Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Klasikas iedvesmotas un sievišķīgas kāzu kleitas šogad sastopamas daudzu pasaules vadošo kāzu modes zīmolu kolekcijās. Apskatīsim svaigākās kāzu modes tendences.

Aizgājušo laiku iedvesmota kāzu kleita

Kāzu kleita ir tērps, kas jau vēsturiski ieņem būtisku lomu sievietes dzīvē. Ne velti kāzas ir tas notikums, kurā sievietes atļaujas uzvilkt krāšņu tērpu, kādu citos dzīves gadījumos mūsdienās vairs nevilktu. Līdz ar to arī kāzu kleitu dizaineri smeļas iedvesmu dažādu vēstures posmu tērpos. No vienmēr aktuālā princeses silueta dažādos izpildījumos līdz Art Deco estētikai un pērļu rotājumiem - tas viss kāzu kleitu kolekcijās ieraugāms arī šogad.

šogad aktuālas būs kāzu kleitas, kurās aizgājušo laiku romantika apvienojas ar mūsdienīgiem siluetiem. Tērpos tiek apspēlētas korsetes un dramatiskas proporcijas, neaizmirstot arī par dāsniem izšuvumiem un krāšņām mežģīnēm.

Teju uz dekadences robežas savās jaunākajās kolekcijās atrodas zīmols Kim Kassas. Kāzu kleitas izceļas ar krāšņām detaļām un rodas iespaids, ka rotājumi nevis papildina kleitu, bet gan pati kleita ir kā iespaidīga un grezna līgavas rota. Kim Kassas jaunākajā kolekcijā sastopams gan klasisks nāriņas siluets, kas, šķiet, tikko izniris no pērļu jūras, tāpat netrūkst ne korsešu, ne mežģīņu. Lai gan zīmola tērpi ir bagātīgi, tie nenomāc līgavu. Tā, piemēram, kolekcijā ir arī minikleitas, ko vienā variācijā papildina gara šlepe un gaisīgāku padara strausa spalvu apmale. Vieglumu tērpiem piešķir arī citas detaļas, piemēram, gaisīgs bolero ar mežģīņu piedurknēm vai mirdzošas sudraba bārkstis.

Kāzu kleitas: KIM KASSAS

Sievišķības spēks

Kāzu kleitu tendences 2024. gadā caurvij sievišķība. šogad īpašs uzsvars tiek likts nevis uz maskulīniem un minimālisma stilā ieturētiem vizuālajiem tēliem, bet gan uz maigu un juteklisku, izteikti romantisku sievišķību. Taču tas nebūt nenozīmē, ka šie ēteriskie tēli būtu naivi. Nepavisam ne. šogad kāzu kleitās caur romantiku un jutekliskumu atklājas sievišķības neizmērojamais spēks. šo motīvu apspēlē ne mazums dizaineru.

Zīmols Galia Lahav savā jaunākajā kolekcijā iedvesmojies no Karmenas un viņas kaislīgās mīlestības. Rezultātā tapusi nepieradināta kolekcija, kas izceļ sievietes kaislīgo un mīlošo būtību un mudina ikvienu šī zīmola tērpu valkātāju sekot savai sirdsbalsij.

Savukārt Katherine Tash savā jaunākajā kolekcijā apspēlējusi sievietes izstaroto emocionālo gammu, liekot uzsvaru uz pozitīvo, gaisīgo un priekpilno. Līdz ar to arī plīvojošajiem un augumam glaimojošajiem zīda tērpiem ir brīvi krītoši silueti, kas atdzīvojas kustībā un izceļ ikvienu sievietes izpausmi.

Arī Anne Barge tērpos izceļ juteklīgu sievišķību. No mini līdz apjomīgiem siluetiem - nevienā no šiem tērpiem nepazūd vieglums un maigums. Līdzīgu pieeju īsteno arī Nadia Manjarrez. Tieši caur jutekliskumu viņa parāda sievietes spēku - šādi tērpi liegi pielāgojas un izceļ, nevis ierobežo sievietes kustības un pat žestus un emocijas.

