SENSORĀS ROTAĻAS – ĪPAŠI PLAŠA SAJŪTU SPEKTRA BAUDĪŠANAI

SENSORĀS ROTAĻAS – ĪPAŠI PLAŠA SAJŪTU SPEKTRA BAUDĪŠANAI
Foto: SEXYSTYLE

Sensorās rotaļas balstās uz spēlēm ar mūsu lielāko maņu orgānu – ādu. Tajās tiek izmantoti dažādi rīki un priekšmeti, kas katrs spēj radīt citādāku sajūtu. Kombinējot šo rīku sniegtās daudzveidīgās sajūtas, iespējams uzburt aizraujoši jutekliskas kompozīcijas, neaizmirstamus scenārijus un lidojumus fantāziju un baudas pasaulē.

Ja šīs sensorās rotaļas ir vēlme izbaudīt maksimālā sajūtu spektrā, tad iespējama spēlēšanās arī ar citām maņām: dzirdi, redzi, garšu un smaržu. Visveiksmīgāk tas izdosies partneriem, kuri labi pazīst viens otru: pārzina, kādi aromāti uz partneri iedarbojas vilinošā vai uzbudinošā veidā; zina, kādas skaņas un mūzika partneri relaksē vai satrauc; zina kādas garšas partneris izbauda visvairāk un kas ir labākie afrodīziji priekš viņa.

Foto: DYLAN FOX / MARTA MYSAK

Šajās spēlēs var izmantot šādus rotaļu rīkus:

spalviņa kutināšanai, krūšu galu klipši, BDSM pilināmās sveces, dažādi pumpīši un sūknīši ādas jutības veicināšanai, adatu rullīši, ledus gabaliņi, pletnītes un pliķēkļi, masāžas eļļas u.c. Te noderēs jebkas, kas rada interesantu sajūtu un ir gana drošs, lai abi partneri var spēli izbaudīt kā aizraujošu piedzīvojumu. Sajūtas var variēt no ļoti maigām līdz pikantām un arī sadomazohistiskām, ja partneri abi to vēlas un spēj realizēt. Jāpatur prātā, ka visaizraujošākā dinamika šādās rotaļās ir dominanta un pakļautā enerģijas apmaiņa. Dominantā persona veic aktivitātes un pakļautā persona ir galvenais baudītājs. Procesā notiek tikai tās aktivitātes, kuras abi partneri vēlas, un it īpaši tas, ko pakļautā persona kāro izbaudīt. Sabiedrībā joprojām klejo mīti, ka pakļautā persona ir cietējs un dominants dara visu, ko pats vēlas. Tas drīzāk raksturo vardarbīgas attiecības. Lai partnerattiecības būtu veselīgas, tad tajās jānotiek tikai tam, ko vēlas abas iesaistītās puses un šādās dominanta-pakļautā rotaļās galvenais noteicējs ir sajūtu saņēmējs – pakļautā persona.

sensorās rotaļas
Foto: SEXYSTYLE

Par pakļauto to dēvē, jo tīri tehniski pakļautais pats neko nedara. Viņš ir it kā pakļauts un sava dominanta varā. Šāds dinamikas formulējums cilvēka smadzenēm ir aizraujošāk uztverams un stimulē dažādu hormonu izdalīšanos, kas veicina baudas sajūtu spēcīgumu un padara daudz krāsaināku kopējo sajūtu piedzīvojumu gan emocionālā, gan fizioloģiskā ziņā.

Šajās aktivitātēs ļoti labi noder dažādi sasaistes aksesuāri, jo ir daudz interesantāk rotaļāties ar sajūtām, ja pakļautā persona ir ar aizsietām acīm, sasietām ekstremitātēm vai nofiksētā ķermeņa pozā. Kādas vienas maņas neitralizēšana spēj pārējās padarīt asākas. Aizsietām acīm partneris jutīs daudz intensīvāk un tad tam visam pievienosies klāt arī baudu veicinošais adrenalīns. Sasaistes šajā gadījumā var kalpot kā relaksējošs atribūts, ja pakļautā persona sasaistē jūtas ērti, harmoniski un relaksēti. Ja ir vēlme sajūtas piedzīvot daudz intensīvākā līmenī, tad sasaiste var būt ciešāka un veiktās aktivitātes var būt daudz spēcīgākas. No glāstiem un vieglas kutināšanas var pakāpeniski pāriet uz knaibīšanu, pliķēšanu vai karstā vaska pilināšanu. Tam visam jānotiek kontrolētā vidē un drošībā, kur mēs pilnībā apzināmies visus riskus, partnera vēlmes, viņa limitus un savas prasmes.

Foto: MARTA MYSAK

Ir vērts zināt, ka endorfīni cilvēka ķemenī izstrādājas sporta, satraukuma, asu ēdienu ēšanas, mīlestības un orgasma laikā. Endorfīni mums spēj sniegt labsajūtu un arī eiforiju. Kad ķermenis ir sakāpinātā uzbudinājuma stāvoklī, tad mēs arī spējam izturēt daudz lielāku kairinājumu un it kā sāpīgas aktivitātes kļūst par patīkamām un baudāmām. Piemēram, iepliķēšana vai mērena žņaugšana ikdienas kontekstā vairāk tiek pieskaitīta pie sāpīgām izjūtām, bet uzbudinājuma laikā tas var izteikti veicināt baudījumu.

Foto: SEXYSTYLE

Sensorās rotaļas var piekopt kā patstāvīgu aktivitāti bez penetratīva seksa iesaistes.

Protams, neizslēdzot orgasmus, jo prasmīga dažādu erogēno zonu stimulācija var novest līdz orgasmiem arī bez tā. Ja šādas sensorās rotaļas šķiet īpaši uzbudinošas, tad tās var kalpot kā aizraujošas priekšspēles scenārijs ar tādu turpinājumu, kādu vien vēlas iesaistītās personas.

Foto: SEXYSTYLE

Raksta autors: SEXYSTYLE

Foto: DYLAN FOX / MARTA MYSAK


Lasi arī: EREKCIJAS GREDZENI – KULMINĀCIJAS MIRKĻU SINHRONIZĒŠANAI