Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kā izvēlēties audumu kāzu kleitai?

Kā izvēlēties audumu kāzu kleitai?

Ja kāzu kleita tiek šūta pēc pasūtījuma, tad pirmais uzdevums ir kāzu kleitas auduma izvēle. CHOP x CHOP ir vieta, kur smelties iedvesmu un atrast īpašākos audumus.

Kvalitatīvs un piemērots kāzu kleitas audums ir priekšnoteikums tam, lai kleita izdotos atbilstoša tavam sapnim un vīzijai. Dažādiem kāzu kleitu piegriezumiem nepieciešami dažādi audumi, jo tieši audums nosaka to, kā formu ieņems kleita. No auduma atkarīgs arī tas, cik ērta un viegli kopjama būs kāzu kleita, vai tā neburzīsies un neelektrizēsies. Izvēloties šūt kāzu kleitu pēc pasūtījuma, tev ir šī priekšrocība izvēlēties kvalitatīvu audumu, kas ne tikai vairos tavu komfortu kāzu dienā, bet arī radīs daudz izsmalcinātāku iespaidu.

Par to, no kādiem audumiem ierasts šūt kāzu kleitas un kā izvēlēties atbilstošāko audumu, stāsta Dace Sāmīte no CHOP x CHOP audumu veikala, kas radies House of ARISTOCRAT paspārnē. Tomēr, kā izrādīsies sarunā, CHOP x CHOP nav tikai audumu veikals, tā ir vieta, kur iedvesmoties, saņemt vērtīgus padomus un pat sarīkot kādu privātu meistarklasi.

No diega līdz kāzu kleitai un uzvalkam

Kā stāsta Dace Sāmīte, CHOP x CHOP veidota kā vieta, kur iedvesmoties un iedrošināt radīt un spēlēties ar dažādiem audumiem, pogām, mežģīnēm un šūšanas aksesuāriem. Tā ir vieta, kur visi ir laipni gaidīti. Veikalā ir sajūta mazliet kā senā pasaku saldumu veikalā, tikai konfekšu vietā ir skaistākās pogas, kas slēpjas daudzās mazās atvilktnītēs, lentītes, adatiņas, diegi un pērlītes.

Foto: CHOP X CHOP FABRICS

CHOP x CHOP izceļas ar rūpīgi atlasīto audumu izlasi. Veikalā pieejams unikāls izsmalcinātu audumu klāsts. Dace stāsta, ka priekšroka tiek dota dabīgiem materiāliem, kas izceļas ar kvalitāti, eleganci un stāstu. Te atradīsiet plašu klāstu ar dažādiem zīda, kašmira, vilnas, kokvilnas audumiem, kā arī plašu izvēli skaistajām Solstiss mežģīnēm.

Tāpat ir iespējams iegādāties pasaulē slavenā zīmola Lochcarron of Scotland oriģinālos tartan audumus un Harris Tweed tvīdus, kurus izvēlas arī Anglijas karaliskā ģimene. Nav aizmirsts arī par vīriešiem, viņiem tiek piedāvāti eleganti un kvalitatīvi uzvalku un ikdienas audumi.

Foto: CHOP X CHOP FABRICS

CHOP X CHOP piedāvā arī šūšanas pakalpojumus. House of ARISTOCRAT, zem kura dibināts arī CHOP X CHOP, ir eksperti vakartērpu un ikdienas tērpu individuālās šūšanas nišā jau vairāk nekā 10 gadus, radot pasakainus tērpus klientiem visā pasaulē. Tiek piedāvāta ne tikai dažādu tērpu un kāzu kleitu darināšana sievietēm, bet arī uzvalku šūšana vīriešiem. Principā, uz CHOP x CHOP pāris var doties kopā - katram tiks piemeklēts piemērotākais tērpa audums, tos savstarpēji arī saskaņojot.

Svarīgi izcelt, ka CHOP x CHOP piedāvā audumus visdažādākajiem tērpiem un dzīves mirkļiem. šeit var atrast augstvērtīgus audumus ilgmūžīgam mētelim, žaketei vai kleitai vecmeitu ballītei. Tādēļ uz salonu var doties pēc auduma ne tikai kāzu kleitai, bet arī citām līgavas garderobes sastāvdaļām. Piedāvājumā ir arī īpaši grezni un unikāli audumi tērpu radīšanai īpašiem dzīves notikumiem vai vienkārši lieliskākai ikdienai.

