Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

10 NOSLĒPUMI LAULĪBAI UN MĪLESTĪBAI DZĪVES GARUMĀ

10 NOSLĒPUMI LAULĪBAI UN MĪLESTĪBAI DZĪVES GARUMĀ

Šķiet, pasaulē pastāv divi jautājumi, uz kuriem cilvēki gadsimtiem ilgi meklējuši atbildes – kā dzīvot mūžīgi un kas ir mīlestība? Savienojot šos jautājumus, rodas vēl viens – kā mīlēt līdz mūža galam? Un, vai šāda mīlestība vispār ir iespējama? Tuvojoties ikgadējai Valentīndienai, LĪGAVĀM meklē atbildi uz šo jautājumu.

Palikt laulātiem visas dzīves garumā ir darbs

Pastāv teiciens, ja gribi zināt, kas ir mīlestība, jautā tiem, kas ir precējušies jau vairākas desmitgades.

Savulaik tieši to izdarīja profesors Karl Pillemer, aptaujājot 700 amerikāņus vecumā no 63 līdz 108 gadiem un noskaidrojot viņu uzskatus par mīlestību. Vēlāk viņš šīs atziņas apkopoja grāmatā 30 Lessons for Loving: Advice from the Wisest Americans on Love, Relationships, and Marriage. Viņš atzina, ka gandrīz visi intervētie pāri joprojām bija viens otrā iemīlējušies un juta, ka mīlestība gadu gaitā kļuvusi tikai stiprāka. Bet viņi arī vēlējās, lai jauni pāri, kas gatavojas laulībām, zinātu, ka palikt laulātiem visas dzīves garumā ir smags darbs.

Gala rezultātā autors apkopoja 10 mācības, un uzzināja:

 1. Pretpoli pievelkas romantiskās filmās, bet nereti nekļūst par lieliskiem partneriem laulībā. Pāri, kas precējušies jau 30, 40 un 50 gadus atzina, ka laulībai jāizvēlas cilvēks, ar ko tiek dalītas kopīgas vērtības, intereses un ir līdzīgs redzējums par pasauli un to, kā tajā vislabāk dzīvot.
 2. Pievērs uzmanību tam, ko par šo cilvēku saka tavi draugi un ģimene. Ja nevienam no tavas ģimenes vai draugiem tavs partneris nepatīk, tam varētu būt vērā ņemams iemesls, tādēļ viņos der rūpīgi ieklausīties un izvērtēt viņu teikto.
 3. Fiziskā pievilcība ir svarīga. Visi intervējamie teica, ka pirmās simpātijas radās no ārējā izskata. Tas nenozīmē, ka visu dzīvi jātiecas tikai pēc ārējā skaistuma, bet gan to, ka sevi ir jāuztur veselīgā un pievilcīgā formā, kas vēlākajos gados palīdzēs saglabāt arī intīmo attiecību dzirksti.
 4. Uzmanies no raksturā spēcīgā un klusā cilvēka tipa. Lai gan šādas personības var šķist ļoti aizraujošas un viņu noslēpumainība sākotnēji var šķist pat seksīga, tomēr, ja vēlaties ar kādu pavadīt kopā visu dzīvi, atslēgas vārdi ir komunikācija un sarunāšanās. Tie, kas laulībā atrodas jau vairākas demitgades, kā vienu no lielākajiem veiksmīgas laulības noslēpumiem norāda: sarunāties, sarunāties un sarunāties!

  Pie tam ir svarīgi, ka varat runāt ne tikai par jūtām un lielajām dzīves lietām, bet arī, lai kopā labi pavadītu laiku un atpūstos.

  Vai jūs varat uzturēt sarunu divu stundu garumā pie vakariņām? Ja ne, tad nopietni jāapdomā šo attiecību nākotne.

 5. Izkāp ārpus savas komforta zonas. Kad jūsu attiecības kļūst nopietnas, nepieciešams pabūt kopā ārpus komforta zonas kādā pasākumā, piemēram, kino vietā doties pārgājienā, kāpt kalnos, braukt ceļojumā ar auto vai veikt remontu viesistabā – tieši šādās reālās situācijās var labāk iepazīt un novērtēt otru cilvēku.
 6. Esi mazliet vecmodīgs. Ja grasies precēt šo cilvēku, uzdod tādus jautājumus, kā, vai šis cilvēks spēs nodrošināt ģimeni, kādas ir viņa attiecības ar naudu, vai viņš/viņa būs labs vecāks saviem bērniem?

  Protams, primārajai divu cilvēku attiecībās ir jābūt mīlestībai, bet nevajadzētu aizmirst, ka laulība ir arī saistības, kas prasīs iesaisti no abām pusēm.

 7. Novēro savu partneri, kamēr viņš piedalās kādā aktivitātē. Tas atklās to, vai partneris ir godīgs, kā viņš/viņa reaģē stresa apstākļos, kā arī, kā prot sadzīvot ar sakāvi. Mazas lietas var atklāt ļoti lielas lietas par partnera piemērotību laulībai.
 8. Novērtē partnera humora izjūtu. Novēro, kas jūsu partnerim liek smieties, kas viņam šķiet smieklīgi un kas nē. Tas ļaus saprast, vai jūs spēsiet piemēroties viens otra humora izjūtai, jo ne vienā, ne otrā gadījumā tā visticamāk nemainīsies pat pēc 30 gadiem laulībā.
 9. Pievērs uzmanību “sarkanajiem karodziņiem”! Ja partneris ir pārlieku greizsirdīgs, sarkastisks, mēdz smagi aizvainot vai pat vardarbīgs – tie noteikti ir sarkanie karodziņi, kas jāņem vērā.
 10. Iemīlēšanās sajūtai ir nozīme! Pāri, kas precējušies jau daudzus gadus, atzina, ka pāri visam cilvēkam jābūt tai iekšējai sajūtai, kas norāda, ka šis ir cilvēks, ar ko es vēlos pavadīt kopā visu atlikušo dzīvi.
FOTO: LINDA LAUVA, EMĪLIJA BOGDĀNOVA, ELĪNA UPMANE, EINĀRS FREIMANIS, KLAIDS LIELBIKSIS, MIKS ŠĒLS
Citi Raksti