Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu dekori visbiežāk asociējas ar ziedu kompozīcijām,  puķu pušķiem uz galda un citur svinību telpā. Rozes, graciozās kallas un smaržīgās lilijas rada brīnišķīgu svētku atmosfēru, tomēr arī kāzas bez ziediem var izskatīties skaisti un svinīgi. Labākie kāzu dekoratori spēj radīt pasakainas kompozīcijas, izmantojot dažādas faktūras, krāsas un materiālus, piemēram, oļus, zaļumus un pat gliemežvākus, neizmantojot grieztos ziedus.

Kādēļ kāzās mēdz iztikt bez ziediem

Pāri izvēlas kāzās neizmantot ziedus dažādu iemeslu dēļ. Gadījumos, kad kādam ir alerģija no putekšņiem, ziedi var sabojāt svētku prieku, īpaši mazās un slikti vēdināmās telpās. Citi vēlas būt oriģināli un radīt neierastu svētku gaisotni bez ziediem. Iespējams, kāzas norisinās ziemā, kad sezonāli ziedi nav pieejami, vai arī pāris ir zaļi domājošs un dod priekšroku dekoriem, kas ir atkārtoti izmantojami.

kazas bez ziediem
Foto: LAURKEN KENDALL

Griezto ziedu mūžs ir īss, turklāt bieži tie tiek ievesti no citām valstīm, kas noteikti neatbilst ilgtspējīgu kāzu principiem. Tāpat mazās elopement vai pop up kāzās ziedu dekori nav nepieciešami un tos var veiksmīgi aizstāt vai neizmantot nemaz.

kazas bez ziediem
Foto: LAURKEN KENDALL

Mākslīgie ziedi dekorācijās

Gadījumos, kad pāris izvēlējies neizmantot dzīvos ziedus kāzu dekoros, tos iespējams aizstāt ar sausajiem ziediem, smilgām, graudu vārpām un zariņiem vai mākslīgajiem ziediem. Tie būs daudz izturīgāki, dienas laikā nenovītīs un būs iespējams tos izmantot visdažādākajiem nolūkiem. Iespējams noīrēt dekoratīvas mākslīgo ziedu sienas, kompozīcijas un dekorus, kas radīs nepieciešamo atmosfēru.

kazas bez ziediem
Foto: LAURKEN KENDALL

Ziedus nedāvināt

Jau ierasts, ka kāzu viesi jaunajam pārim dāvina ziedus, taču pēdējos gados šī tradīcija vairs nav tik viennozīmīga. Dažkārt pāri izvēlas norādīt ielūgumā – ierasties bez ziediem. Arī tam var būt dažādi iemesli. Viens no populārākajiem – došanās medusmēnesī neilgi pēc kāzu dienas. Tādā gadījumā jaunlaulātie par ziediem nepaspēs papriecāties, un tie novītīs vēl pirms viņu atgriešanās. Ziedu vietā var lūgt viesiem nest sveces, ar kurām izdekorēt kāzu svinību vietu. Arī līgavas pušķī var izmantot dažādas alternatīvas, neizmantojot ziedus.

kazas bez ziediem
Foto: ANNI GRAHAM

Koks, lins un sausie ziedi

Brīnišķīgu lauku romantisma atmosfēru iespējams uzburt, ziedu vietā izmantojot kompozīcijas bēšos, brūnos un dzeltenīgos dabas toņos. Lieliski kopā izskatīsies koka dekori, pinumi, lina salvetes un galdauti un smilgu vai citu sauso ziedu kompozīcijas.

kazas bez ziediem
Foto: IEVA ANDRUPE / Deko: ĀBEĻDĀRZS BURTNIEKI

Akmens, sveces un gliemežvāki

Moderni izskatīsies dažādi dekori no akmens, baltiem oļiem vai marmora, ko papildina izteiksmīgi gliemežvāki un jūras smiltis stikla traukos, kuros ievietotas sveces. Šāda dabas velšu izmantošana interjera un galda dekorēšanai noteikti neliks domāt par ziedu trūkumu, radīs patīkamu atmosfēru un harmonisku telpas kopainu.

kazas bez ziediem

Modē minimālisms

Bieži dzirdēts teiciens – mazāk ir vairāk.

Tas tiešā veidā attiecināms uz minimālismu, kas ir modē interjerā, ģērbšanās stilā un citās dzīves jomās jau ļoti ilgi un tik drīz mūs nepametīs. Ja vien neesat iecerējuši viesus apburt ar ekstravagantām un grandiozām kāzu vietas dekorācijām, tad var apsvērt šo vizuāli estētisko stilu kā vienu no iespējām. Minimālismam raksturīgas tīras līnijas, tukši laukumi, pieklusinātas krāsas un askētiskas dekorācijas. Lai radītu nepieciešamo atmosfēru, ziedi nav nepieciešami. Tā vietā izvēlieties dažādu faktūru galdautus, vienkrāsainas sveces, un akcentam svečturus kontrastējošā krāsā.

kazas bez ziediem
Foto: LAURKEN KENDALL

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: IEVA ANDRUPE, LAURKEN KENDALL, ANNI GRAHAM


Lasi arī: PRAKTISKI PADOMI LĪGAVAS PUŠĶA IZVĒLĒ

Citi Raksti