Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu video stili

Kāzu video stili

Kāzu video ir mūsdienīgu kāzu neatņemama sastāvdaļa, kas ļauj dinamiski iemūžināt ne tikai emocionālos kāzu dienas mirkļus, bet arī estētiskās detaļas.

No kinematogrāfiskiem mākslas darbiem līdz personiskām dokumentālajām filmām vai atmosfēriskiem kadriem - ir daudz un dažādu kāzu video stilu.

Emocionāli kāzu video

Kristiāna Gavare savus kāzu video raksturo kā emocionāli piesātinātas dokumentālās filmas ar māksliniecisku romantikas pieskaņu. Kāzu video pāris, visticamāk, noskatīsies ne tikai pēc saņemšanas, bet arī savās kāzu jubilejās pēc 5, 15 vai 35 gadiem kopā ar saviem bērniem un pat mazbērniem.

Tāpēc Kristiāna fokusējas uz to, lai video stils būtu vienmēr aktuāls un iemūžinātu arī emocionālus mirkļus, kas otrreiz dzīvē neatkārtosies. Piemēram, līgavas vecāku reakciju, ieraugot savu meitu sapucētu lielajai dienai. Un arī to, kā līgava un līgavainis apraudas ceremonijas laikā vai kopā ar draugiem kārtīgi iztrakojas uz deju grīdas. Kristiāna piebilst, ka liek lielu uzsvaru uz to, lai nofilmētu arī kāzu viesus, jo nereti gadās, ka tieši kāzu video un bildes ir vienas no pēdējām iemūžinātajām atmiņām kopā ar vecvecākiem.


Video: KRISTIĀNA GAVARE

Runājot par viņas pieeju, Kristiāna Gavare stāsta, ka viņai patīk šur tur video iekļaut arī dažus pozētus kadrus no kāzu dienas foto/video sesijas, lai pāris var atskatīties uz to, cik skaisti un starojoši viņi bija savā lielajā dienā. Tomēr viņai bieži patīk arī atkāpties no nopulētās, elegantās un nosvērtās gaisotnes, kas jūtama daudzos kāzu video, un piešķirt filmai dabiskas un dzīvas krāsas. To viņa panāk gan izvēloties spilgtāku, siltāku krāsu gammu un dzīvespriecīgu mūziku, gan iekļaujot kāzu dienā ierakstīto skaņu, smieklus, jokus un nestandarta mirkļus, kas parāda pāra personību arī no nenopietnās puses.

Uz jautājumu par to, kādi ir šībrīža kāzu video trendi, Kristiāna Gavare atbild, ka tie ir kāzu tostu un pāra solījumu iekļaušana kāzu filmā, kā arī kāzu filmēšana ar dronu un sociālajiem tīkliem pielāgota kāzu filmas versija. šos trendus viņa arī pati iekļauj savos darbos, jo saskata tiem vērtību.

Viņasprāt, šie trendi parāda to, cik tālu attīstījusies kāzu video joma gan tehniskā, gan mākslinieciskā ziņā un cik ļoti auguši arī pāru standarti. Viņa uzskata, ka kāzu videogrāfam jāspēj tiem iet līdzi un pielāgoties. Tādēļ šobrīd Kristiāna strādā pie tā, lai ieviestu dažus jaunus kāzu trendus un produktus, kas solās būt populāri 2024. gadā, lai viņas pāriem tiktu viss labākais un foršākais, ko vien var vēlēties no sava kāzu video.

Runājot par sadarbību ar pāriem, Kristiāna Gavare stāsta, ka vispirms viņa sazvanās vai satiekas ar pāri, lai izrunātu kāzu dienas plānus, vēlmes, idejas, un arī to, ko viņi savā video nevēlētos redzēt vai darīt. Viņa pastāsta arī par kāzu datuma rezervēšanas un filmēšanas procesu un to, cik ātrā laikā viņi var gaidīt kāzu filmu.


Video: KRISTIĀNA GAVARE

Kristiānai patīk uzzināt arī to, kāpēc pāris izvēlējies konkrēto datumu, kāzu svinību vietu vai jebkādu citu detaļu, jo tur bieži vien atklājas kāda viņu kopīgā stāsta daļiņa, ko var apspēlēt kāzu filmā. Dažkārt līgavas un līgavaiņi nāk ar ļoti konkrētu ideju, ko ļoti vēlas realizēt video, un tad kopīgi tiek saplānots, kā to iekļaut kāzu dienas plānā.

