Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Medusmēnesis... jūsu īpašais laiks divatā, kad svinēt mīlestību un iepazīt vienam otru. Kā to pavadīt, kur doties, kad doties un vai vispār vajag? Nav universālas receptes ideālam medusmēnesim. Ieklausāmies sevī, plānojam un atrodam īsto!

PALIEKAM MĀJĀS UN IZBAUDĀM

Ja atvaļinājuma dienas jau ir iztērētas, kāzām gatavojoties, un jaunā - precēta pāra - statusa baudīšanai atlikušas vien dažas dienas, arī tās var pavadīt īpaši, nedodoties tālu prom. Līgavas, kas visas atvaļinājuma dienas ir taupījušas medusmēnesim, nereti nožēlo, ka nesāka atvaļinājumu vismaz pāris dienas pirms kāzām, tādējādi iegūstot vērtīgo laiku gan pēdējiem organizēšanas darbiem, gan mierīgai domu un ķermeņa sakārtošanai pirms lielās dienas.

Tā kā kāzas visbiežāk tiek rīkotas nedēļas nogalē, ja būsi nostrādājusi pirms tam veselu nedēļu, līdz piektdienai sestdienai būsi jau diezgan sagurusi un arī darbā šis laiks diez vai būs ļoti produktīvs - tavas domas jau lidināsies ap lielās dienas norisi un darba pienākumus visdrīzāk uztversi kā traucēkli. Vērts padomāt, vai noderīgāk nebūs, ja dažas dienas pirms kāzām paņemsi brīvas, lai bez steigas un stresa pabeigtu atlikušos sīkumus pirms atbildīgā notikuma un ļausies relaksējošai spa atpūtai ar līgavaini vai skaistuma programmai ar labāko draudzeni vai vedējmāti.

Ja tradicionālam kāzu ceļojumam uz siltajām zemēm šķērslis ir nevis laika trūkums, bet gan līdzekļi (piemēram, sadāvinātā nauda ir paredzēta kādam lielam pirkumam, pirmajai iemaksai utt., nevis atpūtai), apsver iespēju organizēt medusmēnesi ar minimālām izmaksām - paliekot mājās (tātad nemaksājot ceļa un uzturēšanās izdevumus).

Taču nepavadi šo laiku kā parasti - izveido īpašu medusmēneša programmu katrai brīvajai dienai!

Padomā, cik daudz kam no tā, ko tu gribētu izmēģināt un iemācīties, ikdienā tev nepietiek laika un spēka! šī ir iespēja kopā ar līgavaini apgūt kaut ko jaunu - jaunu deju, ūdens sporta veidu, mūzikas instrumentu - jebko, kas jūs abus vienos. Romantiskas atmosfēras un brīvdienu noskaņas radīšanai katru dienu var sākt ar īpašām brokastim vai noslēgt ar vakariņām katrreiz jaunā restorānā.

Pirms doties atklāt visu, kas vēl ir neatklāts savā pilsētā, palieciet dažas dienas viesu namā/muižā/viesnīcā, kur svinējāt kāzas. Izbaudiet mieru, gleznainās ainavas, aktivitātes, ko piedāvā apkārtne. Pakavējieties atmiņās, smelieties spēku no dabas, esiet tikai viens otram! Pēc tam pilsētā sarīkojiet tikšanās vakarus vai rītus /piemēram, brančus/ ar vecākiem un draugiem, kuru laikā kopā atcerēsieties lielās dienas notikumus, skatīsieties viesu uzņemtās bildes un vienkārši izbaudīsiet laiku ar cilvēkiem, kuri jums ir svarīgi.

DODAMIES MEDUSMĒNESĪ VĒLĀK VAI SARĪKOJAM MINI - MEDUSMĒNESI

Diemžēl laiks uzreiz pēc kāzām mēdz būt viltīgs un cilvēka psihe - ne vienmēr racionāli izskaidrojama. Daudzām līgavām atgriešanās realitātē notiek sāpīgi. Un tas ir tikai normāli. Veselu gadu tava dzīve koncentrējās ap šo notikumu, ik dienu tu plānoji, meklēji, sazinājies ar kādu, devies kārotās lietas medībās... Tā līdz pat pēdējai dienai. Un nu no šodienas uz rītdienu viss ir mainījies. Saspringta grafika, notikumiem pilnu dienu, līdz malām aprakstīta plānotāja vietā pēkšņi ir iestājusies bezdarbība. It kā varētu darīt viskaut ko, bet lielas nepieciešamības nav, nekas nedeg... Un tu lēnām iegrimsti depresīvā noskaņojumā.

Ko darīt? Ārstēt šo stāvokli ar tām pašām zālēm jeb mesties iekšā jaunā plānošanā, piemēram, kāzu ceļojuma, kas tiek atlikts uz vairākiem mēnešiem vai pat nākamo vasaru.

Tādējādi tu nepārslogosi sevi kāzām gatavošanās laikā, plānojot un aprēķinot budžetu uzreiz diviem lieliem notikumiem, un

pēc kāzām smalki apmānīsi sevi - tev atkal būs ko plānot, uz ko tiekties, kam veltīt savu laiku un enerģiju.

