Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZAS UN LIELPILSĒTA

KĀZAS UN LIELPILSĒTA

Vai esi ievērojusi, cik skaista rudenī ir pilsēta? Īpaši naktīs. Vai esi sajutusi to īpašo rudens smaržu, kas Rīgu vēlos rudens vakaros un pavisam agros rītos padara tik brīvu, tik atvērtu, tik dzīvi mīlošu… Tik meitenīgi vieglprātīgu… To īpašo smaržu nevar ne aprakstīt, ne paskaidrot, ne izsekot tai līdzi, tā vienkārši kādā brīdī ir. Un vienā acumirklī viss top citādāks. Un tu zini, tas ir rudens.

Neaprakstāmi skaista tomēr tā Rīga rudenī. Tik skaista, ka varētu pat nosvinēt šeit kāzas!

Urbānā stila kāzas jeb kāzas lielpilsētā Latvijā lielu popularitāti vēl nav guvušas, tomēr citur Eiropā un ASV tā jau ir kļuvusi par vienu no top tendencēm.

Kāzu svinībām pilsētā piemīt ne vien savs īpatnējais šarms un urbānā unikalitāte, bet ir arī virkne tīri praktisku priekšrocību.

Lūk, dažas no tām!

  • Kāzu diena paskrien ātri! Precoties Rīgā, jums nebūs jātērē vērtīgais laiks, mērojot tālo ceļu uz viesu namu vai muižu.
  • Ja pēc ceremonijas jaunajam pārim ir ieplānots ilgāks laiks divatā, viesiem tikmēr nebūs jāgarlaikojas viesu namā, pēc ceremonijas viņi varēs doties mājās un atpūsties pirms pasākuma aktīvākās daļas.
  •  Ja lielākā daļa jūsu viesu dzīvo Rīgā, jums nebūs jāuztraucas arī par naktsmājām viesiem, pēc kārtīgas balles viesi varēs nokļūt mājās ar taksi vai pat kājām, izbaudot agro rudens rītu pilsētā.
  • Izballēties varēs visi, arī baudīt stiprākus dzērienus, šoferiem nebūs jānodarbojas ar rakstura rūdīšanu, atzīmējot tostus ar bezalkoholisko šampanieti.
  • Nav otrās dienas – bonuss tiem pāriem, kam otrās svētku dienas nepatīk principā, un kas pirmo rītu laulāto draugu statusā labprāt bauda divatā.
  • Daudzas vietas pilsētā būs ar savu īpatnēju atmosfēru – tātad nebūs daudz jālauza galva par dekorācijām – vērts padomāt, ja pomponu līmēšana un tauriņu griešana nav tavs hobijs darbdienu vakaros.

Un, protams, estētiskais baudījums un urbānā bohēma – medusmaize īstiem pilsētas bērniem!

KULTŪRAS AURA – TEĀTRI/ MUZEJI/ BIBLIOTĒKAS/KULTŪRAS NAMI

Daudzas Rīgas kultūras vietas pārtraukumos starp mākslas radīšanu piedāvā arī savu telpu nomu privātiem pasākumiem. Šādu svinību priekšrocība būs īstas mākslas klātesamība un radošās brīvības gars, savukārt neierastā vide sniegs arī labus iemeslus sarunu uzsākšanai viesu starpā – diskusijas rosinoši muzeja eksponāti, vēsture bildēs pie sienām, pagātnes pēdas telpas interjerā – aizrautīgas sarunas raisīsies pašas no sevis. Turklāt, kamēr jaunais pāris nododas kāzu fotosesijai, iestādes darbinieki var izklaidēt viesus nelielā ekskursijā pa objektu.

LATVIJAS NACIONĀLAIS MĀKSLAS MUZEJS

  •  viena no iespaidīgākajām historisma stila celtnēm Rīgas bulvāru lokā.

KAŅEPES KULTŪRAS CENTRS

– šī ir tā vieta, kur bohēma nav no jauna jārada – tā tur ir dzīvojusi no sākta gala – brīvvalsts laikā kvartāla stūri apdzīvoja Mākslas akadēmijas un RTU studenti, pēc tam pusgadsimtu telpas ikdienu piepildīja Jāzepa Mediņa mūzikas skolas jauno talanto radošās izpausmes. Hedonisma garšu te ir uzsūkušas pat daudz pieredzējušās, stilīgi laika zoba skartās sienas un grīdas. Ja svinēt dzīvi, tad šeit!

