Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Skandināvu stila kāzu kleita izceļas ar tīrām līnijām, vienkāršu siluetu un neuzkrītošu eleganci, tās dizainā harmoniski apvienojas tradīcijas ar mūsdienīgumu.

Ziemeļvalstu līgavas kleita iemūžina reģiona kultūru un estētiku, koncentrējoties uz izsmalcinātu lakonismu un dziļu saikni ar dabu. Smelies iedvesmu skandināvu stilā un kāzu modes tendencēs.

Skandināvu stila kāzu kleita - vienmēr eleganta

Vienkāršība ir dziļi iesakņojusies ziemeļvalstu kultūrā, un kāzu kleita nav izņēmums, jo tajā tiek izcelta dizaina tīrība. Skandināvu stila kāzu kleitām parasti ir pieguloši silueti, garas piedurknes, augstas apkakles un pilna garuma svārki. šādu kāzu kleitu dizainu lielā mērā ietekmē arī klimats. Uzsvars tiek likts uz būtiskajiem elementiem un ir minimāls greznojums vai rotājums. Mūsdienu skandināvu stila kāzu kleitas var būt ar unikālām piedurknēm, netradicionāliem kakla izgriezumiem un asimetriskiem griezumiem, piešķirot individualitāti līgavas tēlam.

Kleitas: BO LUCA

Vienmēr aktuāls kāzu kleitas iedvesmas avots ir skandināvu dizaina principi, kas ietver funkcionalitāti un ērtu valkāšanu, ģeometriskus rakstus un fokusu uz praktiskumu, vienlaikus saglabājot elegantu estētiku. Kāzu kleitas visbiežāk tiek šūtas no audumiem neitrālās, dabiskās un zemes krāsās, piemēram, baltā, krēmkrāsas, maigu pasteļu vai Ziemeļvalstu ainavu iedvesmotos toņos.

Attiecīgi izmantotie audumi ir augstas kvalitātes, komfortabli un piemēroti vietējam klimatam. Iecienīti ir tādi materiāli kā zīds, lins, smalka vilna un organiskā kokvilna. Mūsdienu skandināvu kāzu modes dizaineri bieži eksperimentē ar inovatīviem un ilgtspējīgiem audumiem. Ekoloģiski draudzīgi materiāli, piemēram, organiskā kokvilna un pārstrādātas šķiedras, tiek izmantoti arvien biežāk, lai samazinātu modes ietekmi uz vidi.

Kleitas: LOLA VARMA

Lakoniska skandināvu stila kāzu tērpa aksesuāri var ietvert dabas iedvesmotus elementus, piemēram, ziedu vainagus vai neuzkrītošas rotaslietas. Ziemeļu tautu kāzu kleitas var ietvert arī smalkus tradicionālus vietējās kultūras iedvesmotus izšuvumus vai rakstus. Dažos Ziemeļvalstu reģionos līgavas valkā tradicionālus līgavas kroņus ar izsmalcinātiem rotājumiem.

Vienmēr aktuālās skandināvu stila kāzu kleitas ir radītas tā, lai tās būtu universālas un piemērotas kāzām gan iekštelpās, gan ārā. Tās nereti ir transformējamas un sastāv no vairākām savstarpēji kombinējamām kārtām, kas ļauj pielāgoties laikapstākļiem. Skandināvu kāzu apģērba vienkāršība atspoguļo kultūras vērtības un ilgtspējīgas modes principus.

Kleitas: DIVINE ATELIER

Ilgtspējīgas skandināvu kāzu modes aktualitātes

Pēdējos gados ir iezīmējušās vairākas Skandināvijas kāzu modes tendences, kas ne tikai veido kāzu estētiku, bet arī atspoguļo reģiona vērtības.

1. Minimālisma stila kāzu kleita

Minimālisms ir centrālā tēma Skandināvijas kāzu tendencēs. Vienkāršs un elegants kāzu apģērbs spēj apvienot ilgtspējību ar augsto modi, labvēlīgi ietekmējot kāzu industriju un modes pasauli. Minimālisma stila līgavas tērps ietver lakonisku dizainu un augstas kvalitātes materiālus. Turklāt šāda stila kāzu kleita patiesi izceļ līgavas personību un augumu. Minimālisma stila kāzu kleita uzsver līgavas individualitāti un pašpārliecinātību, tā parāda, ka līgavai nav nepieciešams slēpties aiz krāšņiem, uzkrītošiem siluetiem un sarežģītām detaļām un rotājumiem.

Kleitas: LUNA BEA

2. Videi draudzīga kāzu kleita

Skandināvu kāzās ar entuziasmu tiek īstenotas videi draudzīgas izvēles. Ilgtspējība ir galvenais apsvērums visos kāzu plānošanas aspektos, un kāzu kleita nav izņēmums. Videi draudzīgs kāzu apģērbs ietver dabīgo šķiedru audumus, dažkārt ekoloģisku apsvērumu dēļ tiek izvēlētas pat lietotas un vintāžas kāzu kleitas. Tāpat līgavas atbalsta vietējos dizainerus un zīmolus, tādējādi mazinot kāzu modes ietekmi uz vidi.

Meklē savu kāzu kleitu Latvijā šeit: KĀZU KLEITAS / VAKARKLEITAS

Kleitas: MALINA BRIDAL

3. Ilgtspējīgs kāzu apģērbs

Ilgtspējība ir Skandināvijas kāzu tendenču priekšplānā. Pāri arvien biežāk izvēlas intīmas ceremonijas dabā un svinību vietās, kurās tiek ievērota ilgtspējīga prakse. Papildus tam, ilgtspējīgas kāzu modes izvēle samazina kāzu ietekmi uz vidi. Ilgtspējīgs kāzu tērps ir tāds, ko līgava var transformēt un valkāt atkārtoti citos svinīgos notikumos. Ilgtspējība attiecas arī uz aksesuāriem, piemēram, rokām darinātiem līgavu vainagiem un videi draudzīgām rotām.

Dabas iedvesmota kāzu kleita

Ja sapņo par dabas iedvesmotu kāzu kleitu, vari smelties iedvesmu Skandināvijas reģiona satriecošajās ainavās, florā un faunā, tādējādi radot kleitu, kas skaisti savieno kāzu dienas eleganci ar dabas pasaules burvību.

Piedāvājam idejas, kā iesaistīt dabas iedvesmotus akcentus savā līgavas tērpā.

  • Izvēlies kleitu gaišā un dabiskā krāsu paletē. Maigi zaļas, gaiši zilas vai klusinātas zemes toņu nokrāsas skaisti atspoguļo dabu.
  • Pieturies pie bohēmiska stila ar plandošu, ēterisku kleitu. Pastiprini efektu ar svārkiem vairākās kārtās, kas rada ūdenskrituma efektu.
  • Izvēlies mežģīņu rakstus, kas atdarina dabiskos elementus. Piemeklē mežģīņu dizainus ar izsmalcinātiem lapu, zaru vai ziedu motīviem, kas rada smalku, dabas iedvesmotu tekstūru.

  • Kleitas dizainā iekļauj smalkas ziedu aplikācijas. To iedvesmas avots var būt vietējie savvaļas ziedi, piemēram, skaistie un smalkie pavasara ziedi vizbulītes un sniegpulkstenītes, margrietiņas, magones un citi pļavas ziedi, kā arī tauriņi. Aplikācijas var rotāt ņieburu, piedurknes vai svārkus romantiskam un dabas iedvesmotam pieskārienam.
  • Kleitas dizainā apspēlē ziedlapu motīvu. Vari izvēlēties kleitu ar kaskādes veida svārku kārtām, kas atgādina ziedkausu, vai rotāt kleitu ar mazākām auduma ziedlapiņām.
  • Izvēlies izsmalcinātus izšuvumus ar rakstiem, kas atgādina lapas, zarus vai citus augu motīvus. Izšuvumi var būt gan smalki, gan drosmīgi. Atceries, ka tie var būt gan balti, gan krāsaini, atbilstoši augu dabiskajiem toņiem.
  • Iekļauj mākslīgo spalvu akcentus savā skandināvu stila kāzu kleitā vai aksesuāros. Spalvas var rotāt kleitu, plīvuru vai citus līgavas aksesuārus.
  • Papildini savu dabas iedvesmoto tērpu ar plīvuru ar lapu vai vīnogulāju motīviem.
  • Izvēlies dabas iedvesmotu galvas rotu. Tas var būt ziedu vainags, diadēma vai matadata ar lapu motīviem. Tāpat vari kāzu tērpam pieskaņot savvaļas ziedu līgavas pušķi.

Kāzu kleita, kas nezaudēs aktualitāti

Skandināvu stils aptver dažādas jomas un sniedzas tālāk par interjera iekārtojumu, tā ir dizaina un dzīvesveida estētika, kas radusies un tiek piekopta Ziemeļvalstīs - Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā, Islandē un Somijā.

Skandināvu stils ir slavens ar savu minimālistisko dizainu. šis princips attiecas arī uz kāzu modi, dodot priekšroku kleitām ar nesarežģītu dizainu un neuzkrītošiem rotājumiem. Skandināvu dizaineri novērtē funkcionalitāti un praktiskumu. Attiecīgi līgavu modē prioritāte ir komforts, kas, savukārt, skandināvu stila tērpus padara piemērotus dažādiem kāzu konceptiem, sākot no formālām svinībām un beidzot ar svētkiem brīvā dabā.

Dabisku materiālu izmantošana ir vēl viena skandināvu dizaina iezīme. Skandināvu līgavas tērps ir izgatavots no augstas kvalitātes, videi draudzīgiem audumiem, piemēram, zīda, lina un organiskās kokvilnas. Skandināvu līgavas izvēlas kleitas, kuras nav ļoti ietekmējušas īslaicīgas tendences. Rezultātā kleitas ir elegantas, vienkāršas un ilgtspējīgas. Skandināvu stila elementi rada līgavas tērpa komplektus, kas ir ērti, praktiski un pielāgojami dažādiem kāzu konceptiem.

Kleitas: CORTANA

Latvijā radīta kāzu kleita

Arī Latvijas kāzu kleitu zīmoliem un dizaineriem ir tuva minimālisma un skandināvu stila estētika. Turklāt priekšrokas došana vietējiem dizaineriem lieliski iemieso skandināvu dizaina principus. Izcila kāzu kleita ne tikai izskatās labi, bet arī stāsta par līgavas personību un vislabāk šo stāstu tērpa veidolā spēs ietvert tieši vietējie dizaineri, ar kuriem saista ziemeļnieciskā gaumes izjūta.

Kleitas: MOSS BRIDAL

Atrodi savu kāzu kleitu šeit: KĀZU KLEITAS

Raksta autore: Renāte Berga

Kleitas: BO LUCA, LOLA VARMA, DIVINE ATELIER, LUNA BEA, MALINA BRIDAL, CORTANA, MOSS BRIDAL

Citi Raksti