Pirms kāzu dienas Kristiāna Gavare lūdz padalīties arī ar galējo kāzu dienas scenāriju. Tā kā viņa filmē kāzas solo, tad tas viņai palīdz labi saorganizēt laiku kāzu dienā un saprast, kurā mirklī uzstādīt papildus kameras, mikrofonus, pacelt dronu, lai, to darot, nepalaistu garām kādu svarīgu notikumu. Parasti viņa palūdz arī vedēju vai kāzu dienas vadītāja telefona numuru, lai noskaidrotu, vai tiek plānots kāds īpašs pārsteigums, lai kāzu dienā nekas netiktu palaists garām.

Lai gan Kristiāna strādā organizēti, viņa ļauj notikumiem risināties dabiski un ātri pielāgojas, ja kaut kas tomēr neiet pēc plāna. Viņai bieži saka, ka viņu kāzu dienā nemaz nevar pamanīt, lai gan ir iemūžināti tik daudzi emocionāli brīži un pat tas, ko pats pāris palaidis garām. Tas Kristiānai ir pats labākais kompliments, jo nozīmē, ka pārim un viesiem kamera netraucē izbaudīt dienas notikumus.

Runājot par praktiskiem apsvērumiem, rezervācijām un tamlīdzīgām niansēm, Kristiāna Gavare iesaka sazināties vismaz 4-6 mēnešus pirms kāzu dienas, taču, jo ātrāk to darīsiet, jo lielāka iespēja būs rezervēt savu izvēlēto datumu. Viņa kāzu video aktīvajā kāzu sezonā nodod 31-62 dienu laikā, bet pirms un pēc kāzu sezonas 14-21 dienas laikā.

Viņa piedāvā 3 video komplektus, kas atšķiras ar video filmēšanas ilgumu un kāzu filmu garumu. Viņa filmas veido, iekļaujot arī ceremonijas un tostu ierakstu, kā arī mūzikas pavadījumam izmantojot paša pāra izvēlētās dziesmas. Visiem video komplektiem papildus tiek sagatavota arī sociālajiem tīkliem pielāgota kāzu filmas versija.

Un katru kāzu komplektu ir iespējams papildināt ar drona filmēšanu vai pielāgot stundu ilgumu un video rezultātu tieši pāra vēlmēm. Turklāt visi video tiek veidoti gan Full HD, gan 4K formātā, lai tos iespējams ērti atskaņot gan uz datora ekrāna, gan arī uz projektora vai 4K izšķirtspējas TV ekrāna.

Kristiāna Gavare dalās ar pāris praktiskiem ieteikumiem pāriem. Ja izvēlaties filmēšanu ar dronu, nepieciešams laicīgi to saskaņot ar videogrāfu, lai nokārtotu vajadzīgās atļaujas un izplānotu, kā šos drona kadrus realizēt. Vēl viens jautājums, ko ir svarīgi atrisināt pirms kāzām, ir tas, kur un cik ilgi notiks kāzu foto/video sesija.

Dažkārt gadās, ka oriģinālais ilgums fotosesijai ir krietni par īsu vai garu, vai arī nav īstas skaidrības, kur fotografēties. Un tad kāzu dienā nākas satraukti meklē fotosesiju vietas. Tas viss negatīvi ietekmē gala rezultātu un var sanākt liela vilšanās par to, kā izskatās foto un video. Vislabāk ir kāzu dienas plānu jau laicīgi parādīt savam kāzu videogrāfam un fotogrāfam, uzklausīt viņu ieteikumus par sesijas ilgumu un lokācijām.

Būtiska nianse, kurai Kristiāna Gavare iesaka pievērst uzmanību, ir apgaismojums. Gaismas daudzums, kas ir pieņemams mūsu acīm, ne vienmēr izskatās labi kamerā. Piemēram, ja mičošanu apgaismosiet ar ugunskuru un lāpām, tas izskatīsies romantiski, bet kāzu video būs ļoti tumšs, nekvalitatīvs, un kāzu fotogrāfam nāksies kompensēt gaismas trūkumu ar spožu zibspuldzi, kas visus apžilbinās.

Tāpēc viņa iesaka kārtīgi apdomāt to, lai kāzu svinību un mičošanas vieta tiktu ļoti labi apgaismota ar papildus lampiņām, svecītēm vai neona uzrakstiem. Ja gadījumā tam vairs nepietiek laika vai resursu, nebaidieties lūgt kāzu videogrāfam uzstādīt video gaismas.