Ja lielākās kāzu ceļojuma izmaksas ir plānots segt no dāvanās saņemtās naudas, pērkot ceļojumu laicīgi (piemēram, gadu iepriekš) tu būtiski ietaupīsi un varēsi atļauties to, par ko bez papildus līdzekļiem nevarētu sapņot.

Par vienu no top medusmēneša vietām pamatoti tiek uzskatītas Seišelu salas Indijas okeānā. Droši vien atceries, ka tieši tur savā medusmēnesī devās arī viens no pasaules slavenākajiem pāriem Keita un Viljams.

Labā ziņa ir tāda, ka Seišelu salas nebūt nav tikai karaliskiem pāriem pieejama vieta. Plānojot laicīgi, var atrast pat ļoti izdevīgus piedāvājumus un lielāka problēma varētu būt dienu skaits (nokļūšana turp un atpakaļ ir aizņem laiku) nekā lielās izmaksas. Seišelu salu arhipelāgā ir 115 atšķirīgas salas un daudzas no tām ir pilnīgi vientuļas - veselu dienu jūs varat atrasties uz salas vieni paši, neviena netraucēti baudot eksotisko dabu. Seišelu salās vēl pagaidām ir salīdzinoši maz tūristu apmeklētas, sezona ir visu gadu un tiek nodrošināts lielisks, tieši uz jaunlaulātajiem orientēts serviss, kā arī ērta satiksme starp salām ar helikopteri. Viena ceļojuma laikā katru dienu jūs varat pavadīt uz citas salas vien 15 minūšu lidojuma attālumā.

Ja lielo ceļojumu atliekat uz vēlāku laiku, taču dažas dienas atpūtai pēc kāzām vēl ir, izbaudiet šo laiku kādā no Eiropas romantiskākajām pilsētām, un tādu Eiropā ir daudz.

Pēc jaunām emocijām un neaizmirstama laika Eiropas skaistākajās pilsētās dodieties uz Parīzi, Romu, Venēciju, Florenci, Barselonu, Vīni, Londonu, Prāgu, Budepeštu, Dublinu...

PAVADĀM NETRADICIONĀLI

La jūsu īpašo laiku divatā padarītu iespaidiem bagātāku, sadaliet to divās daļās - kultūras daļā un laiskā atpūtā pludmalē.

šādam ceļojumam īpaši piemērota ir, piemēram, Turcija (un mēs pat nepieminēsim Antāliju!). Turcijas lielākā pilsēta, kas turklāt unikāli atrodas divās pasaules daļās - Eiropā un Āzijā - ir kontrastiem bagātā Stambula, Konstantinopoles mantiniece - pasauslavenas mošejas, Osmaņu impērijas materiālais un nemateriālais mantojums, Bosfora šaurums starp Eiropu un Āziju un, protams, īpašā austrumu atmosfēra ar rietumu piegaršu - tā ir pilsēta, kura dzīves laikā jāredz katram.

Ceļojuma otrajā daļā dodieties uz Turcijas dienvidrietumu krastu - tu būsi pārsteigta, uzzinot, ka kūrorti, kā Fetije, Češme Bodruma, Paradīzes līcis - atrodas Turcijā. Tā ir cita, ar Antāliju kā diena un nakts atšķirīga pasaule un ne velti rietumeiropiešu - britu, īru, franču - tik ļoti iecienīta.

Līdzīgā veidā var organizēt medusmēnesi arī Francijā - ceļojuma sākumā gūstot iedvesmu mīlestības un mākslas apvītajā Parīzē, atpūtu turpinot pasaulslavenajā Franču Rivjērā - Nica, Kannas, Sentropēza, Monako, kazino, palmas, sarkanais paklājs un glamūrs - bagāto un slaveno pasaules daļiņa.

Savukārt pāriem, kas medusmēneša laikā vēlas ko vairāk nekā laiski ļauties saules stariem ar Malibu rokā,

vērts apsvērt domu doties brīvprātīgajā darbā sabiedrības labā.

Atkarībā no iespējām savā darbā un citām saistībām brīvprātīgajā darbā var pavadīt no 2 līdz 12 mēnešiem gan Eiropā, gan citviet pasaulē, piemēram, Indijā vai Āfrikā. šis laiks ir iespēja ne vien patiešām, no iekšpuses iepazīt jaunu kultūru un valsti un palīdzēt cilvēkiem, bet arī paplašināt redzesloku, izraujoties no savas ikdienas dzīves. Jaunie apstākļi būs arī labs pārbaudījums tam, kā jūs abi spējat pielāgoties izmaiņām, rīkoties iepriekš nebijušās situācijās, kā arī vienkārši vērtīga dzīves pieredze, kas nereti izmaina cilvēka turpmāko skatījumu uz apkārt notiekošo. Pāriem, kas dāvanās saņemto naudu neplāno iztērēt ceļojumam, izdevīgi būs arī tas, ka lielākā daļa izmaksu šādos projektos tiek segta.

Autore: Liene Pālena

Citi Raksti