KĀZU DEKORĀCIJAS UN TO TRENDI 2020

KĀZU DEKORĀCIJAS UN TO TRENDI 2020
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Deko: BAIBA PRINDULE-RENCE

Vai tā diena, kurā uzvilkt īpašāko kleitu savā dzīvē, ieplānota šogad? Tad aktuālākie kāzu dekorācijas trendi būs svarīga plānošanas sastāvdaļa ne vien izvēloties pašu skaistāko tērpu, bet arī sapucējot ballītes telpu, dekorējot galdus un izkrāšļojot pagalmu.

Pasaules vadošie kāzu dekoratori iesaka, kas aktuāls 2020. gadā.

Dabai draudzīgas kāzu dekorācijas

Pats aktuālākais šī gada trends, ko iesaka kāzu dekoratori – dabai draudzīgi!

Ja rodas šaubas rotājumu izvēlē – ilgmūžība un atkritumu pārstrādes iespējas ir tie pāris atslēgas vārdi, pie kuriem vērts pieķerties, izdarot gala lēmumu gan dekorācijās izmantoto materiālu klāstā, gan tajā, ko iesākt ar tām lietām, kas nav izmetamas.

Vienmēr lieliska ideja būs ziedot svētku un dažādas kāzu dekorācijas tiem, kam noteikti noderēs.

kāzu dekorācijas eko
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Floristika: INBLOOM  / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Akmeņi, kristāli, putnu spalvas būs īstās lietas, kas ne vien turpinās dabai draudzīgo tēmu kāzu dekorēšanā, bet arī piešaus kāzu noskaņai mazliet misticisma.

kāzu dekorācijas
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Floristika: INBLOOM / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Ziedu dekorācijas svētkiem

Ziedu dekorācijas parasti ir viena no kāzu dekorēšanas galvenajām sastāvdaļām, un tie plaši izmantoti dekorācijās dzimšanas dienai, dažādās dekorācijās svētkiem, jubilejās, kā arī dekorācijās vecmeitu ballītei, kāzu gdadienās un pat dekorācijās bērnu ballītei.

Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Floristika: INBLOOM / Kāzu pak. sniedzēji

Bezgala skaistie peoniju mākoņi būs jau gana pierasti. Ziedu sfērā ienāk jaunas tendences – kaltētie ziedi. Tos var atstāt dabīgajā krāsā, bet, ja vēlas kādu pavisam neparastu kāzu dekorācijas momentu, var krāsot vai pat balināt.

Īpaši interesantas tekstūras un dizainu var panākt, kaltētas puķes kombinējot ar dzīviem grieztajiem ziediem.

kāzu dekorācijas floristika
Floristika: LINDA LEGZDIŅA

Savukārt, griezto ziedu modē uzvaras laurus plūc šķietami vienkāršākie ziedi, no pašu dārza un pat pļavas. Mīļi un mājīgi.

Šo dekorācijas ideju pavisam noteikti var izmantot kā kāzu dekorācijas mašīnai un citiem transporta veidiem, ko plānots izmantot svētku norisē.

kāzu dekorācijas mašīnai
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Ja vēlaties ziedus pasaudzēt no nogriešanas, perfekta izvēle būs rotāt svinību vidi ar dzīviem augiem. Kāzu dekoratori Milānā iesaka ziedus griezt pēc iespējas retāk. Augus pēc svinībām tie aizved atpakaļ uz dārzniecībām.

Ziedi un augi puķupodos ir tieši tas, kas vajadzīgs šī gada kāzās. Un noteikti šo modes pavērsienu būtu vērts saglabāt kāzu un citu svinību must have listē arī uz priekšdienām.

Kāzu dekoratori Latvijā arī praktizē šādu kāzu dekorēšanas veidu, tapēc ir vērts to atrunāt jau kāzu plānošanas procesā.

Košas krāsas kāzu dekorācijās

Kāzu dekorācijās modē ienāk karaliski krāšņas krāsas. Ierastie pasteļu toņi vairs nav topā. Jā, tieši tik košas, kā oranža, zaļa, dzeltena, kāzu dekorācijās vairs nebūs avangards.

Īpaši aktuāls tonis – klasiski zils, kuru krāsu institūts Pantone pasludinājis par gada krāsu. Zilie toņi lieliski atsvaidzinās neitrālas un zemes nokrāsas.

Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Dažādas idejas kāzu dekorācijām

Svētku galda dekorācijas

Pavisam modīgi būs pārsteigt sevi un viesus ar īpaši pasūtītām, individuālām apdrukām dekoros un galda klājumā. Lai gan dota vaļa īstam krāsu sprādzienam, eleganti būs izteiksmīgās krāsas izmantot akcentos.