Kristiānas Gavares padoms pāriem, kuri ir sava kāzu videogrāfa meklējumos, ir izvēlēties videogrāfu pēc tā, cik ļoti jūs uzrunā tieši darbi, nevis izmaksas. Jo kāzu diena notiek tikai vienreiz un pēc laika ietaupītā nauda aizmirsīsies, bet vilšanās par to, ka video nav izdevies tā, kā gribējās, paliks uz ilgu laiku.

Tāpat ar videogrāfiem vienmēr var sarunāt kādu īpaši jūsu vēlmēm piemērotu risinājumu. Ne mazāk svarīgi ir noskaidrot visu iespējamo informāciju par video rezervāciju, rezultātu, kā arī ir vērts palūgt videogrāfam arī līguma paraugu.

Ja jūs plānojat intīmas kāzas un šaubāties, vai ir vērts piesaistīt videogrāfu, Kristiāna Gavare pēc pieredzes saka, ka noteikti ir vērts! Viņa ir filmējusi pat tādu kāzu dienu, kurā bija iesaistīti tikai 4 cilvēki - līgava, līgavainis, fotogrāfe un viņa pati. Kāzu filma ir ne tikai par viesiem, bet arī par jums pašiem, un variet to izveidot ļoti personīgu, iekļaujot romantiskus solījumus jūsu turpmākajai nākotnei, kas ļoti daudz nozīmē tieši jums abiem. Tā kā šādas kāzu filmas pārim ir ļoti personīgas, Kristiāna Gavare vienmēr piedāvā šo kāzu filmu nepublicēt savā portfolio vai sociālajos tīklos, lai tā paliktu tikai jums.


Video: KRISTIĀNA GAVARE

Mūsdienīgi kāzu video

Mūsdienīgos kāzu video tiek izmantotas jaunākās tendences un tehnoloģijas, piemēram, jau minētie ar dronu uzņemtie kadri. Tā kā šobrīd iespējams kāzu video uzņemt tehnoloģiski ļoti augstā līmenī, liela uzmanība tiek pievērsta perfekti nostrādātai estētikai. Lai to panāktu, var tikt izmantoti dažādi kameras leņķi, dinamiskas kompozīcijas un dažādas pēcapstrādes tehnikas, piemēram paātrinātie vai palēlinātie kadri jeb timelapse vai slow motion, kā arī dažādas stilizētas pārejas.

Būtiska mūsdienīga kāzu video pazīme ir tā atbilstība sociālo tīklu prasībām. Nereti tiek veidoti vairāki īsi video Reels formātā, kuriem ir atbilstošs ritms.

Uldis Stepanovs, pateicoties savai pieredzei gan kā profesionālam fotogrāfam Dubaijā, gan kā personīgajam filmētājam influencerim, gan kā sociālo tīklu menedžerim, ir nolēmis Latvijā piedāvāt un attīstīt jaunu kāzu video formātu, kas piemērots mūsdienu prasībām. Lai gan pilna izmēra kāzu video, kura montāžā tiek ieguldīts liels darbs, neapšaubāmi ir vērtība, arvien vairāk pāru vēlas saņemt īsus video uzreiz, kas jau gatavi publicēšanai sociālajos tīklos.


Video: ULDIS STEPANOVS

Kā stāsta Uldis Stepanovs, zem viņa izveidotajiem Reels parasti tiek saņemti kāzu apsveikumi, to skatās ne tikai kāzu viesi, bet arī tie, kas nebija kāzās klātienē. Turklāt tas ir dinamisks un mūsdienīgs veids, kā paziņot par savu īpašo notikumu. Uldis par šādu video formātu ir saņēmis fantastiskas atsauksmes, turklāt arī izmaksu ziņā tas ir daudz pieejamāks video variants.

Arī kāzu viesi varēs izbaudīt dienas notikumus un paļauties uz to, ka kāzu videogrāfs safilmēs visus svarīgo notikumus, turklāt video jau uzreiz būs pieejami. Protams, katram pārim ir savas vērtības, kādam ir būtiska nostrādāta kāzu filma, kādam ir svarīgi rezultātu saņemt un ar video dalīties tūlīt. Galvenais, ka šobrīd ir iespēja izvēlēties.