Plašas iespējas svinībām – aktu zāle (50 viesiem), neliela kino zāle, lielā zāle (80 viesiem) un viena no lielākajām un mājīgākajām āra terasēm Rīgā (150 viesu). Pašā Rīgas centrā – Skolas un Lāčplēša ielu krustojumā.

ĢERTRŪDES IELAS TEĀTRIS

– laikmetīgās mākslas skatuve – pārtraukumos starp progresīvu radošo darbību laipni aicina nosvinēt nozīmīgus notikumus savās plašajās telpās. Interjerā jaušama Kaņepes Kultūras centram līdzīgā nedaudz padzīvojusī greznība. Ideāla vieta brīvdomātājiem un tiem, kam autentisks boho ir svarīgāks par balto kāzu perfektumu.

Vieta neierobežotam fantāzijas lidojumam. Sarīko laulību ceremoniju uz teātra skatuves, kad, tikai priekškaram atveroties, viesi pirmoreiz ierauga jūs abus!
Ģertrūdes ielā 101A.

DITAS BALČUS TEĀTRIS ” 3 MĀSAS”

– jauna kultūras telpa Vecrīgā, Vaļņu un Zirgu ielas krustojumā, kādreizējā Mākslas darbinieku namā, kas padomju laikos kļuva par radošās brīvības un avangarda oāzi – kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem aktieru, rakstnieku, mūziķu un mākslinieku pulcēšanās vieta, mūsdienās – telpa radošajām izpausmēm un ideju ģenerēšanai, te notiek izrādes, koncerti, improvizācijas, izstādes un citas radošas aktivitātes. Telpu interjers veidots sadarbībā ar dizaina zīmolu Recycled.lv.
Zirgu ielā 1-3.

LATVIJAS MĀKSLAS MEKA – MĀKSLAS AKADĒMIJA

– pagājušā gadsimta sākumā celtā Rīgas neogotikas stila pērle ar jūgendstila elementiem interjerā. Pasākumiem tiek izīrēta Lielā aula, kurā nesen tika veikti griestu restaurācijas darbi, atjaunojot jūgendstila ornamentus.

Mīlestība pret mākslu, māksla mīlēt, mīlēt skaisti… kaut kas tur ir. Pārliecinies savā kāzu dienā!
O. Kalpaka un Kr. Valdemāra ielas stūrī.

DZELZCEĻA MUZEJS

– industriālais mantojums mūsdienu interpretācijā – pēdējais modes kliedziens oriģinālām svinībām.
Uzvaras bulvārī 2A.

NACIONĀLĀ BIBLIOTĒKA GAISMAS PILS

– pasākumiem piedāvā telpas ēkas 11. un 12. Stāvā ar 360 grādu panorāmas skatu uz Rīgu un ietilpību līdz 100 personām. Magoņu pļavas vietā vecu grāmatu plaukti kāzu bildēs? Kā zināms, smart is the new sexy…
Mūkusalas ielā 3

KALNCIEMA KVARTĀLS

– unikāls 19. gadsimta koka arhitektūras mantojums, viens no spilgtākajiem Rīgas tēlu veidojošajiem elementiem ar tikko jaušamu senuma piegaršu izteikti mūsdienīgā, mākslinieciski dinamiskā vidē. Te harmoniski noritēs kāzu svinības ar labu vīnu, nedaudz retro noskaņu un sirsnīgām sarunām līdz rīta gaismai chill out atmosfērā.
Kalnciema ielā 35

JUMTU TERASES

Mēs nemaz nešaubāmies, ka savā kāzu dienā tu lidināsies pa mākoņiem vien. Paspēlējies ar šo metaforu, sakot jāvārdu vai rīkojot kāzu mielastu uz kādas no jumta terasēm Rīgā – augstu gaisā, kur laikrāža bultiņai kļūst gausāka gaita un ikdienas rūpes šķiet sīkas kā skudras, no augšas skatoties. Terases ar vienreizēju skatu uz pilsētu Rīgā piedāvā:

ISLANDE HOTEL (10.stāvā), GUTENBERGS HOTEL (5.stāvā), TERRACE RIGA (tirdzniecības centra Galleria Riga 8.stāvā), ALBERT HOTEL (11.stāvā), kā arī jauno semināru zāli ar jumta terasi Vecrīgā, Vaļņu ielā 10, pasākumiem piedāvā LATVIJAS UNIVERSITĀTE (nelielām svinībām).

RŪPNĪCAS/ NOLIKTAVAS/ ANGĀRI

Robustas metāla konstrukcijas, funkcionāls minimālisms un tīru formu pilnīgā vide, un koķeta spuldzīšu virtene tam visam pa vidu, autentiska aukstu ķieģeļu siena un maiguma cauraustās peoniju ziedlapiņas, gaismas stari, pa šaurajiem bijušās rūpnīcas logiem iekšā zogošies gaismas stari… Industriālās vides neatkārtojamais šarms.