Vecie labie garie galdi. Versija – miksēt dažāda izmēra un dažādu formu galdus.

Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Šūpoles!

Ne vien interesants kāzu objekts, bet attiecīgi dekorēts būs lielisks dizaina elements. Šūpoles pēdējo gadu laikā kļūst aizvien biežāka parādība kāzās. Un ne vien kāzās – arī mākslas galerijās un muzejos.

Foto: PINTEREST

Lampiņu virtenes

Neraugoties uz ievērojamiem jauninājumiem, lampiņu virtenes, spuldzītes, izgaismoti burti un uzraksti turpina savu uzvaras gājienu. Gan krāšņā muižā, gan siena šķūnī gaismiņu un karodziņu virtenes piešķirs romantiski sapņainu auru.

Vai tas būtu iekštelpās vai ārā – svētku noskaņa garantēta. Arī iepriekšminētajai mistiskās atmosfēras radīšanai gaisma būs ideāls sabiedrotais. Fotogrāfiem patiks!

Aizvien būtiskāka loma tiek piešķirta jaunā pāra individuālajam stilam un personībai. Jo kāzu diena ir stāsts tieši par tevi un tavu mīļoto cilvēku.

Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Floristika: INBLOOM / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Ieteikumi Covid-19 laikā, jeb kāzu dekorēšana Koronas vīrusa ietekmē

Lai vai cik netīkami tas nebūtu, koronavīrusa radītie ierobežojumi pasaulē ietekmē arī to, kā svinēsim kāzas.

Lai vai kurā pasaules malā tas nebūtu, lielizmēra kāzas uz brīdi (vai uz ilgu laiku, kas zina), paiet malā, un aktuālas kļūst kāzas ar salīdzinoši nelielu viesu skaitu, tas ir līdz 40 viesiem.

Tas ietekmē arī kāzu dizainu, kuram iespējams pieiet krietni vien personalizētāk.

Viens ir skaidrs pavisam noteikti – kvalitāte uzvar kvantitāti!

kāzu dekorācijas svētkiem
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Floristika: INBLOOM / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kāzu dekorācijas, kurām teikt NĒ

  1. Plastmasai, sintētikai, vienreizlietojamiem niekiem un dekoriem, kurus pēcāk nav kur likt;
  2. Uguņošanai. Tas nudien nav dabai draudzīgi, it īpaši bīstami dzīvajām sīkbūtnēm krāšņā gaismu šova tuvumā;
  3. Dekoratīvajām puķēm sintētiskajos ziedu sūkļos. Arī dabai gaužām nedraudzīgi. Kādēļ lieki vairot atkritumus, ja ir alternatīvas, lai to nedarītu, vai ne?

Ja vēlies, lai tava kāzu bilde ir tiešām unikāla, pasaulē vadošie kāzu rīkotāji iesaka neķert iedvesmu Instagram fotogrāfijās. Kādēļ? Pavisam vienkārši – tur redzamās kāzas ir jau pagātne. Bet, protams, protams, jāskatās ir, jo kā gan zināsi, kā vēl nav bijis!

Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kāzu dekorāciju noma

Arī kāzu dekorāciju noma pieder pie šobrīd tik ļoti aktuālās, dabai draudzīgās kāzu dekorēšanas tendences jeb trenda. Dekorāciju noma saudzēs ne tikai vidi un dabu mums apkārt, bet arī svētku, kāzu budžetu.

Tas viennozīmīgi būs izdevīgāk, kā iegādāties kāzu dekorācijas tikai un vienīgi konkrētajam svētku stilam un noskaņai.

Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Floristika: INBLOOM / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Cik maksā kāzu dekorācijas?

Pēc kā vadīties, lai izvēlētos kāzu dekorācijas, atbilstoši kāzu budžetam?

  1. Pirmais kritērijs ir – izvēlēties kā iegūsiet kāzu dekorācijas. Kāzu dekorāciju īre, iegāde, “aizlienētas” vai tādas, kuras jau ir jūsu īpašumā. Šādā gadījumā, kad kāzu dekorēšana tiek veidota pašu spēkiem, jārēķinās ar laicīgu plānošanu un zināmu stresa devu, taču kāzu dekorāciju izmaksas viennozīmīgi būs izdevīgākas.
  2. Otrais, nolīgts kāzu dekorators. Šādā gadījumā kāzu dekorāciju izmaksas būs lielākas, kas atkarīgas no svētku izmēriem, cilvēku skaita, telpas, vietas un laika. Taču, noteikti ir vērts to darīt, jo svētku organizēšana, kas iekļauj stresu un negaidītas situācijas, noteikti ies secen.

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: LINDA LAUVA, PINTEREST

Meklē savu dekoratoru šeit: