Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Mēdz teikt, ka vīrieši mīl ar vēderu vai sievietes mīl ar ausīm. Mazliet komiski, tomēr nav nemaz tik tālu no patiesības – katrs mīlestību un tās izpausmes tiešām jūtam, izpaužam un uztveram atšķirīgi.

Kas ir piecas mīlestības valodas un kā zināšanas par tām izmantot savu attiecību labā, – konsultē attiecību koučs Kristīne Kreile/beasur.eu

Zināt par Dr. Gerija Čepmena iedalītajām 5 mīlestības valodām – tas ir vērtīgi; tas ļauj paskatīties uz savām attiecībām mazlietiņ no malas, ieraudzīt, vai protam otram parādīt, ka mīlam, un – vai mīļotais mūs prot iztulkot? Tādējādi attiecībās ne tikai varam ieviest jaunas vēsmas, bet uzturēt tās patiesi kvalitatīvas, priecējot mīļoto cilvēku tā, kā viņš ilgojas piedzīvot, un izvairoties no liekiem pārpratumiem. Vēl kāds bonusiņš – pārzinot mīļotā cilvēka mīlestības valodu, arī konfliktus risināt būs krietni vien vieglāk.

Novērtējums

Šiem cilvēkiem ir svarīgi, ka mīļotais regulāri atgādina, ka mīl un novērtē. Vārdiski mīlestības apliecinājumi ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Šī personība novērtēs, ja pateiksieties arī par ikdienišķiem niekiem, izteiksiet komplimentus un novērtējumu ne tikai personīgi, bet arī bērnu, ģimenes, draugu priekšā. Negatīvus komentārus un frāzes komplimentu mīļotājs ņems pie sirds vairāk nekā jebkurš cits.

5 mīlestības valodas
Foto: NINA GORSHUNOVA

Kvalitatīvi kopā pavadīts laiks

Partnerim, kuram šis ir īpaši svarīgi, augstu vērtēs sev nedalīti pievērstu uzmanību – tas nozīmē patiesi kopīgi pavadītu laiku pastaigā, spēļu vakarā, sportojot, bez automātiskas ieskatīšanās savā viedierīcē vai paralēli telefoniski risinot darba lietas. Nozīmīgas būs arī 15-20 minūtes, kas pavadītas pārrunās pēc garas darba dienas. Šai personai ļoti nozīmīga ir uzklausīšana, būšana blakus.

5 mīlestības valodas
Foto: NINA GORSHUNOVA

Darbi

Šis ir partneris, kas jutīsies mīlēts, ja piedzīvos rūpes par sevi, kā arī pats mīlestību izrāda, rūpējoties par citiem. Tas, kurš mīlestību izjūt caur darbiem, augstu novērtēs, ja vakarā, kad jutīsies ārkārtīgi noguris, mīļotais cilvēks piedāvās pagatavot ģimenei vakariņas, lai arī šovakar teorētiski bija viņa kārta to darīt. Šiem cilvēkiem ir īpaši svarīgi, ka mājas darbus veic abi partneri.

5 mīlestības valodas
Foto: NINA GORSHUNOVA

Pieskārieni

Protams, pieskārieni ir svarīgi ikvienam, tomēr ir daļa cilvēku, kas tiem pievērš ļoti, ļoti lielu lomu. Cilvēkus, kam īpaši svarīgi ikdienā veltīt un saņemt apskāvienus, glāstus un bučas no mīļotā cilvēka, varam atpazīt arī svešāku cilvēku sabiedrībā – viņi nekautrēsies apskauties vai uzlikt roku uz pleca.

5 mīlestības valodas
Foto: NINA GORSHUNOVA

Dāvanas

Šo mīlestības valodu nekādā gadījumā nevar jaukt ar mantkārību vai pārlieku materiālismu. Ir pavisam vienkārši – dāvaniņa, kaut pavisam maziņa, kā miniatūra šokolādes tāfelīte, kas negaidīti pārsteigs mēteļa kabatā, šiem cilvēkiem strādās kā apstiprinājums, ka mīļotais par viņu ir īpaši piedomājis, atcerējies un vēlējies iepriecināt.

5 mīlestības valodas
Foto: NINA GORSHUNOVA

Kurš gan labāk par tevi pašu spēs izprast, kas tev liek justies mīlētam? Tomēr, ja šaubies, vai vienkārši vēlies izzināt sevi vai otru pusīti, te būs Kristīnes ieteikts tests, kas palīdzēs atklāt savu mīlestības valodu: 5 MĪLESTĪBAS VALODAS – TESTS

5 mīlestības valodas
Foto: NINA GORSHUNOVA

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: NINA GORSHUNOVA

Vizuālā satura maksliniece: KSENIJA BELCA-BESLER


Lasi arī: KAS IR MĪLESTĪBA?

Citi Raksti