Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

10 JAUTĀJUMI, KURUS UZDOT SEV PIRMS KĀZĀM

10 JAUTĀJUMI, KURUS UZDOT SEV PIRMS KĀZĀM

Kāzas ir viens no nopietnākajiem lēmumiem gan sievietes, gan vīrieša dzīvē. Pilns prieka, sapņu un nākotnes vīziju. Nav nosakāms, kā ir labāk - apprecēties pēc neilgas pazīšanās, kas daudziem var šķist riskanti, vai pēc 10 gadu kopā būšanas. Dzīvē novērots, ka arī pēc ilgu gadu kopā būšanas kāzas var izrādīties par attiecību beigu sākumu, nevis otrādi. Apkopojam 10 būtiskus jautājumus, kurus uzdot sev pirms precēties, lai justos pārliecinoši un varētu droši teikt - šis tiešām ir mans mīļotais cilvēks, ar kuru vēlos pavadīt kopā visu savu mūžu!

1. Kas es esmu?

Lai dzīvotu pilnestīgu, laimīgu dzīvi, kurā zini, ko vēlies, un mērķtiecīgi uz to dodies, ir jāpazīst sevi. Jāzina, kas un kāds es esmu. Kas man patīk, ar ko man patīk nodarboties, kādu cilvēku es vēlos sev līdzās, kādas ir manas robežas. Bieži vien tas prasa laiku - atklāt sevi, jo no bērnības esam apkrauti ar ģimenes uzskatiem, ieradumiem, sabiedrības spriedumiem. Bet īstais tu varbūt esi pavisam citāds. Turklāt, ja attiecības radušās jau agrā jaunībā, kad personība vēl nav izveidojusies, var būt vēl sarežģītāk izprast attiecību klupšanas akmeņus laikā, kad abi veidojaties un transformējaties. Ja esat kopā jau no agras jaunības, vērts atcerēties, ka tas, ka jūs maināties, ir pavisam normāli un dabiski.

2. Ko saka mana intuīcija?

Dažkārt prāts saka vienu, bet sirds citu. Sirds ir mūsu intuīcijas balss. Ja jūti pretestību šīm laulībām, kas nav ar prātu izskaidrojama, tomēr ieklausies sirdsbalsī, jo tā vienmēr saka patiesību.

3. Vai šajās attiecībās es esmu es pats - autentisks?

Pavēro, vai jūties šajās attiecībās, kā tu pats, vai arī jūti spiedienu un otras puses centienus tevi mainīt, kritizēt, kontrolēt un ielikt sevis iztēlotā rāmītī. Vai jūties attiecībās īsts un brīvs?

4. Kādēļ esmu kopā ar šo cilvēku?

Vai es tiešām viņu mīlu? Vai tas ir tikai pieradums, bailes palikt vienam?

5. Vai es pieņemu sava partnera ēnas puses?

Katram cilvēkam ir sava ēnas puse. Ja vien tā nav destruktīva vai jebkādā veidā vardarbīga un pazemojoša, tad jāpadomā - vai tu spēj pieņemt un atzīt gan savas personīgās, gan partnera ēnas puses? Ja tās abpusēji pieņemat un atzīstat, ir krietni vieglāk risināt strīdus, izprast situācijas, un transformēt ēnu gaismā.

6. Vai mēs kopā augam?

Vai šīs attiecības dara mūs viedākus, pozitīvākus, un laimīgākus? Vai attiecības ir kā augšupejoša līkne, kas veido mūs par labākiem cilvēkiem? Vai mēs kopā augam? Ja attīstīsies tikai viens no pāra, bet otrs paliks kur bijis, drīz vairs nebūs kopīga punkta, kur abiem sastapties.

7. Vai mans partneris priecājas par maniem sasniegumiem un atbalsta augšupejas centienus vai tieši otrādi?

Vai partneris tevi atbalsta tavās izvēlēs, karjeras augšupejā, mācībās, interesēs? Vai skauž un nevēlas, ka esi sociāli aktīvs vai pelni vairāk?

8. Vai esmu šajās attiecībās laimīgs?

Pavisam vienkāršs, bet dziļš jautājums, uz kuru sev godīgi atbildēt. Atgādinājums ieklausīties savā sirdsbalsī.

9. Vai spējam draudzīgi un cienoši vienoties par praktiskām lietām - mājvietas izvēli, konceptu par bērnu skaitu un audzināšanu ģimenē, ģimenes finansiālo apgādāšanu?

Minētās praktiskās lietas ir noderīgi un saprātīgi izrunāt pirms kāzām. Katram ideja par to, kas ir ģimene, kad laiks tajā ienākt bērniem, un kā ģimenē tiek dalīti pienākumi, var krasi atšķirties.

10. Kā sadalīsim kāzu organizēšanas pienākumus?

Kāzu organizēšana ir pirmais nu jau gandrīz laulāto pārbaudījums. Veltiet laiku sarunām par kāzu organizēšanu, lai tiktu sadalītas atbildības jomas un neviens nejustu kāzu organizēšanu kā uz saviem vien pleciem uzveltu milzu darbu, bet gan izbaudītu kāzu rīkošanu ar prieku.

 

Raksta autore: Ieva Simanoviča

Citi Raksti