Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

MĀCIES NO CITU KĻŪDĀM: KO LĪGAVAS DARĪTU CITĀDĀK?

MĀCIES NO CITU KĻŪDĀM: KO LĪGAVAS DARĪTU CITĀDĀK?

Pasaulē regulāri tiek veikti dažādi pētījumi par to, ko un vai līgavas nožēlo pēc savas īpašās dienas. Viens no pētījumiem rāda, ka no 1000 līgavām 82 procenti tiešām kaut ko nožēlo. Visbiežāk nožēla saistīta ar ārējo izskatu – kleitas, aksesuāru, make-up izvēli, bet ir līgavas, kas vēlētos mainīt arī vedēju uzrunas, un 30 procenti līgavu nožēlo arī sliktās fotogrāfijas un vēlmi ietaupīt uz profesionālu fotogrāfu. Mēs gribam, lai tu mācītos no citu kļūdām, ne savām, tādēļ apkopojām populārākās līgavu nožēlas, kas iespējams ļaus tev nepieļaut savas.

Nebūšana te un tagad

Viena no lietām, ko līgavas visā pasaulē, tai skaitā, arī Latvijā uzsver kā vienu no lietām, ko nožēlo, ir pārāk liela koncentrēšanās uz vēlmi būt ideālajai Pinterest līgavai un aizmiršana patiesībā izbaudīt šo dienu par visiem 100 procentiem.

Līgavas atzīst, ja precētos vēlreiz, tad pēdējā brīža neizdarītās lietas arī atstātu neizdarītas, nevis uztrauktos visu kāzu dienu, vai attālais brālēns saņems savu bezglutēna maltīti. Tāpat šķiet, ka viens no vispopulārākajiem “ja” ir: ja mēs precētos vēlreiz, mēs darītu tā, kā paši vēlamies, nevis tā, kā no mums sagaida. Tas attiecināms gan uz kāzu svinību lielumu, gan viesu daudzumu, gan tradīcijām. Ir tik daudz pāru, kas savās kāzās ielūdz cilvēkus, ko patiesībā, ja atbildētu pavisam atklāti, nevēlētos tur redzēt. Līgavas nožēlo koncentrēšanos uz padarāmajiem darbiem, nevis laiku ar savām līgavas māsām, tuviniekiem un galu galā – līgavaini.

Neprofesionāls kāzu fotogrāfs

Lai cik arī tas paradoksāli nebūtu, pāri mēdz nožēlot divas lietas – pārāk lielus tēriņus kāzu dienā un pārāk lielu vēlmi ietaupīt uz lietām, uz kurām labāk nevajadzēja ietaupīt. Viena no šādām lietām ir kāzu fotogrāfa izvēle. Internetā atradīsiet ne vienu vien sašutušas līgavas stāstu, kā, nolīgstot kāzu fotogrāfu bez lielas pieredzes, gaidītās kāzu bildes ne tuvu nav atbildušas tām, kādas abi iztēlojušies. Ņemot vērā, ka tieši fotogrāfijas būs tās, kas paliks uz visu mūžu, pāri aicina izvēlēties pārbaudītus fotogrāfus, kuru darbi jūs sajūsmina un iepriecina. Pat tad, ja viņu nolīgšana ir dārgāka kā vienkārša studenta noalgošana.

Saistībā ar kāzu fotogrāfijām pāri mēdz arī nožēlot, ka nav norādījuši fotogrāfam, ar kuriem radiniekiem un draugiem noteikti vēlētos kopbildes. Ir līgavas, kas atzīst, ka būtu vairāk laika veltījušas fotografēšanās brīdim pēc ceremonijas, lai tikai savā albumā varētu ielikt skaistas portreta bildes ar visiem saviem tuviniekiem, ne tikai fotogrāfijas no kāzu svinībām.

Nav kāzu organizatora un kāzu dienas koordinatora

Neapšaubāmi, ja laulājamies pirmo reizi mūžā, mums nereti nav ne mazākās sapratnes, cik patiesībā par daudzām un dažādām lietām gan pirms, gan pēc, gan pašā kāzu dienā būs jāpadomā. Pāri, vēloties samazināt kāzu budžetu, mēdz nolemt nepiesaistīt kāzu organizatoru, kas daudziem no viņiem vēlāk kļūst par vienu no populārākajām lietām “ko es darītu citādāk”. Līgavas, kas vēlāk nožēlojušas profesionāla kāzu organizatora nepiesaistīšanu, iesaka vismaz nolīgt kādu, kas palīdzēs koordinēt pašu kāzu dienu. Šāds cilvēks varētu parūpēties par kāzu dienas norisi, atbildēt uz tādiem jautājumiem, kā, kur atrast vāzes puķēm, kā arī atrisināt citas plānotas un neplānotas situācijas. Galvenais priekšnoteikums, lai atbildes uz šiem un citiem jautājumiem nav jāmeklē pašai līgavai.

Nav kāzu video

Ja bez kāzu fotogrāfa vairs īsti nav iedomājamas nevienas kāzas, tad par video filmētājiem pāri budžeta taupīšanas nolūkos vēl šaubās. Tomēr, kā izrādās, arī tā ir viena no “ko es darītu citādāk, ja precētos vēlreiz” lietām. Galu galā saprotot, ka atmiņas ir vienīgais, kas paliek pēc kāzu dienas, pāri ilgojas atgriezties tās dienas sajūtās un emocijās. Un kā gan to vēl labāk būtu izdarīt, ja ne ar video palīdzību?

Kāzu kleita

Esam nonākuši līdz tai, ko tik ilgi meklējam, par kuru tik ilgi sapņojam un kuru visbiežāk uzvelkam vienu reizi dzīvē. Līdz savai īpašajai kāzu kleitai. Tomēr tieši kāzu kleitas izvēle ir viena no tām lietām, ko līgavas visbiežāk nožēlo, atskatoties atpakaļ. Ne jau tādēļ, ka kleita nebūtu skaista, bet gan tādēļ, ka nereti tā izvēlēta neatbilstoši apstākļiem.

Biežākās kļūdas:

  • karstā vasaras dienā izvēlēties vilkt smagu un biezu kleitu (svīšana – garantēta!);
  • kleitas nepielaikošana pēc pašas pēdējās pāršūšanas;
  • kleitas izvēle neatbilstoši figūrai (kad viss, ko vēlaties apslēpt, kļūst redzams);
  • pārāk cieša korsete (ir līgavas, kas iesaka atteikties vai nu no korsetes vai ēšanas, citādāk visu dienu būs jāpavada ar sliktu dūšu);
  • kleitas pirkšana internetā, bez laikošanas iespējām (kā jau laimes spēlē, protams, var arī paveikties).

Kāzu make-up un frizūra

Otra lieta, ko līgavas mēdz nožēlot savā ārējā izskatā kāzu dienā, ir grims un matu sakārtojums. Pirmkārt, daudzas līgavas tomēr iesaka padomāt par profesionāla make-up mākslinieka un friziera nolīgšanu, otrkārt, veikt izmēģinājuma make-up. Ir līgavas, kas kāzu dienā nav jutušās labi, jo izvēlējušās pārāk spilgtu un tumšu grimu, ir tādas, kas nekad vairs neizvēlētos nenoturīgu sarkano lūpukrāsu, kas nosmērēs gan jauno vīru, gan balto kleitu. Tāpat līgavas iesaka vakara gaitā neaizmirst atjaunot grimu – citādāk to varēs pamanīt arī kāzu fotogrāfijās.

Citi Raksti