Tu būsi pārsteigta, atklājot, cik daudz industriālā mantojuma vēl slēpj Rīga. Tomēr pēdējos gados, sekojot Ziemeļeiropas piemēram,kādreizējās industriālās ēkas gūst arvien vairāk uzmanības arī Rīgā. Daudzas ex-rūpnīcas nu ir pārdzimušas par modīgiem multi-mākslas, kultūras un mediju centriem piedāvājot vietu radošai darbībai un netipiskām svinībām. Lielākais izaicinājums – savienot it kā nesavienojamo – akmeni ar ziediem, metālu ar svecēm, funkcionalitāti ar svētku noskaņu.

SPĪĶERU KVARTĀLS

Kādreiz industriju, bet nu jau radošo industriju kvartāls ar Spīķeru koncertzāli – gaumīgu vietu pietiekami lielām svinībām (ērti jutīsies līdz pat 100 cilvēku kompānija, plašu teritoriju dejām un atpūtas brīžiem siltā vasaras naktī), blakus esošo Daugavas promenādi un turpat pieejamo virtuvi dažādām gaumēm – mākslu mīlošais, nedaudz dadaiskais Cafe Dali, īsta gruzīnu virtuve arī ar mākslu saistītajā Pirosmani un latviskā zemnieku saimniecības Zemitāni medījumu bode desa&co. 
Maskavas ielā 6

ANDREJSALA

Andrejsalas mols ko vien vērts. Turpat stilīga ballīšu vieta Noliktava Nr3 un Bufete Enkura nama augšstāvā – vērts ieskatīties. Kā arī restorāni KOYA, Riga Sunset Lounge piedāvā elegantas kāzu svinības.

DIZAINA FABRIKA & SAPŅU FABRIKA

Šie industriālā dizaina pārstāvji priecēs ar komfortu un sakoptu, mūsdienīgu vidi pagājušā gadsimta industriālās arhitektūras veidolā. Atjaunošanas darbu laikā nedaudz izplēnējis autentiskums, kuru kompensē labs stils un gaumīgs dizains.
Sapņu Fabrika, 1911. gadā būvētā stikla fabrika, ir viena no pirmajām kādreizējām rūpniecības ēkām, kas tika veiksmīgi transformēta par kultūras un komunikācijas centru ar ļoti plašām telpām pasākumu rīkošanai. 
Lāčplēša ielā 101
Dizaina Fabrika 
Slokas ielā 52

ZUNDA DĀRZS ar angāru – jauns radošais kvartāls Rīgā

Dārzs (5000m2) un angārs (230m2), kurā ar Free Riga palīdzību dažādu pasākumu veidā tiek atkal iedvesta dzīvība. Par autentiskuma esamību te nav jāsatraucas – šī ir vieta, kurā vēl var paspēt izbaudīt īsto atmosfēru, pirms skarbā modernizācija ievieš savas izmaiņas. Izvēloties kā vietu svinībām, lielais bonuss – minimālās izmaksas telpu un dārza nomai – jāsedz tikai komunālie izdevumi un jāiemaksā neliela biedra nauda Free Riga administratīvajām izmaksām. Nav apkures, bet ir iespēja pieslēgt gan elektrību, gan kanalizāciju. Atrodas netālu no Vanšu tilta Pārdaugavas pusē, pagaidām pieejams līdz nākamajai vasarai, tālāk atkarīgs no plānoto būvdarbu uzsākšanas.
Ūdens ielā 6, starp Zunda kanālu un RISEBA

TABAKAS FABRIKA

Vēl viena kultūras un radošo ideju mītnes vieta, kas mudina izkāpt no ierastajiem rāmjiem, baudot neatkarību no uzmācīgā ko padomās citi. 
Miera iela 58

Kāzas pilsētā ir vieta, kur fantāzijas lidojums ir neapturams. Izmanto visu, ko Rīga spēj tev dot vien rokas stiepiena attālumā

– kultūru, mākslu, neskaitāmas vietas kreatīvām fotosesijām, zaļus parkus un košuma pārņemto botānisko dārzu, vējaino krastmalu, nekad nenovecojošo Vecrīgas siluetu, elpu aizraujošo skatu no vecpilsētas jumtiem… Seko līdzi laikam, uzdrošinies vairāk un atrodi savu neatkārtojamo vietu mīlestības, dzīves un rudens svinēšanai!

Citi Raksti