Festivālu kāzu koncepts ļauj pilnībā izpausties jaunā pāra personībām, īpaši tad, ja viņi ir jauni, radoši un sava veida brīvdomātāji.
Nekāda stīvuma, lieku tradīciju un klasikas, piemēram, apaļie galdi svinībās ar baltiem galdautiem, kā arī senās tradīcijas ar sveču aizdegšanu sākumā un mičošanu noslēgumā. Festivāla stila kāzas var organizēt vairāku dienu garumā, saaicinot visas paziņas, skolasbiedrus un draugus un veidojot skatuves un izklaides programmu. Šādās kāzās viesu skaits var sniegties vairākos simtos.
Kāzu organizatore Inga Bērziņa / BANNTÉ norāda, ka festivāla stila koncepts kāzās sevī ietver to, ka arī pasākuma scenārijs, visticamāk, nebūs ierasts.
Vārds festivāls jau savā būtībā ietver brīvu un neformālu gaisotni, kas nozīmē, ka viesi nesēdēs visi kopā pie apaļiem vai kvadrātveida galdiem. “Kāzas kā festivāls pamatā redzu, ka ceremonija un ballīte notiek vienā vietā un, protams, ideālajā variantā brīvā dabā, kur būtu izvietotas teltis un nojumes, lai arī lietus gadījumā ir komfortabli un patīkami svinēt.
Svētku vakariņas, kā jau festivālā, arī paredzētas brīvā formātā un ar izvēles iespējām, piemēram, pielāgojot street food konceptu. Jāsaprot arī tas, ka šādas kāzas vairāk būs bohēmiskas, līdz ar to ierašanās vakarkleitās un smokingos varētu būt nepiemērots apģērbs.
Savukārt, viesu izguldīšana, visticamāk, notiktu telšu pilsētiņā, kas šobrīd ir populāri visā pasaulē, – izmantot zvanu tipa teltis, padarot tās komfortablas, mājīgi iekārtojot un veidojot tādu kā kopīgu telšu pilsētiņu,” par festivāla koncepta kāzām stāsta Inga Bērziņa.
Nereti kāzās kā festivālā līgavas izvēlas nevis tradicionāli baltu kāzu kleitu, bet daudz ērtāku un ikdienā valkājamāku tērpa variantu.
Festivāla stila kāzām piestāvēs mierpilna kāzu ceremonija atbilstošā vietā, piemēram, brīvā dabā ar atbilstošu iekārtojumu un dekorācijām. Kāzas var sākties jau dienas laikā un turpināties pat vairāku dienu garumā.
No finansiālā viedokļa, viesi var iesaistīties ar ziedojumiem par ieejas biļetēm.