Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Ko vilkt, ejot uz kāzām? Kāzu viesu apģērba idejas sievietēm

Ko vilkt, ejot uz kāzām? Kāzu viesu apģērba idejas sievietēm

Foto: LA DICHOSA

Ideālā gadījumā, viesu apģērbs atbilst kāzu apģērbu etiķetei, ir pieskaņots kāzu formātam un stilam, piestāv gadalaikam un dienas laikam, kurā notiek kāzas, kā arī atspoguļo viesa personisko stilu.

Kāzu viesu apģērba etiķetes vadlīnijas

Ievērot ģērbšanās etiķeti, apmeklējot kāzas, ir svarīgi vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, atbilstošs un pārdomāts apģērbs izrāda cieņu pārim, jo viņi ir ieguldījuši gan laiku, gan naudu, rūpīgi plānojot savas kāzas, tostarp izvēloties dreskodu. Kāzām bieži ir īpaša gaisotne vai tēma, ko pāris vēlas radīt, un, atbilstoši ģērbjoties, viesi palīdz uzturēt šo iecerēto atmosfēru.

Nepiemērots apģērbs (balts, pārāk spilgts) var novērst uzmanību no pāra, kuram vajadzētu būt dienas galvenajiem varoņiem. Sekošana kāzu apģērba etiķetes principiem palīdz viesiem izskatīties ne tikai atbilstoši un iederīgi, bet arī neaizēnot līgavu un līgavaini. Turklāt tas, kā viesi sevi prezentē, liecina, ka viņi ir pārdomāti gatavojušies kāzām un izvēlējušies atbilstošus tērpus.

Vēl viens būtisks aspekts, kas jāņem vērā, izvēloties kāzu viesu apģērbu, ir kopskats bildēs. Tas dažreiz ir iemesls, kāpēc pāri izvēlas krāsu specifisku apģērba dreskodu un krāsu paleti. Viesu apģērbs līdzīgos toņos fotogrāfijās izskatās estētiski pievilcīgi. To vērts paturēt prātā, plānojot, ko vilksi uz kāzām.

Padomi kāzu apģērba izvēlei

  • Pievērs īpašu uzmanību ielūgumā norādītajam dreskodam, krāsu paletei un citai informācijai, kas pavēsta, cik formālas vai neformālas būs svinības.
  • Izvairies uz kāzām vilkt baltu apģērbu, ja vien tas nav norādīts dreskodā. Baltā krāsa tradicionāli ir paredzēta līgavai, un tās valkāšana esot viesa statusā var tikt uzskatīta par necienīgu.
  • Lai gan ir būtiski tērpties svinīgi un eleganti, parūpējies, ka apģērbs ir pietiekami ērts, lai tajā pavadītu visu dienu. Ja jutīsies ērti, arī izskatīsies eleganti. Kurpes, kuru siksniņas noberzušas papēžus vai sintētiska auduma kleita, kas dienas vidū jau ir sasvīdusi, neatstās elegantu iespaidu.

  • Ja kāzās tiek ievērotas īpašas kultūras vai reliģiskās tradīcijas, ņem tās vērā, izvēloties savu apģērbu. Piemēram, ja kāzas notiek baznīcā, nav vēlams ierasties pārlieku atkailinātā tērpā. Pat, ja tērpam ir kaili pleci vai mugura, esot baznīcā, var uzvilt, piemēram, žaketi.
  • Arī tad, ja apģērba dreskods nav tik formāls, ir svarīgi ģērbties samērā klasiski un izvairīties no tērpiem, kas pārāk kliedzoši un uzmanību piesaistoši. Pat, ja kāzas notiek pludmalē, vēlams ierasties nevis īsās, apspīlētās kleitiņās vai šortos, bet drīzāk izvēlēties brīvus, plandošus audumus un klasiskus siluetus. Arī šorti var kļūt par svinīga apģērba daļu, ja tie ir klasiska piegriezuma, no lina auduma un saskaņoti ar žaketi. Atcerieties, ka tu apmeklē svētu un svinīgu pasākumu.

