Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Savā būtībā esam tīri latvieši – esam Latvijā piedzimuši, vienmēr te dzīvojuši, mīlam un cienām šo zemi, svinam šīs zemes svētkus, baudām tās labumus, un šī noteikti ir vieta, kur vēlamies dzīvot arī nākotnē. Un jā, arī savas kāzas svinējām Latvijā.

Bet jau kopš iepazīšanās pirmsākumiem esam ļoti iemīlējuši Itāliju. Savu mīlestību tai paudām ar gana biežiem ceļojumiem uz šo valsti un itāļu mūziku, kura kopš kāzu ceļojuma uz Itālijas dienvidiem ik pa laikam parādās arī mūsu ikdienā. Zinām, ko nozīmē ti amo un gelato, un pasta joprojām ir mūsu mīļākais ēdiens.

kāzu 10 gadadiena jubileja
Foto: VILNIS SLŪKA

Jau 2020.gada 11.jūnijā, kad svinējām savu 9 gadu kāzu jubileju, informējām savus 2011.gada 11.jūnija kāzu viesus, ka vēlēsimies viņus šogad satikt. Covid ieviesa savas korekcijas un sapratām, ka kārotā ballīte mūsu kāzu vietā itāļu noskaņās (kādās svinējām arī savas kāzas), pārcelsies uz citiem laikiem. Bet skaidrs, ka šo datumu vēlējāmies nosvinēt –

mums tas ir kas vairāk par 11.jūniju.

kāzu 10 gadadiena jubileja
Foto: ERNESTS NEĻĶE

Kāzās ar mums kopā bija izcila komanda, un video operators mūs pārsteidza nesagatavotus ar savu veikumu – viņš no maziem kāzu dienā salasītiem mirkļiem bija izveidojis brīnumjauku video klipu skaistas dziesmas pavadībā.

Dzīve arī šogad piespēlēja iespēju satikt izcilu video meistaru un sapratām, ka labākais, ko sev varam uzdāvināt, ir neaizmirstams piedzīvojums ar itāļu piegaršu (jo, ja nebūtu Covid, arī šogad mēs visdrīzāk apciemotu mūsu mīļo Itāliju), kurš pēc tam arī caur video klipu un fotogrāfijām paliks ilgā atmiņā.

kāzu 10 gadadiena jubileja
Foto: VILNIS SLŪKA

Gluži kā mūsu laulības dzīve, arī mums tik īpašās dienas scenārijs tapa, abiem kopīgojot katra trakās un foršās idejas. Tad nu nonācām pie scenārija, kurš paredzēja:

 • mošanos plkst. 2:15, lai paspētu saposties šai dienai,
 • saullēktu plkst. 5:00 pie Ķīšezera,
 • pabūšanu citā laika joslā – viesu namā Ārpus laika,
 • brokastis ar svētku galdu mums diviem vien, pie kura pārlapot 10 gadus senu, bet joprojām bezgala īpašu notikumu fotogrāfiju formātā,
 • saldējuma baudīšanu bez ierobežojumiem visas dienas garumā (saldējums ir klātesošs elements mūsu ikdienā jau kopš kāzām, kurās viesi mums dāvāja naudu nebeidzamai saldējuma baudīšanai mūsu kāzu ceļojumā pa Itāliju – mēs to godam arī izpildījām),
 • nonākšanu mūsu kāzu svinību vietas tuvumā,
 • itālisku noskaņu visas dienas garumā.
Foto: VILNIS SLŪKA

Ārpus scenārija palika dabas piedāvātā odziņa – plkst. 5:00 no rīta gaisa temperatūra bija +1 grāds, bet mēs filmējām gana vasarīgu klipu. Scenārijā to nevarējām paredzēt, bet tikām pie izcilas komandas, kas kļuva arī par mūsu vienīgajiem un galvenajiem viesiem, padarot šo dienu vēl īpašāku. Arī biežā pārģērbšanās sākotnēji scenārijā netika paredzēta, bet to īstenojot, ieguvām šai dienai gan citu krāšņumu, gan jaunas sajūtas, ar kurām bagātināt kopējo noskaņu.

Foto: ERNESTS NEĻĶE

Tieši tāpat kā kāzas, arī šo notikumu 95% organizējām paši. Mūsuprāt, gatavošanās šiem procesiem ir kaut kas tikpat īpašs un neatkārtojams, cik pati svētku diena. Nevēlējāmies nozagt ne mirkli sev no šī piedzīvojuma, izaicinājuma un baudījuma reizē.

Foto: VILNIS SLŪKA

Izcilu noskaņu, turklāt spēcīgi itālisku, piešķīra vīra sameklētais auto – Alfa Romeo Spyder. Tajā visas dienas garumā klausījāmies kasetē atskaņojamu itāļu mūziku un, gluži kā saldējums, kusām no sīkumiem un detaļām, kas dienu padarīja tik īpašu un prātā paliekošu.

kāzu 10 gadadiena jubileja
Foto: VILNIS SLŪKA

Atziņas pēc kāzu desmitgades svinībām:

 • nevajag baidīties atvēzēties ar idejām, pat ja budžets ir ierobežots – Latvijā ir fantastiski cilvēki, kuri būs gatavi “lēkt” jums līdzi arī par simboliskāku samaksu, jo galvenais ir ideja un notikums,
 • ir tik forši, ka komanda kļūst kas vairāk par make-up meistari, dekoratori, fotogrāfiem un video operatoru. Mūsu svinību vienas no spilgtākajām atmiņām ir par šiem mazajiem un īpašajiem mirkļiem, sarunām, baudas mirkļiem kopā ar komandu,
 • svarīga ir saspēle – abiem būs interesanti un aizraujoši īstenot ideju, ja tajā būs gan kaut kas no tā, ko vēlas viens, gan no tā, kas ir svarīgs un patīk otram,
 • lai gan fotogrāfijas un video, jo īpaši ilgākā laika nogrieznī raugoties, ir īsta bagātība, pats būtiskākais tomēr, ja izdodas svētku dienā visupirms būt viens otram un šim mirklim. Ja izdodas šo “nosacījumu” īstenot, tad gan video operators, gan fotogrāfi garantēti tiks pie izcila materiāla.
kāzu 10 gadadiena jubileja
Foto: ALISE SŪNA

Gluži kā pēc kāzām, arī pēc kāzu gadadienas svinībām ir sajūta – jā, tas bija tieši tas, ko vēlējāmies un izbaudījām ar visām maņām.

Gan Itāliju, gan viens otru pēc šī notikuma mīlam vēl vairāk.

kāzu 10 gadadiena jubileja
Foto: VILNIS SLŪKA
Foto: ERNESTS NEĻĶE

Raksta autore: LELDE GANGNUSE-BĒRZIŅA

Foto: VILNIS SLŪKA, ERNESTS NEĻĶE, ALISE SŪNA


Lasi arī: 10 IDEJAS SKAISTAI UN ORIĢINĀLAI KĀZU GADADIENAI!

Citi Raksti