Atgriežoties pie tik aktuālajām dronu sniegtajām kāzu video iespējām, Oļegs Petuhovs ar to palīdzību rada unikālus video. Viņš izmanto radošus un nestandarta paņēmienus, kā arī dažādu papildus aprīkojumu.


Video: OĻEGS PETUHOVS

Naratīva kāzu video

šī stila kāzu video ne tikai dokumentā kāzu dienu, bet arī pasniedz to koherenta un emocionāli rezonējoša naratīva formā. Lai gan šie video ir poētiski, tiem piemīt pārdomāta struktūra un ritms, kā panākšanā nereti tiek izmantotas radošas montāžas tehnikas. Personisku pieskārienu šajos video piešķir kāzu dienā ierakstīti runas fragmenti.

Diāna Kosarevska veido šāda veida kāzu video, kur ikvienam kadram ir dziļa nozīme un mākslinieciska vērtība. Viņai patīk iedziļināties pāru un viesu stāstos, iemantot uzticību un atspoguļot šos mīlestības stāstus naratīva video formātā.


Video: DIĀNA KOSAREVSKA

GS Films uzskata, ka kāzu video ir nepieciešams, lai saglabātu dzīvus atmiņu kadrus. Kāzu iemūžināšana mākslinieciskā video stāstā sniedz iespēju paskatīties uz šo dienu no jauna un izdzīvot to vēlreiz. Lai stāsts būtu pilnīgs un uzrunājošs, svarīgi tajā pievērst uzmanību detaļām un emocijām.


Video: GS FILMS

Kinematogrāfiski kāzu video

Kā jau stila nosaukums vēsta, kinematogrāfiskus kāzu video ir iedvesmojos kino. Tiem raksturīga mākslinieciska pieeja, kas aizņemas dažu paņēmienus un tehnikas no kino. Tā, piemēram, šajos video ir izteikts naratīvs, tiek izmantoti radoši kameras leņķi un filmēti ne tikai tuvplāni, bet arī plaši kopskati, tiek apspēlēts kameras fokuss un kadra dziļums, kā arī kopējā kadra kompozīcija, kas rada filmas noskaņu. šādas kāzu filmas tiek veidotas ar augstas kvalitātes video un skaņas ieraksta tehniku.

Swamp Edge Video nepiespiesti tver kāzu dienas skaistākos mirkļus un detaļas, caur tiem ļaujot atkal atgriezties un piedzīvot kāzu dienas nianses. Samontēti vienotā naratīvā, tie izstāsta kāzu dienas neatkārtojamo būtību.


Video: SWAMP EDGE VIDEO

Noskaņu kāzu video

Atmosfēriski kāzu video atspoguļo kāzu dienas emocijas un noskaņas, fokusējoties uz estētiku un unikālajiem elementiem, kas katras kāzas padara atšķirīgas. šajos video bieži tiek iekļauti nepozēti un dabiski kadri, kas autentiskā veidā atspoguļo pāra un viesu emocijas. Viens no būtiskākajiem faktoriem noskaņas radīšanā ir gaisma, tādēļ noskaņu kāzu video īpaša uzmanība tiek pievērsta apgaismojumam.

Tāpat tiek rūpīgi dokumentēta arī kāzu norises vietas un apkārtējās vides radītā noskaņa. Bieži vien šie video koncentrējas uz tuvplāniem un lēniem kadriem, kas ļauj pilnībā iegremdēties dienas noskaņās.


Video: EGLE FILMS

EGLE Films rada romantiskas kāzu filmas, kuras sastāv no iemūžinātiem perfektiem mirkļiem, kurus citādi nebūtu iespējams atkārtot. Kāzu video nekas nav tēlots, visi mirkļi ir delikāti notverti un atspoguļoti visskaistākajā un patiesākajā veidā.

Kanepes Films kāzu nozarē darbojas jau ilgi un caur pieredzi ir izstrādājuši savu rūpīgo pieeju, kas ļauj sagatavot nevainojamu materiālu, kas atspoguļo kāzu dienas autentiskās sajūtas un noskaņas, vienlaikus netraucējot kāzu dienas norisei.


Video: KANEPES FILMS

Dokumentāli kāzu video

Dokumentālā stila kāzu video galvenais fokuss ir uz to, lai dabiskā veidā, neiejaucoties, notvertu kāzu dienas notikumus. Dokumentālie kāzu videogrāfi neaizraujas ar režisēšanu, bet gan rūpīgi seko līdzi tam, lai būtu klāt būtiskākajos mirkļos un atspoguļotu tos tieši tā, kā tie realitātē norisinājās.

