Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Biežāk pieļautās kļūdas, plānojot kāzas

Biežāk pieļautās kļūdas, plānojot kāzas

Foto: KAITY JOHNSON 

Pastāv teiciens, ka nekļūdās tikai tie, kas nedara, un tas pavisam noteikti ir attiecināms arī uz kāzu plānošanu. Ja pāris pats organizē savas kāzas, tad viena no pirmajām kļūdām ir domāt, ka viņi spēs par visu atcerēties, neko neaizmirsīs procesa gaitā, un viss izdosies vienkārši perfekti. Bet tai pat laikā pastāv arī teiciens – labāk mācīties no citu, nevis pašiem savām kļūdām, tādēļ LĪGAVĀM piedāvā iepazīties ar pāru biežāk pieļautajām kļūdām kāzu plānošanā.

Neizvirza sevi kā prioritāti

Lai arī cik pašsaprotami tas nešķistu, izrādās, ka viena no biežāk pieļautajām kļūdām ir tā, ka pāris sevi jau kāzu plānošanas sākumā neizvirza kā prioritāti.

Pirms mesties iekšā Pinterest un Instagram plašumos, uzklausīt draugu un tuvinieku viedokļus par to, kādām būtu jābūt konkrētajām kāzām, der pašiem sev atbildēt uz jautājumu, ko vēlaties, kas ir tas, kas jums visvairāk sagādās prieku, kādas ir jūsu prioritātes – mūzika, ēdiens, dekorācijas utml.

Foto: JESS LIVING PHOTO

Iegādājas līgavas kleitu pirms atrod svinību vietu

Nereti līgavas ir tik priecīgi satrauktas par gaidāmo, ka sāk kāzu plānošanas procesu ačgārni, proti, vispirms iegādājoties līgavas kleitu un tikai tad domājot, kur un kādā stilā kāzas notiks. Lai gan līgava savā kāzu dienā var vilkt ko vēlas, tomēr būtu svarīgi zināt vietas izvēli pirms nodoties kleitas meklēšanai, lai gala rezultātā līgava nenonāk situācijā, ka precas pilī, bet iegādātā kleita vairāk piestāv kāzām jūras krastā.

Cenšas ļoti strauji zaudēt svaru

Ikviena līgava savā kāzu dienā vēlas būt savā vislabākajā formā, tomēr nereti vēlas to panākt ļoti īsā laikā. Līgavas, daloties savos pieredzes stāstos, bieži vien norāda, ka, piemēram, mēnesi pirms kāzām ievērojušas striktu diētu, nesabalansētu uzturu, kā rezultātā bijušas nogurušas. Tā vietā, lai censtos ātri zaudēt tos kilogramus, kas neapmierina, vajadzētu jau vismaz sešus mēnešus pirms kāzām ievērot sabalansētu uzturu un regulāri nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

Nenodrošina ēdināšanu savu kāzu pakalpojumu sniedzējiem

Pēdējā lieta, ko pāris vēlētos savās kāzās ir kāzu mūziķi vai vakara vadītājs, kam nav enerģijas. Lai no tā izvairītos, vienmēr jāpiedomā un iepriekš jāpiesaka arī ēdināšana visiem kāzu pakalpojumu sniedzējiem – fotogrāfam, filmētājam, mūziķiem, dīdžejam, vakara vadītājam un citiem. Diemžēl dažkārt pāri par to nepadomā, aizmirstot, ka, piemēram, fotogrāfam viņu kāzās būs pat 12 stundu gara darba diena, kuras laikā viņš noteikti vēlēsies paēst.

Foto: MARIELLE CATHERINE

Daudz laika starp kāzu ceremoniju un vakara svinībām

Šī ir ne tikai jaunā pāra, bet nereti arī vedēju pieļauta kļūda. Vēloties jaunajam pārim sagādāt dažādus pārsteigumus, likt pildīt vairākus uzdevumus, aizvest uz kādu īpašu vietu un vēl atrast laiku kāzu fotosesijai, pāris un vedēji nereti pavada ļoti ilgu laiku prom no viesiem. Optimālais prombūtnes laiks ir ne ilgāks par divām stundām, kuru laikā viesiem jānodrošina gan uzkodas un dzērieni, gan kādas aktivitātes.

Foto: JESS LIVING PHOTO

Nesasveicinās ar visiem viesiem

Ja vien kāzu viesu skaits nav mērāms vairākos simtos, tad pārim būtu jāatrod brīdis savā kāzu dienā, lai sasveicinātos ar ikvienu viesi. Pāra draugiem un tuviniekiem tas būs nozīmīgi, tādā veidā viņi jutīsies novērtēti. Diemžēl dažkārt kāzās var novērot, ka līgava un līgavainis pavada ilgu laiku pļāpājot pie viena galdiņa, nemaz nepieejot pie citiem. Šādās situācijās pārējie viesi var justies aizvainoti un nenovērtēti.

Foto: SAMM BLAKE

Sasēdina visus draugus un paziņas, kas ieradušies bez pāra, pie viena galda

Lai arī kāzas ir lieliska vieta, kur iepazīties, tomēr nevajadzētu visus tos, kas uz kāzām ieradušies bez pāra, sasēdināt pie viena galda. Veidojot sēdvietu plānu, jāizvērtē konkrēto cilvēku intereses, hobiji, darba vietas un jāsaprot, kuri viesi savā starpā labāk sapratīsies. Šāda plānošana, protams, aizņems ilgāku laiku, tomēr gala rezultātā visi būs apmierināti.

Foto: JESS LIVING PHOTO

Nenosprauž robežas ar vecākiem

Lai gan visticamāk jaunā pāra vecāki vēl tikai to labāko, tomēr, nenospraužot konkrētas robežas ar vecākiem par viņu iesaisti īpašajā dienā, kāzu plānošanas laikā vai pat pašā kāzu dienā var radīt nevajadzīgus konfliktus un lieku saspīlējumu.

Foto: SAMM BLAKE

Fotogrāfi: Jess Living Photo, Samm Blake, Marielle Catherine Albers, Kaity Johnson

Citi Raksti