Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Vienmēr būs skeptiķi, kuri uzskatīs, ka iepazīšanās aplikācijās veidojas tikai savādas aprēķina attiecības, un romantiķi, kuri ticēs tikai  mīlestībai no pirmā acu skatiena satikšanās brīdī. Tomēr realitāte ir tāda, ka arvien vairāk pāru iepazīstas tieši ar aplikāciju starpniecību, tādēļ ir vērts palūkoties, kādēļ tas ir tik efektīvs iepazīšanās veids un vai tajās tiešām iespējams atrast lielo mīlu?

Vai iepazīšanās aplikācijas notrulina īstas mīlestības ideju?

Atbilde uz šo jautājumu noteikti nav viennozīmīga. Viena no versijām varētu būt tāda, ka mīlestība ir tā pati, mainās tikai līdzekļi, kā pie tās nonākam. Iepazīšanās aplikācijas paplašina cilvēku loku, kuru iepazīt, un izdara pirmo atlasi mūsu vietā. Pēc tam jau tas, vai rodas arī jūtas, ir tikai mūsu pašu ziņā.

Pirmkārt, aplikāciju pamatā ir algoritmi, kas pēc dažādiem kritērijiem atlasa šķietami atbilstošākos iespējamos partnerus. Otrkārt, cilvēki profilus aplikācijās visbiežāk izveido ar nolūku veidot kāda veida attiecības. Aplūkojot šos divus punktus, skeptiķi tik tiešām varētu jautāt, kur paliek mīlestības neparedzamība, nejaušas iepazīšanās burvība?

Protams, var ļauties nedaudz sentimentāli romantiskām idejām par mīlestību un iepazīšanās aplikācijas nelietot. Taču iepazīšanās ar aplikāciju starpniecību nu jau ir kļuvusi par dzīves realitāti. Skeptiķi iebilst, ka algoritmi samazina iespēju satikt savu pretpolu, kuram pievilkties. Daļēji tā ir, taču skaidrs, ka arī dzīvē, iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem, izmantojam savus vairāk vai mazāk apzinātos atlases kritērijus. Pirmo iespaidu par cilvēku veido izskats, bet, tuvāk iepazīstoties, uzdodam jautājumus par otra interesēm, hobijiem, lai saprastu, vai esam uz viena viļņa. Savā ziņā iepazīšanās aplikācijas to izdara mūsu vietā, uzreiz atlasot cilvēkus, ar kuriem ir lielāka iespēja, ka viedokļi lielos vilcienos sakritīs un veidosies dziļāks kontakts.

Tomēr uzreiz jāmin arī iepazīšanās aplikāciju ēnas puses. Komunicējot virtuālajā vidē, nevis aci pret aci, cilvēkiem mēdz zust realitātes sajūta un tiek pateiktas lietas, ko īstajā dzīvē neteiktu. Tāpat virtuālajā realitātē cilvēki mēdz izlikties labāki nekā ir patiesībā. Netrūkst arī ļaundaru, tādēļ aplikācijas jālieto apzinīgi un piesardzīgi, pirmajā vietā izvirzot drošību un cieņpilnu komunikāciju.

Kādēļ iepazīšanās aplikācijas ir tik efektīvas?

Bieži vien iepazīšanās aplikāciju šķietamie mīnusi var nostrādāt arī kā plusi. Viss atkarīgs no tā, cik gudri un ar kādu pieeju tās tiek lietotas. Piemēram, tas, ka iepazīšanās aplikācijās cilvēki veido profilus ar konkrētu mērķi veidot attiecības, var nostrādāt arī kā liels pluss. Ja šis nolūks ir abpusējs un skaidri zināms jau pašā sākumā, arī turpmākā komunikācija izvēršas citāda nekā tad, ja iepazīstoties par otru nekas šajā ziņā nav zināms un komunikācija sākumā kalpo tam, lai mēģinātu nojaust otra nolūkus un attieksmi.

