Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ PADARĪT KĀZAS EMOCIONĀLĀKAS?

KĀ PADARĪT KĀZAS EMOCIONĀLĀKAS?

Kāzu rīkošanā varam piesaistīt vislabākos nozares profesionāļus, noīrēt greznākās dekorācijas vai nolīgt izcilāko vakara vadītāju, tomēr ir viena lieta, par kuru kāzās atbildam paši, proti, emocionālā noskaņa.  Kādēļ vienās kāzās mēs jūtam šo noskaņu, kas liek mūsu acīm kļūt slapjām, bet citās piedzīvojam mazliet vēsu atmosfēru? Kas tad galu galā kāzas padara emocionālas un tādas, par kurām viesi teiktu: “tās bija skaistākās kāzas, kādās būts”?

Pašu sarakstīti laulību solījumi

Viens no emocionālākajiem brīžiem kāzās, protams, ir laulību ceremonija. Tomēr arī tās var atšķirties. Visticamāk, ja pāris pats būs sarakstījis savus īpašos zvērestus viens otram, tas būs daudz emocionālāk, kā dzimtsarakstu nodaļas vadītājas nolasīts dzejolis.

Cilvēkiem patīk īsta mīlestība, tās dēļ viņi ir gatavi nobirdināt ne vienu vien asaru, tādēļ viena no atslēgām uz emocionālām kāzām noteikti ir patiesi un no sirds teikti vārdi.

“Īpaši sirsnīgu ceremoniju padarīja tas, ka solījumus bijām uzrakstījuši paši. Nav viegli tos rakstīt, bet gala rezultāts ir tā vērts,” atzīst līgava Vinita, kas apprecējās šovasar.

Savukārt līgava Katrīna savā Facebook kontā (šeit) dalījusies ar vērtīgiem padomiem līgavām, kas savas kāzas vēl tikai plāno, minot arī emocionālo aspektu. “Laulības ceremonija baznīcā ir daudz emocionālāka par sarakstīšanos Dzimtsarakstu nodaļā. Protams, ja tas ir saskaņā ar jūsu abu ticības uzskatiem. Es atbalstītu arī ASV ļoti populāro ceremonijas modeli, kurā, aizpildot pāris papīru formalitātes, oficiāli laulāt drīkst arī tuvs ģimenes draugs vai radinieks. Katrā ziņā tam būs daudz lielāka pievienotā vērtībā, ja jūs laulās kāds zināms cilvēks,” tā Katrīna.

Skatiens uz līgavaini

Tie, kas kāzas apmeklējuši vairākkārt, zinās teikt, ka laulību ceremonijas laikā skatienu vajag vērst ne tikai uz skaisto līgavu, bet arī līgavaini, kas viņu uzticīgi gaida pie altāra. Tieši vēršanās līgavaiņa sejas izteiksmē nereti var kļūt par emocionālāko brīdi kāzās ne tikai pašai līgavai, bet arī viesiem.

Mēdz teikt, jo vairāk emociju būs redzamas līgavaiņa sejā, jo vairāk tās atainosies arī viesu sejas izteiksmēs.

Īstās dziesmas izvēle

Mūzikai ir liela spēja iedarboties uz cilvēku emocijām – to zina ik viens, kas strādā, piemēram, kino industrijā. Tieši tādēļ īstās dziesmas izvēle kāzu ceremonijas laikā noteiks arī viesu vispārējo emocionālo noskaņu.

Tuvāko cilvēku uzrunas

Pēdējo gadu laikā šī tradīcija pavisam jaunā kvalitātē ienākusi arī Latvijā. Iespējams tādēļ, ka kāzu svinības aizvien biežāk uztic rīkot un vadīt profesionāļiem, kas jau laikus piedomā par emocionālās noskaņas radīšanu.

Pāri vēlas dzirdēt ne tikai tradicionālos izsaucienus “Rūgts”, “Priekā!” un citus, bet arī emocionālus atmiņu stāstus un uzrunas, kuru sagatavošanai nepieciešams laiks. Tieši tādēļ tuvākie viesi jau nereti tiek pabrīdināti par pāra vēlmēm dzirdēt kādu uzrunu, lai tās teicējs varētu laikus sagatavoties.

Tēva – meitas deja

Lai gan šī tradīcija vairāk novērojama ārzemēs, tas pavisam noteikti ir brīdis, kas jebkuras kāzas padarīs emocionālākas. Tēva un meitas deja nevar neaizkustināt, īpaši skatoties līgavas tēva sejā, kas tā vien izrāda lepnumu par savu meitu.

Mičošana

Mičošana ir viena no tām tradīcijām, kas var kļūt par kāzu svinību emocionālāko sastāvdaļu, protams, ja tā iepriekš tiek kvalitatīvi un pārim atbilstoši noorganizēta, notiek īstajā laikā, kad viesi vēl spēj koncentrēties un ataino pašu pāri un viņu mīlestību, nevis idejas, kā šķietami vajadzētu būt.

FOTO: EINĀRS FREIMANIS, JURĢIS RIKVEILIS, MIKS ŠĒLS
Citi Raksti