Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Pastāv uzskats, ka katrs mazulis zina īsto brīdi, kad pieteikties saviem vecākiem. Dažkārt tas notiek pirms abi vecāki paspējuši apprecēties, tādēļ nereti mazulis mammas un tēta kāzās var būt klātesošs, atrodoties vēl mammas vēderā.

Portāls LĪGAVĀM centās noskaidrot, ko nozīmē šis prieks - līgava gaidībās, tas ir drīzāk kā dubults izaicinājums vai dubults prieks.

Precēties vai tomēr atlikt?

Pasākumu rīkotāja Sindija Vilde / BORDO stāsta, ka savā plašajā kāzu rīkošanas pieredzē saskārusies ar dažādiem gadījumiem. “Ir bijušas kāzas, kur mēs tikai pēc kāzām uzzinām, ka līgava gaida mazuli. Ir bijušas arī tādas kāzas, kur jaunais pāris paši uzzināja, ka gaida mazo nedēļu pēc kāzām, un ir bijis arī tā, ka mazulim jādzimst pēc trīs mēnešiem un vēders ir tik liels, ka līgava gaidībās to izmanto kā mazo galdiņu svētku mielasta laikā, jo pašai nav ērti pieliekties pie lielā galda.

Esmu novērojusi, ka ir līgavas, kam lielais puncis nemaz netraucē, bet ir arī tādas, kam tas sagādā pat grūtības elpot.

No savas puses labāk ieteiktu sākumā reģistrēt laulību bez lielām svinībām, bet kāzas ar balto kleitu noorganizēt pēc dzemdībām, jo tad abi varēs daudz vairāk izbaudīt kāzu burvību un līgava gaidībās varēs uzvilkt savu sapņu kleitu,”

iesaka Sindija Vilde.

Tomēr ir līgavas, kas savā gaidīšanas periodā jūtas tik labi, ka kāzu svinēšana tām nesagādā ne mazākās grūtības. Pagājušā gada vasarā tuvinieku un draugu klātbūtnē gredzenus mija politiķis Edgars Jaunups un mākslas pazinēja, fonda “Mākslai vajag telpu” vadītāja Katrīna Leiškalne. Laimīgais pāris neilgi pēc kāzām sagaidīja arī savu pirmdzimto.

līgava gaidībās jeb dubults prieks
Foto: KARLĪNA VĪTOLIŅA

Katrīna tām līgavām, kas vēl šaubās, vai laulāties, esot stāvoklī, iesaka to noteikti darīt, uzsverot, ka gaidāmais bērniņš kāzas kā notikumu dara vēl skaistāku un emocionālāku. “

līgava gaidībās jeb dubults prieks
Foto: KARLĪNA VĪTOLIŅA

Kad Edgars mani bildināja, vēl pat nenojautu, ka esmu stāvoklī - līgava gaidībās. Par mazuli uzzinājām pāris mēnešus vēlāk, kas pilnībā mainīja mūsu sākotnējos plānus, jo pa šo laiku jau biju izplānojusi gan savu kāzu kleitu, gan ceļojumu uz Peru. Sākumā mums pat bija doma, ka kāzas jārīko pēc mazā dzimšanas, lai varētu uzvilkt plānoto kāzu kleitu un nesteidzīgi visu izplānot, bet tagad esam ļoti priecīgi, ka apprecējāmies pirms bērniņa dzimšanas.

Mūsu kāzas bija ideālas!

Tieši tādas, kā vēlējāmies un gaidāmais bērniņš neradīja nekādus šķēršļus - tieši pretēji - viņš mūs padarīja dubultā laimīgus. Es jutos piepildīta un mierīga. Kā saka - cilvēks plāno, bet Dievs dara. Arī kāzu kleita bija tieši tāda, kā es vēlējos, lai arī sākotnēji biju to izplānojusi pilnīgi citādāku,” stāsta Katrīna.

līgava gaidībās jeb dubults prieks
Foto: KARLĪNA VĪTOLIŅA

Ieteikums - uzticēt kāzas organizatoram!

