Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Izmaiņas kāzu plānošanā globālajā situācijā

Izmaiņas kāzu plānošanā globālajā situācijā

Kāzu jomu pēdējo pāris gadu laikā ir pamatīgi satricinājusi un mainījusi vispārējā situācija pasaulē - pandēmijas ēnā pāriem nācās pieņemt nopietnus lēmumus gan par kāzu datumu maiņu, dažkārt pat kāzu gada maiņu, pārdomas par viesu ielūgšanu, pieskaņojoties pulcēšanās ierobežojumiem... Tas viss ir ienesis arī jaunas un skaistas vēsmas kāzu jomā - joprojām iecienītas ir intīmas kāzas mazā lokā un radoši risinājumi, par kādiem agrāk nebūtu iedomājušies.

Tomēr tiklīdz kā šķita, ka varam sākt uzelpot, mums tepat līdzās norisinās karš. Ne virtuāls videospēļu joks, bet tieši tikpat reāls un primitīva neprāta vadīts kā pirms simts gadiem. Vai esošā situācija ietekmējusi pāru izvēles, jautājām kāzu jomas speciālistiem.

Kāzas neviens nav atcēlis

Lielā atbilde uz šo jautājumu ir - nē. Kāzu jomā joprojām notiek aktīva darbība, pāri vēlas apliecināt savu mīlestību un nodomu pavadīt savu dzīvi ar mīļoto cilvēku, vienojoties laulības saitēm. Tie pāri, kas pieteikuši savas kāzas pirms 24. februāra, savus plānus nav mainījuši.

Kā stāsta kāzu fotogrāfe Linda Lauva, sākoties karam Ukrainā, pirmo mēnesi gan nebija ne ziņas ne miņas ne no viena jauna klienta, tomēr jau rezervēto kāzu plānos nekādas izmaiņas nenotika, kāzas neviens pāris nav atcēlis vai izlēmis apprecēties ātrāk. Pēdējo pāris nedēļu laikā ir sarosījušies arī jauni pāri, kas meklē savu kāzu fotogrāfu.

izmainas-kazu-planosana-globalaja-situacija
Foto: LINDA LAUVA

Līdzīga situācija ir kāzu fotogrāfu Arta Supes un Lienes Pētersones pieredzē - globālās situācijas ietekmi nejūt, cilvēki turpina plānot kāzas un lielākā daļa pāru, kas ir pieteikuši savas kāzas un rezervējuši fotogrāfa pakalpojumus, pieteicās pirms 24. februāra un plānotās kāzas neviens nav atcēlis. Arī iecienītajā kāzu svinību vietā Abgunstes muižā pašreiz pārmaiņas nav jūtamas.

izmainas-kazu-planosana-globalaja-situacija
Foto: ARTIS SUPE / Vieta: ABGUNSTES MUIŽA
izmainas-kazu-planosana-globalaja-situacija
Foto: LIENE PĒTERSONE

Savukārt kāzu rīkotāja Inga Bērziņa / Bannté Events novērojusi kādu interesantu tendenci - pāri sāk jau plānot kāzas svinēšanai 2023. gadā. Savukārt šogad plānotās kāzas paliek spēkā, tām pievienojas arī pāri, kas pārcēluši kāzas no pagājušā gada, kad bija pandēmijas diktētie pulcēšanās ierobežojumi.

izmainas-kazu-planosana-globalaja-situacija
Rīkotājs: BANNTÉ EVENTS

Kāzu rīkotāja Lidija Terlanova-Dreiska / YOU Wedding Agency līdzīgi kā citi kāzu jomas speciālisti atzīst, ka krasas pārmaiņas neizjūt. Ir pat manāms pāru pieplūdumus, ko varētu būt ietekmējusi pulcēšanās ierobežojumu atcelšana.

