Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Pikniks kāzās. Praktiski profesionāļa padomi

Pikniks kāzās. Praktiski profesionāļa padomi

Vasara mūs šogad lutina ar sauli, daba ietērpusies sulīgi zaļā krāšņumā, ka tā vien rodas vēlme kāzās uzrīkot pikniku - vai tas būtu izbrauciena pikniks vai pat galvenais kāzu mielasts. Jautājām profesionāliem svētku pikniku rīkotājiem Picnic.mii par praktisko pusi, kas svarīga, ja vēlaties noorganizēt svinīgu pikniku.

Tehniskie aspekti, rīkojot kāzās pikniku

“Rīkojot pikniku, jāsāk ar viesu skaitu. Zinot viesu skaitu, arī vietas izvēle kļūst vieglāka, attiecīgi - var saprast, kāda vieta jāmeklē,” par pašu pirmo soli ceļā uz fantastisku kāzu pikniku stāsta Picnic.mii. “Rīkojot pikniku dabā, ļoti būtiska ir piekļūšana ar auto pie piknika vietas, it īpaši, ja viesu skaits ir liels. Ja viesu ir mazāk, tad visu aizgādāt līdz piknika vietai ir vieglāk. Uzreiz pie vietas izvēles ir jāpadomā par to, ja gadījumā būs lietus, un vai zeme nebūs mitra. Jāizvēlas vieta, kur ir opcija arī zem jumta saklāt pikniku, vai arī jāīrē nojumes/angāri un jārada risinājumi, lai mitrums nesūcas no zemes paklājos, audumos, spilvenos. Tomēr mūsu Latvijas laika apstākļi ir tik neparedzami.

Tad, kad šīs trīs lietas ir skaidras, var sākt domāt par pašu pikniku un visām dekorācijām. Tas, protams, ir atkarīgs no kāzu stila, krāsas, gaumes utt.

Foto: Picnic.mii

Jau sākumā jānolemj, kur cilvēki sēdēs. Izvēloties traukus jāpadomā, ko viesi ēdīs, dzers, un balstoties pēc tā, var izvēlēties traukus un galda piederumus. Dizainu, protams, pēc stila un krāsas pieskaņo. Tāpat arī dekorācijas, sveces, svečturus u.c. pieskaņo pēc kāzu stila un krāsas un citām vēlmēm.

Lai vieglāk darboties, vēlams visu pierakstīt, līdz katram sīkumam.” Tāpat pikniku organizētāji atgādina, ka rūpīgi jāsagatavojas ēdienu, dzērienu un ledus uzglabāšanai līdz pasniegšanas brīdim, jo baudāms un estētiski pievilcīgs ēdiens ir liela daļa no piknika veiksmes formulas. Kā arī jāgādā par elektrības padevi, ja tāda nepieciešama, piemēram, lampiņām, kas paspilgtinās nepieciešamo atmosfēru.

Foto: Picnic.mii

Odi, lapsenes un smiltis. Kā risināt?

Vasaras pikniku dabā var pabojāt citi kārumnieki, kas neaicināti ieradīsies pie kārdinošā mielasta - odi, lapsenes un citi kukaiņi. Picnic.mii iesaka, kā ar tiem tikt galā: “ Lidojošie draudziņi vienmēr būs, taču ir burvīgs veids, kā tos var samazināt. Moskītiem ļoti nepatīk ēteriskās eļļas. šo var apspēlēt arī kā dekoru, piemēram, skaistā burciņā ielej ūdeni, pievieno šķēlēs sagrieztu citronu, rozmarīnu un kādu ēterisko eļļu. Pilnai laimei var uzlikt peldošo sveci. Otrs veids ir izvēlēties uzglabājamos traukus ar, piemēram, stikla vāku un tamlīdzīgi.”

Ja pikniks ir pludmalē, lielākā neērtība, kas var rasties, ir jūras smiltis, kas pamanās iekļūt it visur. Tādēļ būtiskākais - salikt ēdienus un dzērienus tādos traukos, kur smiltis visticamāk netiks klāt.

Foto: Picnic.mii

Rīkot pikniku pašiem vai aicināt profesionāļus?

Rīkot pikniku pašiem var būt izaicinoši, bet aizraujoši. Tomēr atceroties, ka kāzas ir pasākums, kura organizēšanā jāpadomā par 101 sīkumu, pats svarīgākais - pārim pašam pietiekami atpūsties un izbaudīt procesu, darīt tikai tik daudz, cik rada baudu un prieku, nevis rūpes. Atrast kāzu rīkošanas uzdevumiem palīgus, ir ļoti svarīgi. Tādēļ arī svētku piknika rīkošanu ir ērti nodot profesionāļu rokās, kuri pārzina katru niansi. “Algojot piknika rīkotājus, pašiem ne par ko nav jādomā un jāuztraucas. Visu izdara piknika rīkotājs. Atbrauc, visu saklāj, izdekorē, sačubina un svinību beigās visu novāc.”

Un ja jūsu kāzas ir ieplānotas rudenī, arī tad pikniks, kuru papildinās lampiņu virtenes, sildlampas un pledi, būs fantastisks elements jūsu kāzās.

Foto: Picnic.miii

Rakstu sagatavoja: Ieva Simanoviča

Foto: Picnic.mii

Citi Raksti