Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

DZĪVNIEKI KĀZĀS – LABA VAI SLIKTA DOMA?

DZĪVNIEKI KĀZĀS – LABA VAI SLIKTA DOMA?

Dzīvnieku klātbūtne kāzās vairs nav nekāds retums. Redzēti gan suņi, gan kaķi, gan zirgi un pat eksotiskie dzīvnieki. Vēl šovasar biju kāzās, kur kā viena no dekorācijām bija dzīvs trusis skaistā būrītī. Dzīvojot laikmetā, kur viens otru nemitīgi vēlamies pārsteigt, arī dzīvnieku klātbūtne ir kļuvusi par vienu no šādiem pārsteigumiem. Un tas nav nekāds brīnums, jo nereti mūsu labākie draugi ir nevis cilvēki, bet dzīvnieki, tādēļ, īpaši suņu gadījumā, līgavai un līgavainim rodas jautājums, kā vislabāk rīkoties - atstāt ģimenes mīluli kādās uzticīgās rokās vai tomēr iesaistīt kāzu norisē, tai skaitā, svinībās.

Līgavām.lv apkopoja ieteikumus, kas jāņem vērā, ja kāzās piedalīsies arī jūsu jaunās ģimenes labākais draugs.

DZĪVNIEKI KĀZĀS IR LABA ZĪME

Ja jūsu abu labākais draugs ir jūsu mājdzivnieks, kuram jūsu dzīvē ir liela loma, un nevēlaties pavadīt bez tā pat ne pāris stundas, kur nu vēl tik nozīmīgu dienu, kā kāzas, tad varat apsvērt ideju par sava mīluļa iesaistīšanu kāzu norisē.

dzīvnieki kāzās
Foto: IEVA ANDRUPE

Tam pavisam noteikti ir daudz plusu:

  • jūsu mīlulis/labākais draugs būs ar jums tik nozīmīgā mirklī.
  • jūsu mīlulis neskums pēc jums un dāvās prieku apkārtējiem - pie tam tiek uzskatīts, ka dzīvnieki kāzās ir laba zīme, kas simbolizē laimīgu kopdzīvi.
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Tomēr pirms lemt, vai dzīvniekam jūsu kāzās būs īstā vieta, būtu jāņem vērā pāris svarīgi aspekti:

UZZINI IZVĒLĒTĀS KĀZU VIETAS NOSTĀJU

Izvēloties kāzu norises vietu, noskaidro, kāda ir šīs vietas politika attiecībā pret dzīvniekiem. Jārēķinās, ka būs vietas, kas neakceptēs dzīvnieku klātbūtni, īpaši, ja runājam, par augumā lieliem suņiem.

dzīvnieki kāzās
Foto: MIKS šĒLS

NOSKAIDRO, KO PAR TO DOMĀ VIESI

Ja kāzu norises vieta tomēr atļauj dzīvnieku klātbūtni, noskaidrojiet, kādas varētu būt viesu sajūtas attiecībā uz jūsu mīluļa sabiedrību kāzās. Iespējams, kādam no viesiem ir alerģija pret spalvām vai izteiktas bailes no suņiem - jūs nevēlētos sabojāt šo dienu ne viesiem, ne paši sev.

Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

ATRODI UZTICĪBAS PERSONU

Tāpat jāatbild uz jautājumu, kas par jūsu ģimenes mīluli rūpēsies visa vakara garumā. Jārēķinās, ka suns var gan nokārtoties neparedzamās vietās, gan daudzo cilvēku klātbūtnes dēļ (no kuriem lielākā daļa vēlēsies ar jūsu mīluli nofotografēties vai vismaz viņu noglaudīt) sajusties apdraudēts un sākt uzvesties neprognozējami. Tādēļ vajadzētu parūpēties, ka suns visu vakaru pavada ar cilvēku, ko pazīst un jūtas komfortabli. Lai būtu vēl pārliecinātāki, ka suns kāzu norises vietā jutīsies labi, būtu ieteicams uz to aizbraukt jau iepriekš - tādējādi ļaujot tam iepazīties ar apkārtni. Tas pats attiecas, ja vēlaties savu ģimenes draugu kā īpaši saģērbt. Apģērba gabali ir jāizmēģina jau pirms kāzām, ļaujot tam saprast notiekošo, īpaši tad, ja ikdienā tas netiek ģērbts.

dzīvnieki kāzās
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS/ Kāzu pakalpojumu sniedzēji

KĀDA VAR BŪT SUŅA LOMA KĀZĀS?

Tomēr, ja reiz esat pārliecināti par sava mīluļa uzvedību un zināt, ka sabiedrība tam būs drīzāk iepriecinājums, kā apgrūtinājums, tad dzīvnieka klātbūtne kāzās var izvērsties par patiešām brīnišķīgu piedzīvojumu un iepriecinājumu.

dzīvnieki kāzās
Foto: LINDA LAUVA / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Dažas idejas, kā iesaistīt jūsu suni kāzu norisē:

  • Jūsu suns var būt gredzenu nesējs vai puķu suns, nesot groziņā ziedlapiņas. Ja uzskatāt, ka tas būs par sarežģītu, šādu nelielu groziņu var piesiet sunim pie kakla vai gredzenu spilventiņu uz muguras - viesi sajūsmā noelsīsies un neapšaubāmi fotogrāfijas būs apburošas.
  • Ja suns jūsu ģimenē ir patiešām nozīmīgs, tad kādēļ gan nedot tam godu un nevest līgavu pie altāra vai arī kopā ar līgavaini sagaidīt līgavu? Arī šis moments noteikti būtu skaistu fotogrāfiju un kādas aizkustinājuma asaras vērts.
  • Ja tomēr nolemjat, ka jūsu pašu un arī mājdzīvnieka sirds būs mierīgāka tam klāt neesot kāzās, tad neaizmirstiet par piemērotas mājvietas atrašanu - vai tā būtu kāda profesionāla dzīvnieku viesnīca vai dzīvnieku pieskatītāji, parūpējieties, lai ģimenes mīlulim šī diena būtu tikpat priecīga un mierpilna, kā jums pašiem.
  • Un skaistām atmiņām noderēs mājdzīvnieka iesaistīšana, piemēram, pirmskāzu fotosesijā - arī tā sagādās patīkamas atmiņas un ne mīlulim, ne jums pašiem neradīs liekus satraukumus.

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: IEVA ANDRUPE, MIKS šĒLS, LINDA LAUVA, KLAIDS LIELBIKSIS


Lasi arī: ILGTSPĒJĪGAS KĀZAS

Citi Raksti