izmainas-kazu-planosana-globalaja-situacija
Rīkotājs: YOU WEDDING AGENCY

Arī kāzu rīkotājas Sintija Bretzmann pieredze rāda, ka kāzu plānu maiņa nav novērojama un kāzu plānošanas process norit kā paredzēts. Kāzu rīkotāja atzīst, ka pāri ir sākuši pielāgoties mainīgajai situācijai pasaulē, it īpaši pēc pēdējo gadu notikumiem, kad kāzas tika atceltas, pārceltas un valdīja neziņa, kā pareizāk rīkoties.

izmainas-kazu-planosana-globalaja-situacija
Rīkotājs: SINTIJA BRETZMANN AGENCY

Prieks, svētki un stabilitātes izjūta ir vajadzīga

Lai mēs paši spētu būt spēka pilni, ir svarīgi turpināt dzīvot. Turpināt priecāties. Turpināt precēties. Kā atgādina kāzu vadītājs un bārmenis Arvis Zēmanis, kāzas ir stāsts ne vien par prieku, bet arī par stabilitāti: “Pēdējie gadi kāzu un pasākumu jomā bijuši ļoti svārstīgi, trausli un jautājumiem pilni. Iepriekšējās divas vasaras bijušas daļēji ar ierobežojumiem, daudzi pāri kāzas ir atlikuši vai pārcēluši. Ir pāri, kas jau divus gadus ir atcēluši kāzas un tagad, trešajā, tās beidzot notiks. šogad varēja just, ka cilvēki bija tomēr nolēmuši svinēt un daudzi, pat tie, kas kāzas bija pārcēluši, bet sajutuši, ka atvieglojumi būs lielāki, kāzas saplānoja. Karš ir liels, nepatīkams apstāklis, kas daudziem liek bažīties un pārdomāt, vai precēties tagad vai nē. Kopumā - pirmo aukstā ūdens šalti, informāciju par karu, ir dabūjuši un iemācījušies ar to sadzīvot. Lielākā daļa saprot, ka dzīve turpinās, un ir jāiet uz priekšu. Daudzi ir sapratuši, ko var izdarīt, kā palīdzēt, atbalstīt, būt balss šim briesmīgajam notikumam Ukrainā, daudzi palīdz ar ziedojumiem, brīvprātīgo darbu - ko nu katrs var izdarīt. Bet cilvēkiem ir nepieciešams prieks un laba sajūta ikdienā.

Arī paši ukraiņi mums ir parādījuši lielu piemēru ar to, ka ukraiņi kara laikā precas, kāzas notiek drupās.

Ukraiņu sarkastiskais humors, kuri māk pasmieties par pretinieku, un paši sevi uzmundrināt šajā grūtajā laikā, ir iedevis mums drosmi būt drošākiem pieņemt dzīves lēmumus un darīt ikdienas dzīves lietas. Mums ir jādara ikdienas lietas un jābūt stipriem, lai mēs arī varētu palīdzēt ukraiņiem, kādā veidā vien mēs varam. šādi notikumi iedod lielu izvērtēšanu, kas mums ir svarīgs un nozīmīgs. Kāzām ir divas puses, viena emocionālā puse un svinības, un otra juridiskā un ģimenes nostiprināšanas puse. Kā divu bērnu tēvs un vīrs varu teikt, ka tas ir ļoti svarīgi - kas paliks aiz manis, kas mantos to, ko es ap sevi veidoju. Stabilitātes sajūtai ir jābūt. Kāzas ir ļoti tiešs šī elementa pastiprinājums. Ir gan lietas, uguņošana un citi lieli svinību izrādīšanās elementi, ko gan pāri, gan organizatori vairāk apdomā, vai tos vajag izmantot svinībās, bet kopumā - cilvēki grib svinēt.”

izmainas-kazu-planosana-globalaja-situacija
Kāzu vadītājs: ARVIS ZĒMANIS

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: LINDA LAUVA, LIENE PĒTERSONE, ARTIS SUPE


Lasi arī: KĀZAS - TAS NAV PAR PERFEKCIJU

Citi Raksti