šo video montāžā visbiežāk tiek izmantoti hronoloģiski naratīvi, ļaujot izsekot dienas attīstībai. Tāpat arī netiek izmantots daudz vizuālu efektu vai stilizētu tehniku, lai neizjauktu autentisko noskaņu. šie video mēdz būt arī formātā garāki, iekļaujot lielu daļu uzfilmētā materiāla.


Video: YELLOW VIDEO

Yellow Video uzsver to, cik būtiski operatoram ir kāzu dienā darboties neuzkrītoši, spēt paredzēt īpašos mirkļus un nemanāmi tvert kāzu dienas emocijas. Arī 38 Special Videography īsteno dokumentā stila pieeju, kā rezultātā pāri saņem kāzu video, kas autentiski un secīgi atspoguļo notikumus un noskaņas.


Video: 38 SPECIAL VIDEOGRAPHY

Mākslinieciski kāzu video

Radoši kāzu video pasniedz kāzu dienas notikumus neparasti un estētiski. šādos video nereti tiek eksperimentēts ar neierastiem leņķiem, kameras kustībām un kadrējumu, lai panāktu iespaidīgu rezultātu. Tāpat mākslinieciskos kāzu video nereti tiek izmantotas arī vizuālas metaforas un simbolika, kas īpaši spilgti atklājas detaļās, piešķirot šiem video papildus nozīmes dimensiju.

Tāpat kā ar citiem kāzu video stiliem, arī radošos video tiek attiecīgi apspēlēti kinematogrāfiskie un montāžas paņēmieni, lai panāktu vēlamo efektu. Māksliniecisku kāzu video izveidē videogrāfi parasti sadarbojas ar pāriem, lai noskaidrotu, kāda estētika viņiem ir tuva un cik ļoti viņi ir gatavi dažādiem eksperimentiem.


Video: JANBOART VIDEO

Janboart Video ne tikai fiksē kāzu dienas mirkļus, bet arī atspoguļo šo dienu veidā, kas atspoguļo pāra personību. Lai to panāktu, tiek izmantotas radošas un mūsdienīgas tehnikas, kāzu dienā neaizmirstot par diskrētu pieeju. Savukārt Heart to Heart ir māksliniecisku video entuziasti, kuri parūpēsies par to, lai kāzu video uzrunā ne tikai emocionāli, bet pārsteidz arī estētiski.


Video: HEART TO HEART

Reportāžas stila kāzu video

Reportāžas, fotožurnālisma un dokumentālā stila kāzu video ir saistīti stili un visi fokusējas uz nepozētu kadru tveršanu visas kāzu dienas garumā. Reportāžas stila video īpaši fokusējas uz neiejaukšanos dienas plūdumā un diskrētu pieeju, kas attiecas arī uz neuzkrītošu un neuzbāzīgu tehnoloģiju izmantošanu. Montējot tiek atspoguļota reālā dienas notikumu secība, sakārtojot to hronoloģiskā secībā. šo stilu paspilgtina dabiskais apgaismojums.


Video: SINTIJA DZERKALE VIDEOGRAPHY

Sintija Dzerkale pievērš rūpīgu uzmanību visām kāzu dienas niansēm, lai tās iemūžinātu un pāris, skatoties kāzu filmu, varētu ievērot arī to, ko kāzu dienā bija palaiduši garām. Savukārt Alan Kent Video cenšas ar reportāžas precizitāti notvert kāzu dienā valdošo mīlestību un laimi, lai tajā atgrieztos atkal un atkal.


Video: ALAN KENT VIDEO

Kāzu video - kadrā notverts nenotveramais

Kāzu video piedāvā visaptverošu dienas fiksāciju, kurā notverta kustība, skaņa un atmosfēra - visas būtiskās detaļas, kas padara kāzu dienu īpašu. Turklāt kāzu video vērtība ar laiku tikai augs, jo, aizejot laikam, atmiņas kļūs arvien nozīmīgākas un līdz ar to arī iespēja tajās atgriezties.

Raksta autore: Renāte Berga

Kāzu videogrāfi: Kristiāna Gavare, Uldis Stepanovs, Oļegs Petuhovs, Diāna Kosarevska, GS Films, Swamp Edge Video, EGLE Films, Kanepes Films, Yellow Video, 38 Special Videography, Janboart Video, Heart to Heart, Sintija Dzerkale, Alan Kent Video

Citi Raksti