Izvēloties alkoholiskos dzērienus, noteikti jāņem vērā to kvalitāte, jo, kā norāda Arvis, tad alkohola kvalitāte kāzās ietekmēs visas nākamās dienas kvalitāti.
Arvis alkohola sagādāšanu un bāru organizēšanu kāzās iesaka uzticēt profesionāļiem. Ne tikai tādēļ, ka viņi vislabāk spēs izrēķināt nepieciešamo alkohola daudzumu, bet ar savu klātbūtni var arī kontrolēt alkohola patēriņu un daudzumu, piemēram, kokteiļos.
“Plānojot kāzu bāru, rēķinu vidēji 300-400 mililitrus vīna uz vienu viesi, kaut gan jāsaka, ka pēdējā laika novērojumi liecina, ka vīna patēriņš kļūst arvien mazāks, kā arī tikpat lielu daudzumu stingrā alkohola.
Protams, jāņem vērā, ka katras kāzas ir citādākas, tādēļ, veidojot bāru, viena no būtiskākajām lietām ir sadarbība ar jauno pāri – tieši viņi vislabāk zinās, kādi ir viņu kāzu viesi un viņu alkohola lietošanas paradumi.
Saprast viesu būtību ir vitāli svarīgs priekšnoteikums,” atzīst Arvis, norādot, ka, nezinot viesu paradumus, alkohols var gan pietrūkt, gan palikt pāri. Nereti jaunie pāri nolemj alkoholiskos dzērienus sagādāt paši un pēc kāzām nonāk situācijā, kad liels alkohola daudzums paliek pāri. Lai izvairītos no šādiem gadījumiem, labāk sadarboties ar profesionāļiem, kas piedāvā servisu alkoholu atgriezt atpakaļ, tādējādi neradot liekus zaudējumus.
Gan kāzu eksperti pasaulē, gan Arvis norāda, ka pārlieku personalizēto kokteiļu nosaukumu laiks ir pagājis. “Es iesaku izvairīties no tādiem kokteiļu nosaukumiem, kā, piemēram, Jaunlaulāto skūpsts, Sapnis vasaras naktī vai Gulbja kliedziens, jo citādāk bārmenis, kas ir nolīgts gatavot kokteiļus, lielu daļu laika pavadīs skaidrojot viesiem to sastāvu. Pastāv iespēja, ka bārmenis nogurs no šī pienākuma un sāks gatavot pats savus kokteiļus, lai atvieglotu savu darbu,” stāsta Arvis.
Ja personalizētie kokteiļu nosaukumi savu popularitāti ir zaudējuši, tad kā visā bāru kultūrā, tā kāzās parādās jaunas tendences, piemēram, ilgtspējība, kas nozīmē, ka modē vairs nav lielas kokteiļu dekorācijas, plastmasas salmiņu lietošana, lieka salvešu izmantošana. Tā vietā aizvien biežāk tiek gatavoti kokteiļi, kur salmiņi to dzeršanai nav nepieciešami vai arī tiek lietoti metāla vai bambusa salmiņi.
Savukārt, kokteiļu dekorācijās šobrīd valda minimālisms un tās ir kļuvušas par punktu uz “i” ikvienam kokteilim – tiek izmantoti žāvēti un kaltēti augļi un dārzeņi, kā arī visa veida dabā pieejamie zaļumi un pat eļļas piliens.
“Bārs piešķir jebkuram pasākumam īpašu noskaņu, tādēļ vajag padomāt, lai ne tikai tā saturs, bet arī forma, tai skaitā, glāzes, pudeles un citas lietas būtu gaumīgas.
Savukārt, bārmenis ir tas cilvēks, kas jebkuram pasākumam un tā viesim var iedot tonusu un pacelt emocionālo noskaņu,” pārliecināts Arvis.