Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

MIČOŠANA AR SALŪTU, ĪSFILMĀM UN TUVINIEKU PRIEKŠNESUMIEM

MIČOŠANA AR SALŪTU, ĪSFILMĀM UN TUVINIEKU PRIEKŠNESUMIEM

Mičošana jau izsenis bijusi viena no skaistākajām un simboliskākajām kāzu tradīcijām. Tomēr pēdējos gados arī šī tradīcija transformējusies un kļuvusi daudzpusīgāka, vadoties no tā, ko katrs pāris vēlas caur to piedzīvot. Varianti ir dažādi, tādēļ to, kā pielāgot mičošanu tieši savām vēlmēm un gaidām LĪGAVĀM.LV jautāja vairākām kāzu organizatorēm.

Tradicionālā un mūsdienīgā apvienojums

Kāzu rīkotāja Alise Kolosova / Boutique Event Planning by Alise Kolosova norāda, ja pāris nolēmis, ka savās kāzās labprāt piedzīvotu tradicionālo mičošanu, ievērojot latviešu tradīcijas un rituālus, tad jābūt pilnībā drošiem, ka abi to vēlas un apzinās, ko konkrētais rituāls sevī nes. “Tādā gadījumā manis pieredzētie

rituāli, kurus visbiežāk vada kāda no nedaudzajām folkloras kopām, garantēti nes līdzi ļoti spēcīgas un skaistas emocijas.

Gaisā virmo spēcīga enerģētika, un bieži neiztikt bez kādas asariņas. Taču, ja šādu rituālu izvēlas nelabrāt, piemēram, ja to savā ziņā uzspiež kāds no vecākiem, tad labums noteikti netiek gūts, un svinības zaudē savu dinamiku,” novērojusi Alise.

Skati Ritas&Ingmāra mičošanas foto stāstu šeit: RITA & INGMĀRS KĀZU STĀSTS

Viņai piekrīt arī kāzu organizatore Arta Pastora / Oga Events, norādot, ka šobrīd arvien mazāk pāru izvēlas mičošanu tās klasiskajā izpratnē. “Šobrīd katrs pāris meklē sev atbilstošāko un piemērotāko kāzu formātu un konceptu. Tā nu ir sanācis, ka vedības ir kļuvušas par laulību ceremoniju un kopīgām svinībām ar tuvākajiem. Sāk transformēties vai zust arī citas tradīcijas – vārti, trīs sveču aizdegšana. Cilvēki ir izsalkuši pēc kaut kā jauna un neredzēta. Lai gan mičošana joprojām ir aktuāla pāriem, kuri pamatā dzīvo ārzemēs un / vai otrā pusīte ir no ārzemēm. Tad visdrīzāk mičošanai tiek piesaistīta profesionāla folkloras kopa, kuri joprojām kopj latviešu tradīcijas. Taču tad tā ir arī sava veida izklaide gan ārzemju viesiem, gan savējiem,” atzīst Arta.

Skati Līnas & Gustava mičošanas foto stāstu šeit: LĪNAS & GUSTAVA KĀZU STĀSTS

Viņa norāda, ka šobrīd mičošanai vairs nav senās nozīmes, kas simbolizēja īsto brīdi, kad jaunais pāris kļuva par vīru un sievu. Līdz tam līgavu varēja nozagt kaimiņš, aizvest uz savu sētu, un pasludināt par savu sievu. Tam, ka mūsdienās daudzi pāri vairs nezina mičošanas jēgu piekrīt arī kāzu rīkotāja Zane Rūdele / Zane Rūdele event planning.

“Šobrīd mičošana ir tikai viena no pēdējām sadaļām pirms sākas kāzu ballīte – viss populārākais variants ir apvienojums, ņemot kaut ko no tradīcijām un apvienojot ar kaut ko mūsdienīgu,”

iesaka Zane Rūdele.

Skati Lauras & Anda mičošanas foto stāstu šeit: LAURAS & ANDA KĀZU STĀSTS

Pāra iniciāļi ugunīgajās debesīs salūta laikā

Tam pievienojas arī Alise Kolosova, sakot, ja vilkmes uz tradicionālo un dabas spēka rituālu nav, tad labāk izvēlēties citus – mūsdienīgākus risinājumus. “Pēdējā laikā romantisks svinību kulminācijas brīdis ir košs salūts, kuru pāriem parasti programmējam uz viņu pašu izvēlēta, īpaša skaņdarba taktīm. Šeit bieži mēdzam integrēt arī pāra iniciāļus ugoņošanas sakumā. Īsi pēc tam seko iecienītās tradīcijas – līgavas pušķa mešana un kāzu torte. Ja ir sajūta, ka negribas neko tradicionālu, taču arī ne klasiski amerikānisku risinājumu, mēdzam izdomāt kaut ko ļoti personisku, piemēram, mīļākā izpildītāja solokoncertu, kur radām īpašu atmosfēru ar noformējuma palīdzību, kādu rituālu, kuru novada tuvākie draugi un ģimene. Tas jaunajam pārim simboliskajā pusnaktī dod īpaši spēcinošu pāreju laulāto kārtā. Tiek integrēti abu bērnības foto vai video mirkļi, izcelts satikšanās brīdis un kopīgi noietais ceļš līdz kāzām. Ir ļoti daudzas izpausmes formas, lai šos momentus izceltu, un šeit galvenais ir vēlme un atdeve no tuvāko puses,” pieredzē dalās Alise.

Vajadzīgs arī pārsteiguma moments!

Zane Rūdele mičošanas daļā iesaka iekļaut arī nelielu pārsteiguma efektu, lai pusnakts notikums paliek vēl spilgtākā atmiņā.

  1. “Reiz biju noorganizējusi tādu kā animācijas filmiņu, kuras pamatā bija pāra kopdzīve – sākot ar to, kā viņi iepazinās līdz pat kāzu dienai.
  2. Filmu vietā var noorganizēt arī fotogrāfiju izlasi, kas atspoguļo skaistākos pāra kopdzīves notikumus.
  3. Esam vākuši arī ziemas tēju izlasi, kur katrai tējai bija sava labā doma,
  4. taisījuši mini izrādes par pāra, piemēram, 10 spilgtākajiem notikumiem kopdzīvē.
  5. Ļoti spilgti atceros, ka kopā ar kāda pāra labākajiem draugiem sagatavojām pārsteigumu mičošanā – izpildot viņu abu mīļāko dziesmu. Visi trīs draugi piedalījās – divi spēlēja ģitāru, otrs dziedāja. Atceros vēl šodien, cik pārsteigts un laimīgs bija jaunais pāris,” atminas Zane.

Mičošana jāuztic tiem, kas pāri labi pazīst

Arta Pastora uzskata, ka tiem pāriem, kas vēlas piedzīvot, ko oriģinālu, mičošana ir jāuztic kādiem, kas viņus abus ļoti labi pazīst. Tie var būt gan vedēji, gan labākie draugi, gan reizēm arī vecāki, kas tādā gadījumā var izvērsties par ļoti mīļu pasākumu.

Citi Raksti