Raugoties uz veiksmīgiem cilvēkiem, ir viegli iekrist “viņiem ir vienkārši paveicies” slazdā. šķiet, ka viņu dzīves ir perfektas, un viņi ir piedzimuši laimes krekliņā, tāpēc arī sasnieguši tik daudz. Taču aiz visiem šiem cilvēkiem stāv pavisam vienkārša patiesība - aiz katra veiksmes stāsta ir milzum daudz darba, pārvarēti izaicinājumi, izgāšanās un vilšanās. Par to, protams, ne visi izvēlas runāt skaļi.
Arī mēs paši bieži vien nevēlamies citiem atzīt savas kļūdas vai atklāt neveiksmes, vai piekrīti? Mēs izvairāmies pat no domas par izgāšanos, jo baidāmies, ko par mums padomās... Tā vietā mums būtu jāsvin katra izgāšanās! Kāpēc? Alberts Einšteins ir teicis, ka izgāšanās ir viens no progresa rādītājiem ceļā uz panākumiem. Tik tiešām, katrs atraidījums, kļūda vai neveiksme, kas mūs jebkad ir piemeklējusi, ved soli tuvāk mūsu mērķim. Kā?
Ne velti saka, ka no kļūdām mācās! šajā procesā tu atklāj savus “aha” momentus un uzzini to, kam tevi neviens nebija sagatavojis. Tu iegūsti savu formulu un saproti, kas strādā un kas ne, lai nākotnē šo kļūdu vairs neatkārtotu. Neveiksmes padara neiespējamo iespējamu.
Tās norūda tevi kā personību un padara tevi par mentāli noturīgāku cilvēku. Tu apzinies savas spēcīgās puses, talantus un prasmes, kas tev palīdzēs cīņā ar nākamajiem izaicinājumiem. Tiklīdz tu pārvari kādu neveiksmi, tevi vairs nekas nevar nobiedēt, un tu esi gatavs stāties ceļā visam, ko pasaule var piedāvāt!
Kā karjerā, tā arī personīgajā dzīvē kļūdu atzīšana un mācīšanās no tām palīdzēs tev fokusēties uz tavām uzvarām. Neveiksmes tev rāda, cik patiesībā daudz tu spēj, atklājot tavu pilno potenciālu. Tev pavērsies jaunas iespējas un mainīsies perspektīva - tas būs grūdiens, kas aizvedīs tevi jaunos augstumos.
Ja viss dzīvē vienmēr noritētu gludi, tev nebūtu nekāda iemesla vai motivācijas domāt “ārpus kastes” un meklēt dažādus risinājumus. Tiklīdz pieņem izaicinājumus un pieļauj kļūdas, tu nonāc stāvoklī, kurā jādomā kreatīvi un inovatīvi un jāliek lietā savas prasmes, kā rezultātā, iespējams, tu atklāsi savas stiprās un vājās puses, ierobežojošos priekšstatus, motivāciju un vērtības.
Tu iemācīsies labāk izprast sevi un citus.
Nākamreiz, kad pieļauj kļūdu, nepārdzīvo un uzņemies atbildību, saproti, kā tu to vari risināt un ko no tās mācīties. Kļūdas padara dzīvi interesantāku, jautrāku un krāsaināku! Vienmēr atceries šo teicienu - ja tas nebūs svarīgi pēc 5 gadiem, neuztraucies par to vairāk nekā 5 minūtes!
Raksta autore: Liene Uresina
Piesakies konsultācijai šeit.
Skati apmācību programmu mājas lapā un seko jaunumiem IG profilā.