CHOP x CHOP atrodami arī dažādi izsmalcināti apdares materiāli un pogas, kas atgādina konfektes. CHOP x CHOP dizaineriem patīk eksperimentēt ar dažādu tēlu radīšanu un iedrošināt spēlēties arī citus, tāpēc jebkuru dienu viņi ir gatavi padarīt par īpašu, jo apģērbs tomēr ir mūsu vizītkarte, tas sniedz pašu pirmo informāciju par personību. Tāpat kā sarkana lūpu krāsa var uzlabot garastāvokli, arī labi pašūta žakete var iztaisnot muguru un sniegt pārliecību.

Foto: CHOP X CHOP FABRICS

Kas jāņem vērā, izvēloties audumu kāzu kleitai

Dace Sāmīte stāsta, ka kāzu kleitas auduma izvēlē svarīga ir noskaņa, kādu līgava grib radīt un sajust kāzu dienā. Tas, kā līgava jutīsies savā kāzu tērpā, var noteikt noskaņojumu visai dienai. Novērojumi rāda, ka, lai kleita būtu īstā, tai jāsaskan ar līgavas personību. CHOP x CHOP veikalā audumiem mēdz piešķirt tādas pašas rakstura īpašības un iezīmes kā cilvēkiem, tāpēc, izvēloties kāzu tērpu, līgavām iesaka sākt ar dažu savu neatkārtojamo rakstura īpašību atpazīšanu, lai piemeklētu tām radniecīgo audumu.

Priekšrocība, ko noteikti izmantot, individuāli šujot kāzu kleitu, ir iespēja izvēlēties ne tikai kleitas ārējo izskatu, bet īpaši izmeklēt arī audumu kleitas iekšpusei jeb oderi. Lai garantētu īpašu labsajūtu kāzu dienā, veikalā tiek piemeklēta vispatīkamākā un samtainākā odere. CHOP x CHOP netiek aizmirsts arī par atbilstību gadalaikam - tiek izvēlēta atvēsinošāka vai, tieši pretēji, sildošāka kleitas iekšpuse.

Kā jau minēts, CHOP x CHOP ir unikāls audumu veikals, kas piedāvā arī šūšanas pakalpojumus. Te ir iespēja radīt savu unikālo kāzu tērpu no skices līdz gala rezultātam. Dace Sāmīte izklāsta kāzu kleitas šūšanas procesu. Darinot kāzu tērpu viņu ateljē, sākumā ir iepazīšanās tikšanās, kuras laikā tiek apspriestas vēlmes un ieceres lielajai dienai, tālāk seko skices izstrādāšana kopā ar dizaineri. Skice un līgavas auguma unikālie mēri tiek nodoti prasmīgajiem meistariem, lai radītu pirmo maketa tērpu. Darbs turpinās, izstrādājot korekcijas maketā, un tikai pēc tam tiek radīts unikālais kāzu tērps. šajā procesā līgavai ir iespēja būt pilnībā klātesošai sava tērpa radīšanā.

Lai arī CHOP x CHOP paši piedāvā šūšanas pakalpojumus, te ar lielāko prieku tiek uzņemti arī citi dizaineri, drēbnieki un šuvēji, dodot iespēju ne tikai kopīgi veikalā piemeklēt visu nepieciešamo sapņu kāzu kleitai, bet arī sniedzot iedvesmojošu vidi, kur aprunāties ar klientu, paskicēt idejas, paspēlēties ar dažādām audumu kombinācijām. Veikalā pieejamas arī skaistas modes grāmatas, no kurām tvert idejas kopā ar klienti.

Kāzu kleitu audumu karalis - zīds

Uz jautājumu par to, no kādiem audumiem visbiežāk šuj kāzu kleitas, Dace atbild, ka CHOP x CHOP vienmēr dod priekšroku dabiskās šķiedras audumiem un to īpašībām, tāpēc dažnedažādie zīda veidi visbiežāk tiek izvēlēti kāzu tērpu radīšanai. Viņa iepazīstina ar dažādajiem zīda veidiem, to priekšrocībām un kāzu kleitu siluetiem, ko no tiem iespējams pašūt.

Foto: CHOP X CHOP FABRICS
  • Zīda šifons - caurspīdīgs, krītošs un plūstošs, viegls audums, kas brīvi kustēsies vējā. Audumam ir pusmatēts spīdums, tas radīs gaisīgu brīvu tēlu.
  • Zīda žoržete - pavisam līdzīgs šifonam, tomēr nedaudz smagāks un mazāk caurspīdīgs, matēts audums. Piemērots krītošiem siluetiem, īpaši kāzu kleitas svārku daļai.
  • Zīda krepdešīns - audums ar nedaudz krokotu virspusi un pavisam vieglu spīdumu, kas bija īpaši iecienīts 60to gadu Holivudā elegantu krītošu vakartērpu darināšanai.
  • Zīda organza - bieži kāzu tērpos izmantots viegls audums, kas izceļas ar savu sausumu un spēju turēt formu. Radīs ļoti kuplu siluetu ar caurspīdīgu vieglumu. Piemērots arī eleganta plīvura radīšanai, ko iespējams izšūt ar pērlītēm.