Kā arī, pateicoties tam, ka iepazīšanās aplikācijās sarunas nenotiek aci pret aci, cilvēkiem ir daudz vieglāk atklāti un konkrēti runāt par savām robežām, mērķiem un gaidām no otra, tādējādi izvairoties no pārpratumiem un neveiklām situācijām dzīvē. Iepazīšanās aplikāciju veiksmes atslēga lielā mērā slēpjas tajā, ka tās paplašina komunikācijai pieejamo cilvēku loku.

Ar aplikāciju starpniecību iespējams iepazīt cilvēkus, ar kuriem ir vienādas intereses, ar kuriem pat dzīvojat vienā pilsētā, bet kurus varbūt dzīvē nekad nesatiktu. Aplikācijās iespējams iepazīties ar cilvēkiem, ar kuriem nav nekādu līdzšinēju saikņu, nekādu kopīgu draugu un paziņu. Turklāt šo aplikāciju triku var izmantot arī reālajā dzīvē. Bieži vien neizdodas satikt jaunus cilvēkus, to skaitā arī potenciālos romantiskos partnerus, jo lielāko daļu laika pavadām vienā cilvēku lokā. Tādēļ noteikti vajag mēģināt rast veidus, kā pabūt citās kompānijās arī reālajā dzīvē, iet uz pasākumiem, kur būs iespēja iepazīt līdzīgi domājošos.

Vai attiecības, kas aizsākušās iepazīšanās aplikācijās, rezultējas laulībā?

Tā kā arvien vairāk pāru iepazīstas aplikācijās, arvien lielāka daļa no  šīm attiecībām rezultējas laulībā. Protams, ir daļa iepazīšanās aplikāciju lietotāju, kas tajās meklē īslaicīgus sakarus, tomēr nu jau lēnām šie aizspriedumi par šīm aplikācijām sākt mazināties, jo tas kļūst par populāru iepazīšanās veidu arī tiem, kas vēlas stabilas ilgtermiņa attiecības.

Tomēr ir kāda interesanta nianse - vairāk laulību tieši pirmajos laulību gados izjūk starp tiem pāriem, kuri iepazinušies virtuālajā vidē. Tas varētu būt saistāms ar to, ka aplikācijās iespējams iepazīt cilvēkus, kas ir ārpus ierastā draugu un paziņu loka. Lai gan tas nenoliedzami ir liels aplikāciju pluss, ilgtermiņā tas var pavērsties pret pāri, ja pie tā netiek apzināti piestrādāts. Protams, ka attiecības veido divi cilvēki, taču svarīgs ir arī apkārtējo loks. Ja pāris iepazinies ar kopīgu paziņu starpniecību, tad viņiem jau sākotnēji ir bijuši kādi saskares punkti abu draugu un paziņu lokā. Tomēr, ja iepazīstas divi pilnīgi nesaistīti cilvēki, kopīgs draugu loks ir jāveido no nulles un ne vienmēr tas ir vienkārši.

Gadās situācijas, kur pāri katrs tiekas ar saviem draugiem, bet organiska komunikācija ar otras pusītes draugiem neveidojas. Ne mazāk svarīgas ir arī tuvas attiecības ar otra ģimeni. Protams, šis nav vienīgais iemesls, kādēļ var izjukt laulība, taču kopīgs draugu un citu tuvinieku loks nenoliedzami ir būtisks.

Galvenais ir lietot iepazīšanas aplikācijas apzinīgi, būt atklātiem, nemaldināt otru un, kas īpaši svarīgi, skaidri novilkt robežas un saudzēt sevi. Un, kad otra pusīte satikta, atcerēties, ka attiecības turpinās un noris realitātē, tādēļ jāturpina ieguldīt visas nepieciešamās pūles un jāattīsta pilnvērtīga komunikācija, lai tās tiešām izdotos.

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti