Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ ORIĢINĀLI NOSVINĒT SADERINĀŠANĀS BALLĪTI

KĀ ORIĢINĀLI NOSVINĒT SADERINĀŠANĀS BALLĪTI

Neapšaubāmi saderināšanās tradīcijas laika gaitā ir mainījušās, taču tas joprojām ir pirmais lielais solis, lai iestūrētu laulības ostā.

Varētu šķist, ka saderināšanās galvenais nosacījums ir divvientulība, taču kāpēc gan neuzrīkot saderināšanās ballīti?

Zināms, ka vecais atkal nāk modē un iespējams, ka šādu iemeslu vadīti cilvēki arvien biežāk interesējas par to, kā sarīkot interesantu, bet ģimenisku ballīti, lai priecātos par saderināšanos kopā ar sev tuvajiem.
Ārzemēs šī ballīte reizēm izvēršas par vēl lielāku pasākumu nekā pašas kāzas, taču tas nepavisam nav jāņem kā piemērs, jo šī ir reize, kad var ļaut vaļu fantāzijām un uzrīkot ballīti pēc pašu vēlmēm un līdzekļiem.

Svarīgi ir atcerēties – lai arī kas tiktu plānots un veidots, nedrīkst aizmirst par dekorācijām, jo tās parasti cilvēkiem paliek atmiņā visvairāk. Tāpēc atbilstoši situācijai labāk ir vienu vai vairākus vakarus pasēdēt un padomāt par to, kā izskatīsies telpa vai vide, kurā tiks rīkota ballīte. Ja pašiem nav tik daudz laika vai izdomas, tad var ņemt talkā palīgus no dekorēšanas firmām, bet pirms tam viss ir obligāti jāsaskaņo, svarīgi ir apskatīt piedāvājumu, iepriekšējos darbus, lai saprastu, kas visvairāk atbilst jūsu vēlmēm. Ja esat izlēmuši svinēt šo notikumu vērienīgāk, tad der atcerēties arī par ielūgumiem, galda kartēm un citiem nieciņiem, ko pat nedaudz varētu pielīdzināt kāzu sagatavošanās procesa mēģinājumam.

1. KURŠ IR TEICIS, KA NEVAR SARĪKOT BALLĪTI DIVATĀ?

Arī tā var izvērsties par visjautrāko un neaizmirstamāko ballīti. Aizbrauciet divatā uz vietu, kur satikāties, izspēlējiet vēlreiz to pašu pirmo tikšanos, saģērbieties black tie, aizejiet uz restorānu, iedzeriet vīnu un, pats galvenais, izvairieties no liekām problēmām, piemēram, apspriešanas, kurš sēdēs pie stūres. Noīrējiet sev šoferi, sarunājiet draugu, kaimiņu, radinieku. Pēc pusdienām aizejiet uz SPA, relaksējieties, izvēlieties vietu, kur palikt pa nakti, bet vakarā izvēle ir jūsu ziņā – saulriets divatā vai jautra ballīte kā pusaudžu gados.

2. ĢIMENISKA PASĒDĒŠANA PIE KAMĪNA AR VĪNA GLĀZI UN ATMIŅU KLADI. KĀPĒC GAN NE?

Ja ne pie kamīna, tad siltumā ar tuvajiem pavisam noteikti. Ja nu reiz esat izlēmuši rīkot saderināšanās ballīti, tad nevar aizmirst par vecākiem, kuriem tas ir tikpat liels notikums kā jums pašiem. Kopā gatavotas vakariņas, spēļu vakars un atmiņu klades veidošana. Pavisam vienkārši – jādod vecākiem uzdevums, lai atnes visas jūsu bērnības bildes, jāsadala pa vecumiem un jāveido atmiņu klade līdz pat šim īpašajam vakaram, kad atkal jāuzņem fotogrāfija, lai ievietotu kladē. Un, lai padarītu šo uzdevumu vēl interesantāku, var likt vecākiem pie bildes pierakstīt faktu, ko otrs par tevi varētu nezināt. Piemēram, Jānis 10 gadu vecumā bija sakrājis 20 latus, kurus iztērēja piecām spēļu mašīnām, zobu birstei un ziepēm. Šo arī varēsiet saukt par savu pirmo grāmatu un nodot no paaudzes paaudzei.