  • Zīda tafta - mirdzošs stingrs un kraukšķīgs audums, kas īpaši tur formu, no tā iespējams radīt ļoti kuplus siluetus, nepadarot tos smagus. Princeses Diānas kāzu tērps tika radīts tieši no šī auduma.
  • Zīda dušess - audums ar īpaši bagātīgu, krēmīgu spīdumu, piemērots elegantiem tērpiem, kas uzturēs formu.
  • Zīda satīns - īpaši spīdīgs, krītošs audums, ļoti patīkams un atvēsinošs, pieskaroties ādai. No tā iespējams radīt brīvi krītošu siluetu ar greznu mirdzumu.
  • Zīda samts - būs īpaši piemērota izvēle kāzu tērpam ziemā, šis audums izceļas ar savu greznumu un netveramo spīdumu. Biezs, krītošs un silts audums.
  • Mežģīnes - kāzu tērpu papildinās visdažādākajos veidos. Mežģīnes mēdz būt ļoti dažādas un atbilstoši iecerei var piemeklēt īsto - piezemētāku kokvilnas vai, gluži pretēji, greznu un izšūtu ar pērlītēm, kas katra savā veidā spēs tērpu papildināt.

Foto: CHOP X CHOP FABRICS

Audumu tendences 2024. gadam

CHOP x CHOP komanda uzskata, ka pati aktuālākā un jaudīgākā tendence ir iespēja būt dažādiem, unikāliem un atrast īsto un savējo it visā. Viņi redz, ka cilvēki sāk sagurt no masveidā ražotām lietām un arvien vairāk izvēlas pārdomātas un ilgtspējīgas lietas ar stāstu. Veikala komandu priecē, ka cilvēkiem ir vēlme atgriezties pie izsenis pārbaudītām vērtībām, dabīgiem materiāliem un rast laiku, lai iedziļinātos un radītu ko īpašu sev un konkrētam notikumam. Viņi atzīst, ka, lai gan pēdējos 50 gados audumu rūpniecība ir koncentrējusies uz mākslīgo audumu izstrādi un masu ražošanu, šobrīd priekšplānā atgriežas dabīgie audumi ar to īpašībām, kas labvēlīgākas gan ādai, gan otrreizējai pārstrādei.

CHOP x CHOP - vieta iedvesmai un radīšanai

Kā jau ieminējāmies, CHOP x CHOP nav tikai vieta, kur iegādāties audumus un šūšanas aksesuārus. Veikalā ir izveidota arī atsevišķa telpa meistarklasēm, kur ir iespējams sarīkot arī mazus, slēgtus pasākumus. Veikals piedāvā iespēju pasākumam izvēlēties vakara stundas, kad var norezervēt visu veikala telpu, lai kopīgi noorganizētu līgavas un līgavas māsu kleitu radīšanas procesu, izvēloties audumus, lentītes, pogas un mežģīnes, ko salikt kopā grandiozā tērpā. Tāpat ir iespēja organizēt arī dažādas privātas meistarklases.

Foto: CHOP X CHOP FABRICS

Kāzu kleita - tērps vienai dienai vai mūžībai?

Kāzu kleita ir īpašs tērps, kura izvēlē līgavas iegulda daudz laika un pārdomu. Tādēļ žēl, ja pēc kāzu dienas šī kleita ieguļ skapī, nodzeltē un ātri vien zaudē savu cēlumu. Taču, izvēloties kvalitatīvu audumu, kleita glabāsies daudz ilgāk un, pat ja to vairs neuzvilksi, tā būs skaista atmiņa un kļūs par ģimenes relikviju.

Tāpat, darinot savu kāzu tērpu pie drēbnieka, iespējams īpaši sekot līgavas velmēm. Piemēram, radīt tērpu kāzām, kas savā siluetā un noskaņā būs piemērots, lai to valkātu arī citos dzīves notikumos, ne tikai vienreiz šajā īpašajā dienā.

Raksta autore: Renāte Berga

Stāsta: Dace Sāmīte | CHOP X CHOP

FEMME ARISTOCRATE | ARISTOCRAT KIDS | A ROYAL TALE

Citi Raksti