  • Aksesuāri var lieliski papildināt apģērbu un piešķirt tam individualitāti, bet izvairies no pārspīlējumiem. Izvēlies gaumīgas rotaslietas, piemēram, šobrīd tik aktuālās smalkās kaklarotas, rokassprādzes un gredzenus. Ja tērps ir vienkāršs, to var papildināt ar akcenta aksesuāriem, piemēram, otru šībrīža rotaslietu aktualitāti – neparastām un skulpturālām rotām.
  • Ja kāzas apmeklējat kopā ar partneri, saskaņojiet savu apģērbu, lai harmoniski papildinātu viens otru. Tas liecina par uzmanību pret detaļām. Protams, ar saskaņošanu nevajag pārspīlēt, tērpiem ir labi jāizskatās kopā, nevis jākopē vienam otru.

Kāzu viesu kleitas izvēle atbilstoši dienas laikam, kurā notiks kāzas

Vēl viens svarīgs etiķetes padoms kāzu apģērbam ir pārliecināties, ka kāzu viesu kleita ir piemērota dienas laikam, kad notiek kāzas. Dienas laiks bieži nosaka pasākuma formalitātes līmeni, ieteicamo kleitas stilu un krāsu paleti.

Kāzām no rīta vai agrā pēcpusdienā var izvēlieties gaišākas krāsas, vienkāršākus audumus un brīvus siluetus. Izvairies no pārāk formāla vai grezna apģērba, piemēram, garām vakarkleitām. Maigas krāsas, gaišas apdrukas un vienkārši, bet eleganti dizaini ir ideāli piemēroti rīta vai pēcpusdienas pasākumiem.

Kāzām pēcpusdienā piemīt nedaudz formālāka atmosfēra nekā rīta pasākumiem. Pēcpusdienas kāzās var pieiet kāzu viesu tērpa izvēlei radoši – tām būs piemēroti klasiski tērpi mūsdienīgā un interesantā izpildījumā.

Kāzas vakarā parasti ir formālākas, sagaidot, ka viesi tērpsies krāšņos apģērbos. Sievietes var izvēlēties garās kleitas vai elegantas kokteiļkleitas. Arī dodoties uz vakara kāzām, pievērs uzmanību ielūgumā norādītajām dreskodam, jo arī vakara kāzas var tikt ieturētas gan formālā, gan brīvā stilā.

Kāzu viesu apģērba atbilstība gadalaikam un kāzu norises vietai

Izvēloties apģērbu, ņem vērā kāzu norises vietu un sezonu. Piemēram, kāzām brīvā dabā jāizvēlas apavi, kas piemēroti staigāšanai pa zāli un citām mīkstām virsmām. Tāpat vēlams tērpties apģērbā, kas atbilst svinību vietas noskaņai un stilam – svinību vietas ārpus pilsētas ļauj tērpties ikdienišķāk, bet greznas, modernas vietas pilsētā pieprasa izsmalcinātāku kāzu apģērbu.

Tāpat kā visās citās dzīves situācijās, arī dodoties uz kāzām ir būtiski ir tērpties atbilstoši gadalaikam. Laikapstākļiem kļūstot siltākiem, svētku tērpos ienāk plānāki audumi, piemēram, šifons, zīds un mežģīnes. Viegli un elpojoši audumi ir ne tikai atbilstoši sezonai, bet arī ļauj justies komfortabli. Pārdomātu iespaidu radīsi, ja savā tērpā savienosi klasiskās vērtības ar šībrīža aktualitātēm. Piemēram, šosezon lins arvien vairāk redzams modernos kāzu viesu tērpos.

Dodoties uz vasaras kāzām, izvēlies mūsdienīgas ziedu apdrukas vai pasteļtoņus. Gaiši dzelteni un gaiši zili toņi šajā sezonā ir īpaši moderni. Ja vēlies kādu spilgtākas krāsas akcentu, ķiršu sarkanā un oranžā krāsa, no spilgtas līdz gandrīz brūnai, ir ļoti aktuālas. Runājot par ziedu rakstiem, šogad topā ir rozes. Tām, kuras meklē neitrālāku krāsu paleti, šosezon vislabāk izvēlēties šokolādes brūno un pistāciju zaļo krāsu. Taču, lai panāktu modernu un minimālistisku izskatu, var tērpā iekļaut joprojām aktuālās metāliskās detaļas.