Arī Montas un Matīsa lēmums par laulībām bija salīdzinoši spontāns, un kāzas tika sarīkotas pāris mēnešu laikā, jo Monta bija gaidībās. Viņa norāda, ka abiem bija svarīgi, lai mazulis piedzimst ģimenē, kur mamma ar tēti ir precējušies. “Kad nolēmām apprecēties, uzrunāju dažus kāzu nozares speciālistus, lai man kā grūtniecei nebūtu jāiespringst kāzu organizēšanā. Vēlējos mūsu īpašajā dienā justies lolota un nesatraukties.

Tādēļ iesaku līgavām - grūtniecēm kāzu organizēšanu uzticēt profesionāļiem, jo brīdī, kad gaidi bērniņu domas lidinās miljons citās vietās un nav nepieciešams sevi lieki pārslogot,”

iesaka Monta, kuras kāzas organizēja bannté.

Savukārt līgavas kleita Montai tika šūta pie dizaineres Līgas Bangas. “Mūsu kāzu dienā biju piektajā grūtniecības mēnesī, tāpēc izvēlējos kleitu šūt. Dizainere spēja uzburt tēlu un izšūdināt kleitu līdz pēdējai vīlītei tā, lai es justos kā īsta karaliene - savā kleitā, kas domāta tikai man. Ņemot vērā, ka, esot gaidībās, puncis aug ik pa nedēļai, iesaku līgavas kleitu šūt, lai kāzu dienā justos labi un ērti,” tā Monta.

līgava gaidībās jeb dubults prieks
Foto JĀNIS KONONS

Iesaistīt arī vēl nedzimušo mazuli!

Ja jaunais pāris un topošie vecāki to vēlas, tad kāzu dienā iespējams īpaši godināt arī līgavas vēderā esošo mazuli un iesaistīt arī viņu kāzu norisē. “Ir bijušas tādas kāzas, kur ticis vākts pūrs vēl pat tikai nākotnes plānos iecerētiem mazuļiem. Tāpat dažās kāzās bijušas dažādas aktivitātes, kur viesi iesaka gaidāmā mazuļa vārdiņu. Ir daudz un dažādas aktivitātes par godu bērniņiem - viss atkarīgs no tā, cik daudz jaunais pāris vēlas akcentēt šo pasakaino notikumu,” tā Sindija Vilde.

Pasākumu rīkotāja Sindija Vilde / BORDO,

kad līgava gaidībās, iesaka ņemt vērā šos padomus:

 • Līgavai nepieciešama tāda kleita, kas nespiedīs, netraucēs brīvi elpot, nebūs par smagu vai kā citādi neapgrūtinās kustēšanos;
 • Neaizmirstiet par ērtiem apaviem vai vismaz maiņas apaviem uz zema papēža;
 • Padomājiet par bezalkoholisko šampanieti/vīnu, kas īpaši paglabāts tikai līgavai;
 • Nekautrēties no savas īpašās ēdienkartes izvēles, kas var būt domāta tikai līgavai, jo kā zināms grūtniecības laikā mainās arī garšas izjūta;
 • Neaizmirst par ūdeni, it īpaši, ja kāzas notiek vasaras karstajā laikā;
 • Kāzu dienā tuvumā noteikti jātur arī ožamā spirta pudelīte;
 • Kosmētikas maciņā ielieciet vazelīnu, ko uzziest uz līgavas pirksta pirms laulības ceremonijas, lai var uzvilkt pirkstā gredzenu;
 • Tā kā grūtniecības laikā sievietēm nereti uzpamst pirksti, tad vajadzētu padomāt par to, izvēloties laulības gredzena izmēru. Alternatīva - izveidot “pagaidu” laulības gredzenu, bet pēc dzemdībām iegādāties jaunu;
 • Noteikti vajag uzmanīties no ziediem ar spēcīgiem aromātiem;
 • Salvetēm, mitrajām salvetēm un spogulītim vienmēr jābūt kosmētikas maciņā, jo grūtnieces kļūst emocionālākas;
 • Nevajag sevi noslogot ar pārāk jautrām dejām, ja šādas aktivitātes rada lieku diskomfortu.
līgava gaidībās jeb dubults prieks
Foto JĀNIS KONONS

Foto: JĀNIS KONONS, KARLĪNA VĪTOLIŅA

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti