Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU CEREMONIJA BAZNĪCĀ – PLUSI UN MĪNUSI

KĀZU CEREMONIJA BAZNĪCĀ – PLUSI UN MĪNUSI

Pēdējo gadu laikā, šķiet, par lielāko tendenci bija kļuvušas laulību ceremonijas brīvā dabā – mežā, pļavā, pagalmā, pie jūras. Lai cik ļoti skaists būtu šāds kāzu koncepts, pēdējā laikā atdzimst pāru vēlme savus jāvārdus teikt baznīcā. LĪGAVĀM apkopoja ieteikumus, kas jāņem vērā par savu kāzu ceremonijas vietu, izvēloties baznīcu.

Kur pēc kāzu ceremonijas tiks pasniegtas uzkodas un šampanietis?

Kāzu organizatore Inga Bērziņa / bannté norāda, ka ir vairākas lietas, ko der atcerēties, ja pāris nolēmis laulāties baznīcā. Kāzu ceremonijai baznīcā ir vairāki plusi.

  1. Pirmkārt, baznīca kā ceremonijas vieta noteikti būs mazāk jādekorē, kā tas būtu jādara kādā vietā brīvā dabā vai citur.
  2. Otrkārt, ceremonijas vietai nevajadzēs domāt plānu “B”, jo ne lietus, ne saule ceremonijas norisi netraucēs.

Arī kāzu dekoratore Iluta Piternika /MintDeco atzīst, ka pēdējā laikā atdzimusi pāru vēlme laulāties baznīcā. “Ja kāzu ceremonija notiek baznīcā, jāpadomā, kur pēc tam tiks organizēts pirmais šampanieša tosts.

Ja vieta atļauj, tad vasarā tas nereti notiek ārā pie baznīcas, bet sliktu laikapstākļu gadījumā jau laikus vajadzētu atrast iekštelpas – varbūt baznīcā ir kāda telpa vai arī turpat netālu kāda vieta, kur to varētu organizēt,” iesaka Iluta.

Viņai piekrīt arī Inga, sakot, ja kāzas notiek baznīcā, tad tieši pirmā šampanieša tosta vieta mēdz būt izaicinājums.

“Nereti pāriem iesaku padomāt par baznīcām ārpus pilsētas centra, kur pieejams kāds dārzs vai pagalms, lai viesi pēc ceremonijas varētu mieloties ar uzkodām un atspirdzinājumiem.

Ja kāzas tomēr notiek Rīgas centrā, tad jāpadomā par alternatīviem risinājumiem, piemēram, iepriekš esam gatavojuši uzkodu paciņas un izsnieguši tās viesiem, lai pa ceļam uz svinību vietu viņi varētu iestiprināties. Šāds variants, protams, piemērotāks būs tajos gadījumos, kad visi kāzu viesi, kas piedalās ceremonijā, apmeklēs arī kāzu svinības. Ja tomēr viesu vidū ir cilvēki, kas aicināti tikai uz ceremoniju, tad noteikti jāpadomā par īpašu vietu uzkodām – tas var būt tuvumā esošs restorāns vai kāda cita piemērota telpa,” iesaka Inga Bērziņa.

Dekorāciju izmaksas var dalīt

Lai gan baznīca noteikti būs mazāk jādekorē, der noskaidrot vairākas nozīmīgas lietas pirms kāzām.

  1. Pirmkārt, vai konkrētajā dienā baznīcā paredzētas vēl kādas kāzas vai kristības;
  2. Otrkārt, cikos dekorators var ierasties baznīcā un cikos telpas ir jāatstāj;
  3. Tāpat kāzu organizatore Inga Bērziņa norāda, ka nevar aizmirst pajautāt visu iesaistīto cilvēku kontaktus – mācītāja, ērģelnieka, lai nepieciešamības gadījumā būtu iespēja sakontaktēties.

“Nereti baznīcu pārstāvji nav ļoti ieinteresēti laicīgajās lietās, tādēļ viņiem nav tik svarīgi saskaņot dekorāciju laikus. Tieši tādēļ der vairākas reizes pārjautāt, vai tiešām nav paredzētas kādas izmaiņas. Ja baznīcā vienā dienā paredzētas trīs kāzas, tad visi pāri var vienoties par vienām dekorācijām, piemēram, baltas krāsas ziediem un lentēm, tādējādi izdevumus sadalot trijās daļās, kas nozīmē, ka dekorāciju budžets var būt lielāks un var atļauties vairāk rekvizītus,” atzīst Inga.

Jāņem vērā apģērba izvēle

Laulājoties baznīcā, jāņem vērā vēl vairākas lietas:

  1. Pirmkārt priekšnosacījumi apģērba izvēlei. Piemēram, sakot jāvārdu pareizticīgo baznīcā, sievietes galvai jābūt apsegtai, līdz ar to šis noteikums noteikti jau iepriekš jāpaziņo arī kāzu viesiem.
  2. Arī kāzu ceremonijas dažādās konfesiju baznīcās ir atšķirīgas, tādēļ jau iepriekš nepieciešams noskaidrot gan ceremonijas ilgumu, gan apstākļus, kādā tā notiks.

Kad visi priekšdarbi paveikti, atliek tikai baudīt īpašo notikumu, jo pavisam noteikti – baznīcas atmosfēra jebkurām kāzām piešķirs romantisku noskaņu.

FOTO: AGNETA JONELE, ĢIRTS RAĢELIS, LINDA LAUVA, MIKS ŠĒLS
Citi Raksti