Kāzu viesu tērpi, kas apvieno individualitāti, etiķetes prasības un jaunākās tendences

Izvēloties kāzu viesu kleitu, ir svarīgi ne tikai pieskaņoties pasākuma dreskodam, bet arī izpaust savu unikālo stilu un personību. Tērps, kas atspoguļo tavu individualitāti, liek justies labi un skaisti, vairo pārliecību un ļauj izcelties viesu starpā. Kad jūties ērti un autentiski savā apģērbā, vari veltīt visu uzmanību līgavai un līgavainim un baudīt viņu īpašo dienu. Ir svarīgi atzīmēt, ka nav obligāti jāiegādājas jauna kleita katrām kāzām, uz kurām jādodas. Vari vilkt kādu sev mīļu kleitu, piešķirot svaigu akcentu ar aksesuāriem. Lai būtu droša, ka tevis izvēlētais apģērbs ir pietiekami formāls, galvenais ir izvēlēties klasiskus apģērbus.

Vislabākā pieeja, lai radītu harmoniju starp aktualitāti un formalitāti, ir izvēlēties klasiskus siluetus modernā stilizācijā. Var izvēlēties gan aktuālos piegriezumus, gan toņus. Iekļaujot aktuālās modes tendences kāzu viesu tērpā, ieteicams tās nedaudz atšķaidīt, lai tērps saglabātu vispārēju klasisku noskaņu. Atceries, ka tavs tērps kāzu bildēs tiks iemūžināts uz visiem laikiem, tāpēc vislabāk ir pieturēties pie klasiskām vērtībām, nevis ātri pārejošajām tendencēm.

Vienkāršas, elegantas līnijas un neitrālas vai klasiskas krāsas fotogrāfijās izskatās vislabāk. Piemēram, tā vietā, lai izvēlētos visu tērpu sezonas aktuālākajā ķiršu sarkanajā krāsā, labāk iekļaut ķiršu nokrāsas aksesuāros vai akcentos. Neskrien uz ātrās modes veikaliem, lai iegādātos modernu apģērbu, bet izvēlies kvalitatīvus apģērbus, kas izgatavoti no dabīgiem audumiem. Šie materiāli pēc būtības izstaro eleganci un padara jebkuru apģērba modeli izsmalcinātu. Tāpat ieteicams izvairīties no pārāk avangardiskām detaļām, kas var aizēnot līgavu un līgavaini.

 

Šī gada spilgtākā modes tendence – sieviešu uzvalki un kostīmi– ir ideāls piemērs, kā līdzsvarot stilu, formālu tērpu un tendences. Tas, ka kostīmi un uzvalki sievietēm ir kļuvuši par vismodernākajiem kāzu viesu tērpu ansambļiem, apstiprina, ka mūsdienu mode var apvienot formālās dreskoda prasības un aktualitāti.

Pareizi izvēlēts kostīms var būt tikpat svinīgs kā grezna kāzu viesu kleita. Labi pieguļošs uzvalks izstaro pārliecību un izsmalcinātību, tādēļ pievērs uzmanību tam, kā tas tev der. Šobrīd ir aktuāli brīva piegriezuma silueti, kā arī dažādas audumu faktūras un krāsas. Eleganta žakete apvienojumā ar brīva piegriezuma biksēm rada tēlu, kas ir gan moderns, gan glaimojošs. Vasaras kāzām īpaši piemērotas ir uzvalka vai kostīma vestes, kas, lai gan savā būtībā ir maskulīns elements, lieliski izceļ sievišķību.

Elegants kāzu viesu apģērbs, kas liek justies stilīgi un ērti

Ideālā kāzu viesu apģērba izvēle ir iespēja parādīt savu stilu, izsmalcinātību un cieņu pret šo notikumu. Tā vietā, lai akli sekotu tendencēm, padomā, kādi klasiski apģērbi jau ir tava skapī, kā tos papildināt ar mūsdienīgiem akcentiem vai, ja tomēr plāno iegādāties jaunu tērpu, rūpīgi pārdomā, kas ir tie apģērbi, kuros ir vērts ieguldīt. Labāk uzvilkt kaut ko tādu, kas jau ir tavā skapī, nevis pēdējā brīdī ātrās modes veikalā iegādātu apģērba komplektu, kas neizstaro ne eleganci, ne individualitāti. Bet, iegādājoties jaunu tērpu, ieguldi kvalitatīvos apģērbos, kas pēc kāzām neieguls skapī un netiks aizmirsti kā aktualitāti zaudējuši.

 

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti