Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kuldīga ar tās ainaviskajām ieliņām, ūdenskritumu un seno arhitektūru ir viens no šarmantākajiem kāzu galamērķiem Kurzemē. Taču Kuldīgā piedāvā ne tikai vizuālu baudījumu - te iespējams sarīkot īpašas kāzu aktivitātes, kuru laikā iepazīt pilsētu un tās vēsturi, ieturēt gardas maltītes un nakšņot romantiskos apartamentos.

Kā pavadīt kāzu dienu Kuldīgā

Kuldīga ir vieta, kur apvienojas mazpilsētas šarms un Kurzemes gleznainā daba. Ja vēlaties svinēt kāzas vidē, kas piesātināta gan vēsturiskām, gan ainaviskām vērtībām, Kuldīga būs piemērots kāzu galamērķis. Iecienītākā apskates vieta Kuldīgā neapšaubāmi ir Ventas rumba un senais ķieģeļu tilts.

Lielisks skats uz rumbu un tiltu paveras no restorāna Bangert’s, kas nosaukts par godu kapteinim, kas, kā leģenda vēsta, no Parīzes atvedis savai līgavai māju un uzcēlis to pie Ventas rumbas. šis romantiskais stāsts padara šo vietu īpaši piemērotu kāzu maltītei. Restorānā valda māju sajūta un skats uz Ventas rumbu un ķieģeļu tiltu paveras no restorāna divām terasēm un balkona.

Bet kafejnīcā Rumbas Paviljons ievērojamās dabas vērtības apskati var apvienot ar uzkodu un dzērienu baudīšanu.

Taču restorānā Riverside varat baudīt šefpavāra gatavotu maltīti. Ne mazāk svarīga apskates vieta ir Kuldīgas pilsētas dārzs, kas atrodas senākajā pilsētas daļā, Hercoga Jēkaba pils vietā. Vēl šodien apskatāmas 13. gs. celtās pils mūra daļas un senais pils vīna pagrabs. Pilsētas dārza teritorijā atrodas Kuldīgas novada muzejs, kas ierīkots 1900. gadā celtajā koka arhitektūras pērlē - Bangertu villā. Arī šī būs lieliska kāzu pieturvieta, kurā iejusties 20. gs. sākuma kuldīdznieku smalkāko aprindu dzīvē.

Runājot par Kuldīgas bagātīgo arhitektūras mantojumu, nevar nepieminēt arī Kuldīgas veco rātsnamu, kuru var apskatīt ne tikai no ārpuses - tā pagrabā darbojas krodziņš Pagrabiņš. Rātslaukumā atrodas arī citi šarmanti restorāni, piemēram, Goldingen room, kurā baudāmas Itālijas garšas un noskaņas. Apmeklējiet arī restorānu Kursas zeme un konceptkafejnīcu SAVS. Varat ieplānot pilsētu izzinošas kāzu pieturvietas Kuldīgā, jo pilsēta ir piemērota īsām, bet vizuāli baudāmām un vēsturiski izglītojošām pastaigām. Tā, piemēram, varat doties nelielā pastaigā pa Liepāja ielas promenādi un aplūkot kādreizējo telegrāfa torni, kas šobrīd tiek dēvēts par adatu torni, jo tajā iekārtota ekspozīcija, kas veltīta Kuldīgas adatu fabrikai.

Interesanta kāzu pieturvieta būs arī juveliera Ulda Meldberga darbnīcas apmeklējums, kur varēsiet izkalt savu laimes monētu.

Pie Rātslaukuma atrodas arī vecākā koka ēka Kurzemē, tā celta 17. gs., turklāt šajā ēkā iespējams arī nakšņot. Gar ēku tek Alekšupīte, kuras ūdenskritums, kas izveidots 17. gs., arī ir ievērojams apskates objekts.

Zelta Apelsīna Apartamenti atrodas ikoniskajā Kuldīgas vietā - pie pašas Ventas rumbas. Apartamenti ieturēti vintage stilā, radot autentisku un pārlaicīgu noskaņu, kas nomierinās un palīdzēs noskaņoties lielajai dienai. Skats no lielākā numuriņa paveras uz Ventas rumbu un, malkojot rīta kafiju uz terases, iespējams vērot ūdenskritumu. Otrs apartaments ir nedaudz mazāks un tajā var palikt vedēji, kas atvieglos kāzu rīta loģistiku. Turklāt turpat var veikt arī kāzu rīta fotosesijas, jo apartamenti atrodas izcilā vietā ar burvīgu skatu.

Piedzīvo ne tikai pilsētas senatni, bet arī mūsdienu mākslu

Kuldīga ir ne tikai senās arhitektūras un dabas vērtību, bet arī kultūras centrs. Pie senā ķieģeļu tilta atrodas Kuldīgas Mākslinieku Rezidences galerija, kurā aplūkojamas daudzveidīgas izstādes, kas top gan sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, gan dažādu starptautisku projektu rezultātā. Mākslinieku Rezidences galerija - Visitkuldiga.com Galerijā atrodas arī Rezidence Kafe Venta un Parilla Venta, kur pēc galerijas apmeklējuma baudīt uzkodas un maltīti. Ja esat mākslas cienītāji un kāzu dienā vēlaties sajust tās klātbūtni, noteikti jādodas arī uz Kuldīgas mākslas namu, kas ierīkots bijušajā sinagogas ēku kompleksā. Tajā bieži tiek rīkotas atpazīstamu mākslinieku izstādes.

Ja plānojat tradicionālu ceremoniju baznīcā - kāzu ceremoniju vietas Kuldīgā ir vairākas un varat izvēlēties kādu no skaistajām Kuldīgas baznīcām. Senākā baznīca Kuldīgā ir Svētās Katrīnas evaņģēliski luteriskā baznīca. Tajā 1610. gadā kristīts Kurzemes-Zemgales hercogs Jēkabs Ketlers. Turklāt ir iespējams uzkāpt baznīcas tornī un aplūkot pilsētu no augšas. Otra Kuldīgas luterāņu baznīca - Sv. Annas baznīca ir jaunākais dievnams pilsētā. Ievērojams arhitektūras piemineklis ir arī Svētās Trīsvienības Romas katoļu baznīca, kuras arhitektūra ieturēta itāļu renesanses stilā, bet interjerā atspoguļojas spēcīgas baroka ietekmes.

Kāzu svinības Kuldīgā

Skaistākā kāzu svinību vieta Kuldīgā ir Boutique Hotel Virkas muiža, kas atrodas 16. gs. celtā baronu Firksu namā. Ēkā apvienots senais ar mūsdienīgo un ir pieejami gan klasiski ekonomiskāki numuri nakšņošanai, gan mūsdienīgi jaunlaulāto apartamenti. Virkas muižā atrodas arī restorāns Fon Firkss. šī būs ideāla pilna servisa kāzu svinību vieta - te varat rīkot gan ceremoniju, gan kāzu vakariņas, gan izmitināt kāzu viesus. Turklāt varat papildināt dienas scenāriju un ieplānot kādu kāzu pieturvietu Kuldīgas vecpilsētā, jo tā atrodas tikai 15 minūšu attālumā.

Kāzās tradicionāli tiek baudīti dažādi dzērieni. Piešķiriet dzērienu kartei odziņu un pasniedziet tikai vietējos vīnus vai sarīkojiet vīna degustāciju kādā no vietējām vīna ražotnēm - Smilškalni vai GRP mājas vīni.

Kuldīgā atrodas arī alus darītava Duna brewery, kuras izveide aizsāka arī Kaļķu ielas kvartāla attīstīšanu. Runājot par kāzu dzērieniem, ja vīns un alus neiet pie sirds, lieliska kāzu pieturvieta var būt arī Curonia Coffee Roasters. Kaļķu ielas kvartālā atrodas arī citas ražotnes un darbnīcas, piemēram, unikāla Klavins Piano klavieru darbnīca, kā arī restorāns KOPA, un notiek kultūras pasākumi kādreizējā rūpnieciskās apbūves teritorijā. 

Kāzu naktsmītnes Kuldīgā

Royal Romance apartamenti ir romantiska naktsmītne Kuldīgas vecpilsētā, kas jaunlaulātajiem būs kā īsta miera saliņa, kur pavadīt kāzu nakti. Apartamentiem ir plaša viesistaba, kur līgavai kopā ar līgavas māsām pavadīt kāzu rītu un saposties. Telpas papildina balkons ar skatu uz iekšpagalmu un vanna relaksējošai atpūtai, kā arī citas ērtības. Apartamenti ieturēti vintage noskaņās un tajos valdošā šarmantā atmosfēra padarīs uzturēšanos Royal Romance apartamentos patiesi baudāmu. 

Hotel Gothards ir jauna apartamentu viesnīca Kuldīgā. Viesnīcas koncepcijas pamatā ir mūsdienīga arhitektūra un laikmetīgs dizains, kas radies, iedvesmojoties no vēsturiskām vērtībām. Hotel Gothards nosaukums ir izvēlēts, godājot pirmo Kurzemes hercogu - Gothardu Ketleru, jo tieši viņš 1561. gadā, izveidojot Kurzemes hercogisti, spēra soli jaunā laikmetā.

Hotel Gothards atrodas blakus Kuldīgas vecpilsētai klusā vietā īsas pastaigas attālumā no Ventas Rumbas, Vecā Kuldīgas tilta un Kuldīgas vecpilsētas ar daudzām kafejnīcām, restorāniem un apskates objektiem. Nakšņojot Hotel Gothards, varat izbaudīt gan lauku videi raksturīgo mieru un klusumu, gan tuvējo Kuldīgas vecpilsētu. Hotel Gothards ir premium apartamentu viesnīca - tas ir laikmetīgs un klasisks dizains, augstas kvalitātes gultas, dūnu spilveni un segas, plašas un kvalitatīvi iekārtotas vannas istabas, pilnībā aprīkotas virtuves un labiekārtota teritorija, kurā katram numuram ir paredzēta sava atpūtas vieta ar dārza mēbelēm.

Apartamentu viesnīcā Hotel Gothards ir 4 apartamenti - GOTHARDS, JĒKABS, FRĪDRIHS UN VILHELMS. Apartaments GOTHARDS ir nosaukts par godu Kurzemes hercogistes dibinātājam Gothardam Ketleram. Apartaments JĒKABS ir nosaukts par godu slavenākajam Kurzemes Hercogistes hercogam - hercogam Jēkabam. Hercogs Jēkabs piedzima Kuldīgā un tieši viņa valdīšanas laikā Kurzemes hercogiste piedzīvoja savu lielāko uzplaukumu. Apartaments FRĪDRIHS ir nosaukts par godu hercogam Frīdriham Ketleram - tālredzīgam un mērķtiecīgam politiķim, kuram sarežģītos apstākļos izdevās saglabāt Kurzemes hercogistes valstisko neatkarību. Apartaments VILHELMS ir nosaukts par godu Kurzemes hercogam Vilhelmam - spilgtai, radošai un neatkarīgai personībai. Visu hercogu portretus varat aplūkot apartamentos, turklāt katrs apartaments ir īpašs - katram no tiem izvēlēts raksturojošs akcenta tonis.

Raiņa ielas apartamenti atrodas pašā Kuldīgas sirdī, 300 gadus senā ēkā, kura restaurēta 2023.gadā. Ēkas īpašnieki ir izlolojuši tās vēsturi un devuši ēkai jaunu dzīvību. Ja nakšņosiet šajos īpašajos apartamentos, no rīta tiksiet modināti ar baznīcas zvaniem, bet vakarā varēsiet baudīt saulrietu jaukajā dārza terasē, kur valda tāds klusums un miers, it kā laiks būtu apstājies. Nosviniet savu īpašo dienu klusā divvientulībā vai ar laulību lieciniekiem, malkojot šampanieti romantiskajā mājoklī. 

Kāzu dekorācijas Kuldīgā un kāzu tortes Kuldīgā

Kāzas nav iedomājamas bez ziedu dekorācijām un kāzu tortes. Par kāzu floristiku un pasakainiem kāzu pušķiem Kuldīgā parūpēsies SABA ziedu dekorācijas. Taču kāzu dekoratore Kristīne Mateviča izveidos ne tikai ziedu dekorācijas, bet arī kopējo kāzu noformējumu. Kāzu viesiem kvalitatīvus ziedus, dodoties uz kāzām Kuldīgā, iesakām iegādāties ziedu veikalā Vindenieki.

Ja plānojat kāzas Kuldīgā, arī kāzu torti var pasūtīt tepat uz vietas. Konditorejā  The Marmalade gatavo patiesi iespaidīga dizaina tortes.  Taču konditoreja Ineses Tortes gatavo saldumus no dabīgām un vietējām sastāvdaļām. Lai atrastu savu īsto kāzu torti, apskatiet arī konditoreju Pī Cafe un Krikumiņš piedāvājumu.

Kāzu transports Kuldīgā

Kāzu dienu sev un viesiem var padarīt atraktīvāku, izvēloties neparastu kāzu transportu, un Kuldīga tam piedāvā dažādas iespējas - no retro velo nomas līdz vilcieniņa ekskursijām un zirgu izjādēm. Velo entuziastu kopiena CISKDRILL piedāvā apskatīt retro velo kolekciju, kā arī iznomāt restaurētus velosipēdus. Tā būs jautra pieredze un retro velo būs ideāls aksesuārs fotosesijai vecpilsētas ielās. Vēl Kuldīgā pieejama eleganto Vespa motorolleru noma.

Rent Vespa izveidojuši arī Kuldīgas Intagrammīgāko vietu karti, uz kurām doties ar Vespa motorolleru. KULDIGA INSTAGRAM SPOTS — Google manas kartes

Ja vēlaties sagādāt viesiem izglītojošu un interesantu pārsteigumu, aizvediet viņus ekskursijā ar elektroautobusu Rumba Buss vai vilcieniņu Ludis. Ja esat dzīvnieku mīļi un vēlaties kāzu dienā sarīkot izjādi, fotosesiju ar zirgiem vai pat izbraucienu karietē, Jātnieku sporta klubs Montepals īstenos šo sapni. 

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti