šĒLS

8. Kādi ir līguma nosacījumi un samaksas kārtība?

Nosacījumus un samaksas kārtību rūpīgi izpētiet, pirms tiek slēgts līgums. Noskaidrojiet visu par papildizmaksām un rīcību, ja kāzas tiek pārceltas uz citu datumu.

9. Pakalpojuma cena un stundas likme, ja fotogrāfa pakalpojumi netiek izmantoti visu dienu.

Pakalpojuma cena var būt par gabaldarbu, bet var arī tikt pielāgota, ja pakalpojums nepieciešams uz nelielu laika posmu, piemēram, trim stundām.

vai-vins-ir-istais-15-jautajumi-kazu-fotografam
Foto: ARTIS SUPE

10. Kas ietilpst cenā?

Jānoskaidro, cik apstrādātu bilžu ietilpst pakalpojumā, vai cenā ieskaitīti arī fotogrāfa ceļa izdevumi, kā arī, vai ir kādas papildizmaksas.

11. Kādi ir nosacījumi un kas notiek ar iemaksāto drošības naudu (ja tāda paredzēta), ja kāzas pārceļam uz citu datumu?

Lai rezervētu laiku, var būt nepieciešamība iemaksāt drošības naudu. Noskaidrojiet, kas notiek ar iemaksāto naudu, ja kāzas tiek pārceltas uz citu datumu vai pat nākamo gadu. Var būt situācija, ka drošības nauda netiek atgriezta, un tas ir pilnīgi pieņemami, jo līdz ar jūsu kāzu rezervāciju fotogrāfs var būt atteicies no citiem piedāvājumiem. Ja kāzu pārcelšanas datums saistīts ar vispārējiem ierobežojumiem valstī, situācijas ķīlnieki ir visi, līdz ar to arī nosacījumi izrunājami.

vai-vins-ir-istais-15-jautajumi-kazu-fotografam
Foto: ILZE OSE

12. Ar kuru transporta līdzekli pārvietosities mūsu kāzu dienā, braucot no ceremonijas vietu uz pieturpunktiem un svinību vietu - savu vai kopā ar mums?

šo svarīgi noskaidrot, lai būtu droši, ka jūsu auto visam pietiks vietas, ja fotogrāfs brauks kopā ar jums, kā arī izplānotu transporta menedžmentu.

13. Vai kāzu dienā pieskaņojat savu apģērbu kāzu stilam?

Parasti ar kāzu fotogrāfu apģērbu problēmas nerodas - viņi galu galā ir profesionāļi un zina, kur ierodas. Tomēr fotogrāfa dreskods var būt svarīgs, ja tam ir nozīme kāzu konceptā.

vai-vins-ir-istais-15-jautajumi-kazu-fotografam
Foto: ARTIS SUPE

14. Cik ilgs ir fotogrāfiju izgatavošanas laiks?

Jārēķinās, ka kāzu fotogrāfiju apstrāde aizņem mēnešiem laika, tomēr vēlēsieties zināt, kāds ir orientējošais fotogrāfiju izgatavošanas laiks.

15. Vai vēlēsieties publicēt mūsu kāzu fotogrāfijas sociālajos tīklos vai savā mājas lapā?

Iespējams, jūs vēlaties paturēt kāzu fotogrāfijas tikai privātai lietošanai. Savukārt no fotogrāfa viedokļa raugoties, kāzu bildes ir portfolio papildinājums, it īpaši, ja tās ir atšķirīgas no iepriekš paveiktā. Tādēļ par šo jāvienojas laikus.

Izvēlies savu īsto kāzu fotogrāfu kopā ar LĪGAVĀM kāzu plānotāju! Tajā varēsi ne vien detalizēti aprakstīt atbildes uz jautājumiem, bet arī noskaidrot, kas vēl jāzina, izvēloties kāzu fotogrāfu.

Skati šeit: KĀZU PLĀNOTĀJS

kazu-planotajs
Foto: LĪVA SLOKA
vai-vins-ir-istais-15-jautajumi-kazu-fotografam
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Atrodi savu īsto kāzu fotogrāfu šeit: KĀZU FOTOGRĀFI

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: ARTIS SUPE, MIKS šĒLS, KLAIDS LIELBIKSIS, ILZE OSE, LĪVA SLOKA


Lasi arī: KĀDI FAKTORI VEIDO KĀZU FOTOGRĀFA CENAS

Citi Raksti