Kāzu kleitas: NADIA MANJARREZ (kreisajā pusē) | WIEDERHOEFT (labajā pusē)

Kāzu kleita, kas līgavai liek atplaukt kā ziedam

Ziedi kāzu modē gadu no gada ir aktuāls motīvs. No stilizētiem un minimāliem līdz reālistiskiem un apjomīgiem - ikreiz tie piedzīvo transformācijas. šogad ziedu motīvs iet vidusceļu - tie ir pietiekami reālistiski un pamanāmi, taču ne pārspīlēti. Tā, piemēram, Madeline Gardner līgavas pašas uzplaukst kā ziedi, greznojoties ziediem klātos svārkos. Mira Zwillinger izmanto līdzīgu pieeju, noklājot kāzu kleitu ar ziedu motīviem, taču viņas interpretācijā ziedu aplikācijas delikāti ievijas mežģīņu rakstos.

Kāzu kleitas: MADELINE HARDNER (kreisajā pusē) | VIKTOR & ROLF (labajā pusē)

Zīmols Nardos ziedu motīvus izmanto ne tikai aplikācijās un rotājumos, bet apspēlē tos arī tērpu siluetos. Kāzu kleitas svārku daļa vai piedurknes ir kā skaisti ziedkausi. Līdzīgi rīkojas arī zīmols Viktor&Rolf. Viņu tērpu silueti iegūst stilizētas savdabīgu un neparastu ziedu formas.

Kāzu kleitas: NARDOS

Tām, kuras kāzu kleitu vēlas papildināt ar krāsu akcentiem, piemēroti būs arvien biežāk kāzu modē sastopamie tonālie ziedu izšuvumi. Tā, piemēram, zīmols Savin London savu jaunāko kolekciju papildinājis ar reālistiskiem un krāsainiem ziedu izšuvumiem, kas uz kāzu kleitas liek uzziedēt krāšņai pļavai.

Mūsdienīgas interpretācijas par klasisko līgavas tēlu

šī 2024. gada kāzu kleitu tendence savdabīgi attīsta jau minēto iedvesmošanos no vēsturiskiem tērpiem un siluetiem. Taču šeit tiek likts uzsvars uz šī tēla dekonstrukciju. Kāzu modes zīmolu šī gada kolekcijās sastopams daudz pirmajā acu uzmetienā šķietami klasiku tērpu, kuros, ielūkojoties tuvāk, ir īstenoti negaidīti pavērsieni un neparastas detaļas. Tas var būt gan izteikti mūsdienīgs siluets savienojumā ar klasiskiem rotājumiem, gan, gluži pretēji, iespaidīgs siluets bez dekora, kas runā pats par sevi. šī kāzu kleitu aktualitāte var izspēlēties visdažādākajos veidos un būs īpaši piemērota tām līgavām, kuras mīl klasiskas vērtības.

Dizainers Rami Al Ali rada kāzu kleitas, kas apspēlē klasiskos siluetus un iegūst mūsdienīgi romantiskas noskaņas. šie tērpi ir iespaidīgi, taču ne smagnēji, jo apjomu rada plūstošas līnijas. šis dizainers spilgti atspoguļo vispārēju šī gada kāzu kleitu modes vadmotīvu - kāzu kleitas ir romantiskas, izsmalcinātas un iespaidu radošas, bet nekādā gadījuma ne smagnējas un ne tādas, kas nomāktu līgavas personību. Lai cik izskaistināta vai apjomīga būtu kāzu kleita, tā nedrīkst būs stīva un tai jāpielāgojas līgavas kustībām, nevis otrādi. šāda prasmīgi uzšūta kāzu kleita ikvienu līgavas žestu pārveltīs par ko cēlu un graciozu.

Kāzu kleita: RAMI AL ALI BRIDAL

Zīmols Ines Di Santo spēlējas ar daudzveidīgiem gaisīgiem slāņiem, kas rada apjomu. To papildina un vēl vienu dimensiju tiem piešķir izšuvumi. Līdzīgu pieeju nedaudz dramatiskā veidā īsteno zīmols Halfpenny London. Viņu tērpos savienojas šķietami pretstati - gaisīgums un struktūra. Tērpu siluetos apspēlētas grafiskas līnijas, tos papildina proporcionāli pārspīlēti, taču gaisīgi apjomi, kas pievērš uzmanību.

Kāzu kleitas: INES DI SANTO

Savukārt zīmols Naeem Khan piedāvā inovācijas klasiskajam līgavas tēlam, īstenojot radošu un mūsdienīgu pieeju tērpa dekoram. Viņi prasmīgi improvizē ar visdažādākajām rotājumu un izšuvumu tehnikām. Naem Khan tērpos sastopamas daudzveidīgas tekstūras - no romantiskām mežģīnēm līdz gaisīgām spalvām un kantri stila bārkstīm, kas veido šos daudzveidīgos tērpu raksturus. Tāpat zīmols izmanto arī siluetus, kas sākotnēji varbūt nemaz nesaistās ar kāzu tērpu, bet viņu rokās iegūst šo svinīgo un unikālo noskaņu.

Kāzu kleitas: NAEEM KHAN BRIDAL

Kāzu kleita no nākotnes

Te runa nav par to, ka kāzu mode ienāktu futūrisms. Drīzāk gan par to, ka kāzu kleitas koncepts turpina transformēties, mainīties un paplašināt savas robežas. Tā, piemēram, atpazīstamais kāzu modes zīmols ELIE SAAB jau atkal pārsteidz ar svaigu skatījumu uz kāzu kleitu. Arī šogad kāzu kleitas ir tikpat cēlas, taču tās papildina filigrāni izšuvumi, ziedi, mežģīnes un tajos ievijas pērlītes. Tērpi nenoliedzami ir bagātīgi, taču ne nomācoši. Aprakstot ELIE SAAB kāzu kleitas vienā frāzē - tie ir pavasarīgi plaukstoši ziedi.

Kāzu kleitas: ELIE SAAB BRIDAL

Savukārt zīmols CINQ atgriežas pie saknēm pavisam savdabīgā veidā. Zīmola tērpos jaušams teju vai kas spirituāls. Pirmajā acu uzmetienā tie ir mūsdienīgi dizaini, taču, ielūkojoties tuvāk, redzams, ka tie nes sevī mantojumu un līdz ar to arī vēstījumu par senākiem laikiem. Arī šis ir veids, kā kāzu kleita kļūst par simbolu, jo kāzu dienā notiek dzimtu savienošanās, kas var atspoguļoties arī tērpā un piešķirt tam papildus nozīmes dimensiju. CINQ kāzu kleitas veido struktūra, ko apvij gaisīgi slāņi, kas, savukārt, rada atmosfērisku efektu.

Arī zīmols Dana Harel apspēlē tradicionālo kāzu kleitu dažādās tās variācijās. šis zīmols pievēršas aktuālajai tēmai kāzu modē - līgavas garderobei. Arvien vairāk līgavu izvēlas neaprobežoties tikai ar vienu tērpu, bet gan izvēlēties dažādus tērpus ceremonijai un saviesīgajai daļai. Ja ieplānoti arī kādi pirmskāzu vai pēckāzu pasākumi, tad arī tiem attiecīgi tiek izvēlēts tērps. Līdz ar to līgavas tērps ir kļuvis daudzveidīgāks un bieži vien arī transformējams.

Līgava no nākotnes ir līgava, kura uzdrīkstas. Un uzdrīkstēšanās kāzu modē vienmēr ir asociējusies ar melno krāsu. Arī šogad dizaineri ir apspēlējuši šo krāsu. Tā, piemēram, zīmols Chosen by KYHA prezentē gan mirdzošas sudraba, gan izsmalcinātas melnas kāzu kleitas. Savukārt zīmols Monique Lhuillier spēlējas ar kontrastiem, savienojot tērpos melnās un baltās krāsas blokus.

Mikrotendences - bantes un krāsas

Par to, vai bantes ir mikrotendence, varētu diskutēt. Jau 2023. gadā bantes un bantītes redzējām visur - gan kāzu modē, gan dekorācijās. Daži uzskata, ka arī 2024. gadā bantes turpinās atrasties slavas zenītā, taču daži - ka tām lemts piedzīvot norietu. Lai nu kā, bantes ir elements, kas, tāpat kā ziedi, kāzu modē ir bijis vienmēr. Tas, vai uz tām arī šogad likt akcentu, ir katras līgavas ziņā. Bantes vēl joprojām ir aktuāla izvēle, taču, tā kā tās nav nekas jauns un negaidīts, vēlams izvēlēties tiešām īpašas un neparastas bantes, lai pārsteigtu. Vislielāko iespaidu noteikti atstās oversized jeb pārspīlētas proporcijas bantes.

Kāzu kleitas: HALFPENNY (kreisajā pusē) | ANDREW KWON (labajā pusē)

Ik gadu kāzu modē ienāk arī kāds krāsu tonis. Ja pagājušajā gadā tas bija gaiši zilais tonis, tad šogad tie ir visa veida rozā un violetie toņi - no pavisam gaišiem pasteļiem līdz pat piesātinātākiem un spilgtākiem toņiem.

Kāzu kleita: INES DI SANTO

Kāzu kleita - no vēstures iedvesmotiem siluetiem līdz emocionālām niansēm

šī gada kāzu modes zīmolu kolekcijas apliecina, ka kāzu kleita ir kas vairāk par tērpu. Tas ir emocionāli piesātināts simbols, kas spēj paust sievišķību visās tās šķautnēs un niansēs. Tieši tādēļ kāzu kleita šogad svin ne tikai mīlestību, bet arī sievišķību un kāzu modes dizaineri ir parūpējušies par to, lai ikvienas līgavas kāzu kleita paustu viņas personību. No cēlas aizgājušo laiku iedvesmotas grācijas līdz plīvojošo siluetu jutekliskumam un maigi rozā romantikai - šī gada tendences apstiprina, ka kāzu kleita var būt dažāda, tieši tāpat kā sievišķība.

Raksta autore: Renāte Berga

BY WATTERSCHOSEN BY KYHACHOSEN BY KYHACHOSEN BY KYHACINQCINQDANA HARELDANA HARELDANA HARELDANA HARELELIE SAABENAURAENAURAFRANCESCA MIRANDAFRANCESCA MIRANDAGALIA LAHAVGALIA LAHAVGALIA LAHAVGALIA LAHAVGALIA LAHAVGALIA LAHAVGALIA LAHAVGALIA LAHAVHALFPENNY LONDONHALFPENNY LONDONHALFPENNY LONDONHALFPENNY LONDONHALFPENNY LONDONHALFPENNY LONDONHONORHONORHOUGHTONHOUGHTONHOUGHTONINES DI SANTOINES DI SANTOINES DI SANTOINES DI SANTOJENNY YOO PRESTONKATHERINE TASHKATHERINE TASHKELLY FEATANINIKIM KASSASKIM KASSASKIM KASSASKIM KASSASKIM KASSASKIM KASSASKIM KASSASKIM KASSASLIZ MARTINEZLIZ MARTINEZLIZ MARTINEZLIZ MARTINEZMARC INGRAMMARKARIANMIRA ZWILLINGERMIRA ZWILLINGERMONIQUE LHUILLIERMONIQUE LHUILLIERMONIQUE LHUILLIERMONIQUE LHUILLIERMONIQUE LHUILLIERMONIQUE LHUILLIERMONIQUE LHUILLIERMONIQUE LHUILLIERMONIQUE LHUILLIERNADIA MANJARREZNADIA MANJARREZNAEEM KHANNAEEM KHANNAEEM KHANNAEEM KHANNAEEM KHANNAEEM KHANNARDOSNARDOSNARDOSNARDOSNARDOSNARDOSRAMI AL ALIRAMI AL ALIRAMI AL ALIREBECCA VALLANCEREBECCA VALLANCEREBECCA VALLANCEREEM ACRAREEM ACRARIXORIXOROMONA KEVEZASACHIN AND BABISACHIN AND BABISAVANNAH MILLERSAVANNAH MILLERSAVANNAH MILLERSAVANNAH MILLERSAVIN LONDONSAVIN LONDONSAVIN LONDONSELF PORTRAITSELF PORTRAITSELF PORTRAITSELF PORTRAITSTAUD BRIDESTAUD BRIDESTAUD BRIDETHEIATHE OWN STUDIOVIKTOR & ROLFTHE OWN STUDIOVIKTOR & ROLFVIKTOR & ROLFVIKTOR & ROLFVIKTOR & ROLFWIEDERHOEFT

Citi Raksti