3. OTRĀ IEPAZĪŠANĀS AR DRAUGIEM

Iespējams, ka liela daļa draugu jau zina jūsu iepazīšanās ceļu, jūsu svarīgākos notikumus, bet ne visi un ne visu. Šo ballīti gan vislabāk rīkot, kad ārā ir siltāks laiks, lai viesi nesalst. Izvēlieties kādu meža taku vai parku, sarunājiet, noīrējiet to, izveidojiet taciņu ar norādēm, kurp jādodas. Visa ceļa garumā izveidojiet stāstu par sevi, piemēram, kādu bildi vai lapiņu, priekšmetu vai pat dāvanu no kāda drauga, jebko, kas jūs raksturoja tajā brīdī. Tādā veidā iepazīstināsiet draugus ar savu ceļu līdz saderināšanās brīdim. Galamērķī noorganizējiet svētku galdu ar dekorācijām, galda kartēm un no sirds izrunājieties, draugiem noteikti būs daudz jautājumu.

4. SAGATAVOJAMIES KĀZĀM

Arī šis būs labs variants, ja draugi ir no dažādām kompānijām. Parasti sanāk strīdi par to, kuri būs vedēji, kuri iesaistīsies vairāk, kuri mazāk, bet palīdzēt un piedalīties kāzu procesā grib visi. Tad kāpēc gan to neļaut
darīt? Ja tavi draugi ir radoši, tad pirms ballītes izprintē dzirkstošā vīna pudeles izmērā etiķetes formiņas uz kurām tavi draugi varēs izgatavot paši savu oriģinālo pudeli, kuru kāzu dienā varēs korķēt vaļā. Tāpat arī varat izgatavot totalizatorus, piemēram, par to, kurš biežāk mazgā traukus, kurš vairāk apēd, kurš pirmais lūdz
piedošanu, kas piedzims pirmais – puisītis vai meitenīte. Totalizatoru var izveidot no burciņām, kuras aptītas ar mežģīni, kādu skaistu puķi vai jebko citu, kas tik nāk galvā.

5. CEĻAZĪME

Lai padarītu pašu došanos uz ballīti vēl aizraujošāku, vari sarunāt dažādus pieturpunktus, piemēram, Statoil, kurā darbiniece uzdotu jautājumu: “Kādu degvielu uzpilda Jānis un Anna?”. Pēc pareizās atbildes sniegšanas katrā pieturpunktā tiks saņemtas aploksnītes, kuras atverot jāizveido vārds, piemēram, Sigulda. Galvenais, lai ciemiņi zina, ko tas nozīmē un kur jādodas. Kad visi uzdevumi izpildīti, visi dodas uz ballītes norises vietu, kur tiek sagaidīti ar welcome drink un uzkodām, lai atpūstos pēc mērotā ceļa.

6. SKAĻĀK, SKAISTĀK, SIRSNĪGĀK. KĀPĒC GAN NEIZVEIDOT DĀVANU GAN SEV, GAN VIESIEM?

Visvairāk atmiņā paliek tie brīži, kurus var attīt atpakaļ un paskatīties. Ierakstiet datorā karaoke versijas sev mīļām un tuvām dziesmām, izveidojiet vakaru kā koncertu, kur paši esat vadītāji, bet viesi ir mākslinieki. Aizkulisēs sagatavojiet daudz drēbju gabalu, kosmētiku un mikrofonus.. Vakars jau būs izdevies! Sagatavojiet
kameru, nostādiet to uz statīva un baudiet koncertu, kuru paši veidojat. Māksliniekiem lieciet pašiem izdomāt kādus ievadvārdus par dziesmu, kuru dziedās. Galvenais ir vienam otru atbalstīt, aplaudēt un pasvilpt, lai iedrošinātu. Un būs lielisks materiāls, ko paskatīties kāzās vai vēl viens iemesls, lai atkal visi kopā satiktos.

Vissvarīgākais ir izlemt, kurus draugus, radus, paziņas aicināt, tāpat kā uz kāzām.

Pirmais un svarīgākais solis ir izlemt, kādā kompānijā vēlaties atzīmēt savus svētkus.

Tāpat kā neviens nav liedzis jums iespēju darīt to vairākkārt, izmantojiet izdevības un, ja vien ir iespēja, nosviniet atsevišķi gan ar vecākiem, gan draugiem. Ja paši būsiet ielikuši ballītē daļiņu no sevis, tad arī citi to sajutīs. Mēs visi zinām, ka draugi un radi ir tie, kas vienmēr grib kā labāk un pat ja viss neizdodas tā kā iecerēts, neņemiet galvā, iespējams, ka kāds slepus veido jums pašiem lielu pārsteigumu. Galvenais ir ļauties tiem, un tad arī lūpu kaktiņi nevienā brīdī nenoslīdēs zemāk par horizontu.

Citi Raksti