Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU STILS – FESTIVĀLS

KĀZU STILS – FESTIVĀLS

Sākot plānot kāzas, viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas jāizlemj, ir, kāda stila kāzas vēlaties. Variācijas ir dažādas – no klasikas līdz absolūtam modernismam. Aizvien populārāks kļūst arī festivāla kāzu stils, kas būs īpaši piemērots radošiem brīvdomātājiem. Kāzas kā festivāls nenozīmē, ka kāzu svinību vietā jārīko mūzikas festivāls, bet gan to, ka tajās var ietvert dažādus festivāliem raksturīgus elementus.

Kāzu stils brīvdomātājiem

Festivālu kāzu koncepts ļauj pilnībā izpausties jaunā pāra personībām, īpaši tad, ja viņi ir jauni, radoši un sava veida brīvdomātāji.

Nekāda stīvuma, lieku tradīciju un klasikas, piemēram, apaļie galdi svinībās ar baltiem galdautiem, kā arī senās tradīcijas ar sveču aizdegšanu sākumā un mičošanu noslēgumā. Festivāla stila kāzas var organizēt vairāku dienu garumā, saaicinot visas paziņas, skolasbiedrus un draugus un veidojot skatuves un izklaides programmu. Šādās kāzās viesu skaits var sniegties vairākos simtos.

Ēdienu stacijas un viesu izguldīšana telšu pilsētiņā

Kāzu organizatore Inga Bērziņa / BANNTÉ norāda, ka festivāla stila koncepts kāzās sevī ietver to, ka arī pasākuma scenārijs, visticamāk, nebūs ierasts.

Vārds festivāls jau savā būtībā ietver brīvu un neformālu gaisotni, kas nozīmē, ka viesi nesēdēs visi kopā pie apaļiem vai kvadrātveida galdiem. “Kāzas kā festivāls pamatā redzu, ka ceremonija un ballīte notiek vienā vietā un, protams, ideālajā variantā brīvā dabā, kur būtu izvietotas teltis un nojumes, lai arī lietus gadījumā ir komfortabli un patīkami svinēt.

Svētku vakariņas, kā jau festivālā, arī paredzētas brīvā formātā un ar izvēles iespējām, piemēram, pielāgojot street food konceptu. Jāsaprot arī tas, ka šādas kāzas vairāk būs bohēmiskas, līdz ar to ierašanās vakarkleitās un smokingos varētu būt nepiemērots apģērbs.

Savukārt, viesu izguldīšana, visticamāk, notiktu telšu pilsētiņā, kas šobrīd ir populāri visā pasaulē, – izmantot zvanu tipa teltis, padarot tās komfortablas, mājīgi iekārtojot un veidojot tādu kā kopīgu telšu pilsētiņu,” par festivāla koncepta kāzām stāsta Inga Bērziņa.

Ceļvedis viesiem ar ieteikumiem

Nereti kāzās kā festivālā līgavas izvēlas nevis tradicionāli baltu kāzu kleitu, bet daudz ērtāku un ikdienā valkājamāku tērpa variantu.

Festivāla koncepta kāzām nebūs piemērotas tradicionālie augstpapēžu apavi, tādēļ kā sev pašiem, tā viesiem jāsagatavo ceļvedis ar ieteikumiem, kas ikvienam palīdzēs izbaudīt skaisto notikumu.

Šāds ceļvedis iekļautu gan atbilstošu dreskodu jeb ģērbšanās stilu, gan kāzu dienas norisi un, piemēram, visu nepieciešamo nakšņošanai, ja tāda, piemēram, notiks telšu pilsētiņā.

Prasīs atbilstošu budžetu

Festivāla stila kāzām piestāvēs mierpilna kāzu ceremonija atbilstošā vietā, piemēram, brīvā dabā ar atbilstošu iekārtojumu un dekorācijām. Kāzas var sākties jau dienas laikā un turpināties pat vairāku dienu garumā.

Tomēr maldīgs ir priekšstats, ka kāzas kā festivāls varētu būt ekonomiski izdevīgāks variants, jo, lai tiešām radītu festivāla atmosfēru kāzās, būs nepieciešams:

  • ieguldīt daudz resursu iekārtošanas darbos un tehniskajā risinājumā;
  • Piemēram, festivāla kāzās liela nozīme būs izcilai un piemērotai mūzikas grupai vai grupām;
  • Tāpat, ja kāzas plānots rīkot brīvā dabā, tad uzbūve un visa iekārtošana prasīs atbilstošu budžetu.

No finansiālā viedokļa, viesi var iesaistīties ar ziedojumiem par ieejas biļetēm.

Būtībā der atcerēties, ka jebkuras lielas kāzas savā ziņā līdzinās mini festivālam, jo galvenās sastāvdaļas tajās ir kā jebkurā festivālā – mūzika, izklaide, ēdiens, dzērieni un dejas līdz rīta gaismai.

FOTO: ANNIJA VELDRE, LINDA LAUVA, MIKS ŠĒLS
Citi Raksti