Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Plānojot savas kāzas, pāri aizvien biežāk cenšas atrast unikālas kāzu ceremonijas un svinību vietas lokācijas. Un nereti jaunais pāris izvēlas vairs neaprobežoties ar sauszemes piedāvātajām iespējām, bet savus jāvārdus teikt ūdenī vai paceļoties gaisā. Kāzu ceremonija uz plosta ezera vidū, kamēr pārējie viesi sasēduši laivās vai uz greznas jahtas kopā ar vistuvākajiem viesiem – iespēju patiešām netrūkst.

Šoreiz LĪGAVĀM sīkāk aplūko vienu no šiem variantiem – kāzu ceremonija un svinības uz jahtas.

Jāņem vērā viesu skaits

Kāzas uz jahtas ir visā pasaulē iecienīts koncepts, īpaši Vidusjūras valstīs, kur klimatiskie apstākļi to ļoti labi atļauj.

Tomēr arī Latvijā šāda koncepta kāzas ir iespējams organizēt. Francijā atrodošā kāzu un pasākumu aģentūra Nadia Fry Events & Weddings specializējas tieši kāzu organizēšanā dažādās nestandarta vietās, tai skaitā, arī uz jahtas. Pati kāzu organizatore Nadia Fry norāda, ka, rīkojot kāzas atklātos ūdeņos, gan lokācijai, gan pašai jahtai ir ļoti liela nozīme.

Tomēr, plānojot kāzas uz jahtas, ir jāņem vērā vairāki aspekti.

  1. Pirmkārt, ja pāris vēlas savus jāvārdus teikt izbrauciena laikā atklātos ūdeņos, tad visbiežāk uz tās būs iespējams uzņemt aptuveni 12 cilvēkus. Līdz ar to nebūs iespējams aicināt lielu skaitu cilvēku. Tomēr, ja kāzas tiek rīkotas uz jahtas, kas atrodas ostā, tad situācija ir pavisam citādāka – atkarībā no konkrētās jahtas lieluma tā spēs uzņemt 30, 50 vai pat 100 viesus, tādēļ šāds kāzu koncepts lielām kāzām būs daudz piemērotāks.
  2. “Ja pāris tomēr vēlas savus jāvārdus teikt atklātā jūrā izbrauciena laikā, tad pastāv arī variants, ka kāzu ceremonija notiek tikai pašu tuvāko cilvēku un liecinieku klātbūtnē, savukārt pēc ceremonijas jahta atgriežas ostā un seko svinības kopā ar pārējiem aicinātajiem viesiem,” iesaka kāzu organizatore.

Nē augstpapēžu kurpēm un sarkanvīnam

Vēl kāda lieta, ko noteikti der noskaidrot no izvēlētās jahtas īpašnieka, vai uz klāja ir iespējams kāpt ar apaviem. Kāzu organizatore Nadia Fry norāda, ka uz daudzām jahtām tas nav atļauts, īpaši augstpapēžu vai tumšas krāsas apavi, kas var nodarīt bojājumus jahtas klājam.

Katrai jahtai ir savi iekšējās kārtības noteikumi, kuros var tikt norādīts gan tas, ka nav atļauts lietot sarkanvīnu vai sarkanas krāsas sulas un dzērienus, gan tas, kādi ir drošības pasākumi, ja jahta kapteiņa vadībā izbrauc atklātos ūdeņos.

Tāpat viens no praktiskajiem jautājumiem, ko mēdz uzdot jaunie pāri – kā rīkoties, ja sapni par kāzām uz jahtas var aizēnot realitāte par jūras slimību. Arī šai situācijai ir risinājums, jo kā pašam pārim, tā viesiem var tikt nodrošināti medikamenti vai īpašas aproces, kas palīdz novērst jūras slimības simptomus.

Lielākām vai mazākām kāzu jubilejām

Lieliska vieta kāzām uz jahtas noteikti būs pilsēta Francijas dienvidaustrumos – Kannas. Pilna servisa kāzas uz jahtas šajā lokācijā varētu izmaksāt sākot no 10.000 eiro, atkarībā no konkrētās jahtas izmēra.

Nadia Fry iesaka kāzas šajā reģionā rīkot pavasarī vai rudenī, kad laikapstākļi joprojām lutina, bet pakalpojumu cenas nav tik augstas un arī tūristu pieplūdums ir krietni mazāks.

Tāpat katram budžetam ir iespējams atrast piemērotāko risinājumu. Dažādu izmēru motorjahtas, buru jahtas, katamarāni – šīs visas opcijas var tikt piemērotas atšķirīgiem kāzu budžetiem. “Runājot par budžetu, manuprāt, šāds viesību koncepts lieliski piestāv arī lielākām vai mazākām kāzu jubilejām.

Bieži vien pāri ir precējušies agrā jaunībā, kad kāzu budžets vēl nav bijis tik liels, savukārt jau 5, 10, 20 vai vairāk gadus vēlāk, kad pāris ir sevi piepildījis profesionāli un parādījušās arī daudz vairāk iespēju, viņi var atļauties jau ko daudz īpašāku,” iesaka kāzu organizatore.

Meklē labākos ūdens un citu kāzu transporta piedāvājumus arī šeit – KĀZU TRANSPORTS       

Citi Raksti