Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kas ir atkāzas? Rodas jautājums, izdzirdot šo vārdu pirmo reizi.  Atkāzas jeb atvāršas ir sena latviešu kāzu tradīcija. Kāzu atsvēte nākošajā svētdienā pēc kāzām, kad tiek noslēgta vairāku dienu garā kāzu svinēšana. Bet mūsdienās tie bieži vien ir bilžu vai dārza ballīšu vakari, kad viesi kavējas atmiņās par skaistajām kāzu svinībām.

Atkāzu idejas un aktivitātes

Mūsdienās atkāzu ideja ir satikties mierpilnā gaisotnē, padalīties iespaidos par kāzām un atcerēties jaukākos un jautrākos brīžus.

Tā ir iespēja vēlreiz pateikt paldies.

Satikušies atklāsiet, cik atmiņu stāsti tomēr var būt dažādi, un ir brīži, kurus noteikti būsiet palaiduši garām! Vairs nav būtiski ievērot laika diktētus noteikumus - atkāzas var svinēt pēc nedēļas, divām vai pat, atgriežoties no medusmēneša. Turklāt, tad varēsiet padalīties ar kāzu viesiem sava ceļojuma stāstos.

Foto: ALISON BRYAN DESTINATIONS

Idejas atkāzu atzīmēšanai:

  • Ja kāzas noritējušas vien tuvāko ģimenes locekļu un draugu klātbūtnē, atkāzas var kļūt par lielisku ballīti, kad saaicināt krietnu draugu pulku un nosvinēt kāzas vēlreiz - ar vērienu;
  • Ballīte kāzu ceļojuma tematikā ar tradicionāla ēdiena pagatavošanu, ko iepazināt medusmēneša laikā. Varat sagatavot ielūgumus, norādot dreskodu plānotajās noskaņās;
  • Bilžu vakars ar kāzu bilžu skatīšanu. šajā gadījumā tiešām vērts atkāzu datumu atlikt 2-3 mēnešus pēc kāzām, kad būsiet saņēmuši visas kāzu bildes no fotogrāfa. Jautri būs papildināt skaistās glancētās bildes ar pašu viesu telefonos tvertajiem kadriem;
  • Dārza ballīte ar grilēšanu, burgeru cepšanu un ugunskuru vai noīrētu grila busiņu;
  • Mierpilna laika pavadīšana zviļņos un mīkstos spilvenos ar nesteidzīgām sarunām;
  • Nomināciju piešķiršana ballētājiem - atraktīvākais dejotājs, skaļākais dziedātājs utt., tā vēlreiz atsaucot atmiņā kāzu mirkļus;
  • Vīna degustācija vai kino vakars ar projektoru.
  • Svinību vieta atkāzām

Foto: ALISON BRYAN DESTINATIONS

Ja sendienās atkāzas tika svinētas jaunās sievas dzimtas mājās, par ko atrodamas liecības latviešu tautasdziesmās, tad mūsu dienās tādu noteikumu nav.

Jaunais vīrs ar sievu var izvēlēties svinību vietu pēc saviem ieskatiem - vai tas būtu vecāku mājās, pašu mājās un dārzā, vai noīrētās telpās, viesu mājā, muižā, restorānā, uz ūdens, pie dabas - jebkur, ļaujoties izvēles brīvībai.

Ja pēc kāzām jūsu rīcībā palikušas kādas piemērotas dekorācijas, piemēram, karodziņu vai lampiņu virtenes, skaisti un iederīgi būs izrotāt svinību vietu ar tām, vēlreiz atgādinot par kāzu dienu.

Foto: ALISON BRYAN DESTINATIONS

Atkāzu dāvanas

Ko dāvināt atkāzās? Un vai vispār vajag? Tas atkarīgs no ballītes specifikas un idejas. Atkāzas var kļūt par ideālo laiku un vietu, kad apdāvināt vedējus un citus iesaistītos, kas palīdzēja tapt jūsu skaistajam notikumam. Jā, varat šo rituālu pārcelt no kāzu dienas uz atkāzām.

Vai arī - sagatavot papildu pārsteigumus, kā gatavas kāzu fotogrāfijas.

Foto: ALISON BRYAN DESTINATIONS

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: ALISON BRYAN DESTINATIONS

Citi Raksti